Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Czwarte urządzenie Konica Minolta w olkuskiej firmie

Czwarte urządzenie Konica Minolta w olkuskiej firmie

Od lewej: Jarosław Krasnodębski (Konica Minolta), Łukasz Kajda (Grafpress)

Przedsiębiorstwo Grafpress z Olkusza jakiś czas temu zdecydowało się na zakup maszyny Accurio Label 190, przeznaczonej do przemysłowego, cyfrowego druku etykiet z roli. Jest to już czwarte urządzenie Konica Minolta w tej drukarni.

Grafpress oferuje kompleksowe usługi poligraficzne, począwszy od przygotowania indywidualnego projektu, składu komputerowego, poprzez druk, aż po wykończenie produktu. „Mając na uwadze dynamiczny rozwój technologii oraz zapotrzebowanie naszych klientów śledzimy najnowsze trendy w poligrafii i cały czas udoskonalamy nasze zaplecze techniczne, aby zapewnić najwyższej jakości wydruki w możliwie krótkim czasie. Poszukujemy rozwiązań najskuteczniejszych i najbardziej ekonomicznych, by móc oferować produkt wykonany w dobrej jakości i cenie. Od lat w tym zakresie naszym partnerem jest Konica Minolta” – mówi Łukasz Kajda, właściciel Grafpressu.

Pomysł, by do usług drukarni dołączyć kolejną, dotyczącą cyfrowego drukowania etykiet, pojawił się w Grafpressie jakiś czas temu i, jak podkreśla Łukasz Kajda, był odpowiedzią na oczekiwania klientów: „Już wcześniej drukowaliśmy dla nich etykiety, jednak ponieważ obsługa etykiety drukowanej z roli jest znacznie wygodniejsza, coraz częściej pojawiały się zapytania o tego rodzaju produkcję. Od lat znamy firmę Konica Minolta, jej serwis i sposób współpracy – pierwsza maszyna tego producenta pojawiła się tu już na początku naszej działalności, tj. 10 lat temu. W naturalny więc sposób przede wszystkim w ofercie tego dostawcy poszukiwaliśmy rozwiązania dopasowanego do naszych potrzeb i oczekiwań. Okazała się nim przemysłowa maszyna do drukowania etykiet – Konica Minolta Accurio Label 190”.

Decydując się na inwestycję w nową maszynę do tego typu produkcji, właściciel drukarni Grafpress uważnie obserwował rynek i dostępne na nim rozwiązania. „Maszyna Accurio Label 190 – mówi – okazała się sprawdzoną propozycją: zaawansowaną technologicznie, a jednocześnie zapewniającą wysoką jakość, wydajność i elastyczność produkcyjną. Stanowi znaczące wzmocnienie naszego parku sprzętowego, dzięki któremu nasi klienci zamawiający etykiety otrzymują u nas produkt wykonany w bardzo dobrej jakości oraz w bardzo krótkim czasie i dobrej cenie. Tego nie mogą zaoferować im tradycyjne drukarnie fleksograficzne”.

„Skoncentrowaliśmy się na obecnych, ale także przyszłych potrzebach drukarni Grafpress, by w jak największym stopniu pomóc jej i zapewnić rozwój. Zaoferowane przez nas rozwiązanie zakładało dobór najlepszego sprzętu, a do współpracy – najlepszych partnerów, co w założeniu ma przełożyć się na sukces klienta. Technologia cyfrowego druku wstęgowego, jaką oferuje nasza firma, umożliwia drukowanie etykiet w małych i średnich nakładach, czyli takich, których nie mogą zaoferować tradycyjne drukarnie fleksograficzne ze względu na duże koszty przygotowalni. Ponadto maszyna Accurio Label 190 oferuje możliwość zadrukowywania różnorodnych podłoży, z którymi nie każda technologia sobie poradzi. Przed jej użytkownikami otwiera to szerokie możliwości” – mówi Jarosław Krasnodębski, koordynator ds. sprzedaży rozwiązań druku przemysłowego w firmie Konica Minolta.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W odpowiedzi na potrzeby milionów osób pracujących z domu Epson poszerzył ofertę o dwie wielofunkcyjne drukarki, zaprojektowane z myślą o małych firmach i domowych biurach: WorkForce Pro WF-4745 i EcoTank L6580. Te energooszczędne, oparte na nie wykorzystującej ciepła w procesie druku technologii piezoelektrycznej urządzenia stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych drukarek z wymiennymi kartridżami.

Firma Zeller+Gmelin wraz z innymi członkami grupy Print City organizuje cykl webinarów, podczas których omówione zostaną zagadnienia dotyczące łączenia celów środowiskowych i wyjątkowych opakowań z drukiem wysokiej jakości i jego wykończeniem. Pierwsze spotkanie zaplanowano na 16 grudnia (g. 14–16), kolejne w dniach 19, 21 i 26 stycznia. Niemiecki producent farb poligraficznych poinformował także o poszerzeniu swojej oferty o dwie serie farbowe do arkuszowego i rolowego druku offsetowego.

Polska Izba Artykułów Promocyjnych zwróciła się z apelem do Prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego, o ujęcie branży reklamowej we wsparciu przedsiębiorstw poszkodowanych skutkami pandemii. Sektor reklamowy, m.in. jako ogniwo zamrożonej branży eventowej, konferencyjnej i targowej wyraźnie odczuwa następstwa regresu gospodarczego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.