Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Czwarte urządzenie Konica Minolta w olkuskiej firmie

Czwarte urządzenie Konica Minolta w olkuskiej firmie

Od lewej: Jarosław Krasnodębski (Konica Minolta), Łukasz Kajda (Grafpress)

Przedsiębiorstwo Grafpress z Olkusza jakiś czas temu zdecydowało się na zakup maszyny Accurio Label 190, przeznaczonej do przemysłowego, cyfrowego druku etykiet z roli. Jest to już czwarte urządzenie Konica Minolta w tej drukarni.

Grafpress oferuje kompleksowe usługi poligraficzne, począwszy od przygotowania indywidualnego projektu, składu komputerowego, poprzez druk, aż po wykończenie produktu. „Mając na uwadze dynamiczny rozwój technologii oraz zapotrzebowanie naszych klientów śledzimy najnowsze trendy w poligrafii i cały czas udoskonalamy nasze zaplecze techniczne, aby zapewnić najwyższej jakości wydruki w możliwie krótkim czasie. Poszukujemy rozwiązań najskuteczniejszych i najbardziej ekonomicznych, by móc oferować produkt wykonany w dobrej jakości i cenie. Od lat w tym zakresie naszym partnerem jest Konica Minolta” – mówi Łukasz Kajda, właściciel Grafpressu.

Pomysł, by do usług drukarni dołączyć kolejną, dotyczącą cyfrowego drukowania etykiet, pojawił się w Grafpressie jakiś czas temu i, jak podkreśla Łukasz Kajda, był odpowiedzią na oczekiwania klientów: „Już wcześniej drukowaliśmy dla nich etykiety, jednak ponieważ obsługa etykiety drukowanej z roli jest znacznie wygodniejsza, coraz częściej pojawiały się zapytania o tego rodzaju produkcję. Od lat znamy firmę Konica Minolta, jej serwis i sposób współpracy – pierwsza maszyna tego producenta pojawiła się tu już na początku naszej działalności, tj. 10 lat temu. W naturalny więc sposób przede wszystkim w ofercie tego dostawcy poszukiwaliśmy rozwiązania dopasowanego do naszych potrzeb i oczekiwań. Okazała się nim przemysłowa maszyna do drukowania etykiet – Konica Minolta Accurio Label 190”.

Decydując się na inwestycję w nową maszynę do tego typu produkcji, właściciel drukarni Grafpress uważnie obserwował rynek i dostępne na nim rozwiązania. „Maszyna Accurio Label 190 – mówi – okazała się sprawdzoną propozycją: zaawansowaną technologicznie, a jednocześnie zapewniającą wysoką jakość, wydajność i elastyczność produkcyjną. Stanowi znaczące wzmocnienie naszego parku sprzętowego, dzięki któremu nasi klienci zamawiający etykiety otrzymują u nas produkt wykonany w bardzo dobrej jakości oraz w bardzo krótkim czasie i dobrej cenie. Tego nie mogą zaoferować im tradycyjne drukarnie fleksograficzne”.

„Skoncentrowaliśmy się na obecnych, ale także przyszłych potrzebach drukarni Grafpress, by w jak największym stopniu pomóc jej i zapewnić rozwój. Zaoferowane przez nas rozwiązanie zakładało dobór najlepszego sprzętu, a do współpracy – najlepszych partnerów, co w założeniu ma przełożyć się na sukces klienta. Technologia cyfrowego druku wstęgowego, jaką oferuje nasza firma, umożliwia drukowanie etykiet w małych i średnich nakładach, czyli takich, których nie mogą zaoferować tradycyjne drukarnie fleksograficzne ze względu na duże koszty przygotowalni. Ponadto maszyna Accurio Label 190 oferuje możliwość zadrukowywania różnorodnych podłoży, z którymi nie każda technologia sobie poradzi. Przed jej użytkownikami otwiera to szerokie możliwości” – mówi Jarosław Krasnodębski, koordynator ds. sprzedaży rozwiązań druku przemysłowego w firmie Konica Minolta.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W celu zachowania elastyczności produkcji i dostosowania się do zmian na włoskim rynku opakowań, firma Italgrafica, mająca siedzibę w północnej części kraju i specjalizująca się w druku etykiet, zdecydowała się na zainwestowanie w drugą już maszynę hybrydową Omet XJet. Jest to jedyne na rynku rozwiązanie z konfiguracją wieloprocesową, łączącą technologię Durst Inkjet z rozwiązaniami fleksograficznymi firmy Omet, a także urządzeniami do wykańczania i przetwarzania, co pozwala na kompleksową produkcję etykiet w jednym przebiegu.

Kiedy przyszłość nas zaskakuje, musimy szybko zareagować i odkryć na nowo wszystkie możliwości, jakie oferuje teraźniejszość. Już 24 czerwca 2020 r. zapraszamy do udziału w internetowej konferencji Print4All – Future Factory… innej niż pierwotnie planowaliśmy.
Choć wydarzenie zyskuje nową formę transmisji na żywo, jego istota pozostaje niezmieniona: program konferencji wciąż pełni funkcję okna szeroko otwartego na naszą szybko zmieniającą się przyszłość, a fizyczny dystans dzielący nas od specjalistów odpowiadających na pytania nie przeszkodzi nam w odbiorze tej chwili, będącej okazją do długo oczekiwanej dyskusji.
Future Factory Conference, stanowiąca część Print4All, to najlepszy sposób, aby reagować na teraźniejszość, patrząc w przyszłość. To wydarzenie, w którym musisz wziąć udział, by poznać możliwe przyszłe scenariusze.
Nie przegap tej okazji!

Informacja reklamowa

W najbliższą środę, 3 czerwca o godz. 15, firma Konica Minolta organizuje otwarty webinar pod tytułem „Druk etykiet szansą na biznes w czasach COVID-19”. Podczas tego wirtualnego spotkania specjaliści przybliżą informacje na temat obecnej kondycji rynku etykiet w Polsce, wskażą najnowsze trendy oraz pokażą możliwości i szanse na rozwój biznesu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.