Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Debiut plotera Océ Colorado 1650

Debiut plotera Océ Colorado 1650

Podczas targów FESPA Global Print Expo 2019 (Monachium, 14–17 maja) firma Canon zaprezentowała swoją najnowszą 64-calowa drukarkę typu roll-to-roll z technologią UVgel – Océ Colorado 1650. Działa ona w oparciu o nowy, elastyczny atrament i technologię Océ FLXfinish, oferując możliwość wszechstronnej produkcji na różnorodnych nośnikach. Na stoisku można było zobaczyć produkcję m.in. pokryć ściennych czy samoprzylepnych winyli.

Nowa drukarka bazuje na rozwiązaniach znanych z poprzedniego modelu Océ Colorado – 1640 (którego premiera miała miejsce w 2017 r. również na targach Fespa), zapewnia przy tym możliwość zadruku niestandardowych aplikacji, takich jak samoprzylepne winyle, pokrycia ścienne, płótna, tkaniny oraz grafiki podświetlane, wymagające dużej elastyczności montażu i oprawiania. Océ Colorado 1650 wykorzystuje nowo opracowaną wersję atramentu UVgel firmy Canon, zaprojektowaną z myślą o maksymalnej elastyczności poprzez zwiększenie rozciągliwości każdej utwardzonej kropli atramentu. Wydruki mogą być gięte i składane w przypadku aplikacji elastycznych, bez ryzyka pękania nadruków.

Dodatkowo Océ Colorado 1650 wykorzystuje Océ FLXfinish – technologię stanowiącą nowe podejście do utwardzania diodami LED, która umożliwia użytkownikowi wybór pomiędzy trybami matowymi lub błyszczącymi dla każdego indywidualnego wydruku. W efekcie pozwala ona uzyskać różne wykończenia bez konieczności zmiany tuszu lub nośnika. Błyszczące wykończenie nadaje wyjątkowego efektu wizualnego takim aplikacjom jak banery i plakaty, zaś matowy wygląd jest szczególnie atrakcyjny w przypadku wysokiej jakości aplikacji wewnętrznych oglądanych w sztucznym świetle, takich jak pokrycia ścienne lub materiały POS. Technologia Océ FLXfinish umożliwia również drukowanie na nośnikach porowatych, np. na niepowlekanym papierze. Pozwala ponadto na produkcję materiałów informacyjnych na miękkich podłożach, takich jak tekstylia czy grafiki z obrzeżami silikonowymi, umożliwiając utrwalenie każdej kropli atramentu natychmiast po jej naniesieniu, co zapobiega jej absorpcji przez podłoże. Jak podała firma Canon, Océ Colorado 1650 zostało przetestowane przez kilku klientów w regionie EMEA, którzy uznali, że nowy model sprawdzi się w produkcji takich aplikacji jak np. okładziny ścienne, etykiety czy grafiki promocyjne.

Seria drukarek Colorado jest wyposażona w funkcję precyzyjnego nanoszenia atramentu, umożliwiającą niemal idealną rejestrację w przypadku druku dwustronnego i wykorzystanie nośników nawiniętych powierzchnią zarówno na zewnątrz jak i do wewnątrz, co dodatkowo zwiększa produktywność i wszechstronność urządzenia. „Dostawcom usług druku możemy teraz zaoferować dodatkowy wybór niemal natychmiastowych, matowych i błyszczących nadruków. Umożliwia im to wykorzystanie nowych możliwości biznesowych i produkcję wysokiej jakości materiałów POS i dekoracji, przy użyciu zaledwie jednej drukarki, bez konieczności wymiany nośników i atramentu" – powiedział Michele Tuscano, wiceprezes odpowiedzialny za obszar Large Format Graphics w Canon EMEA.

Na targach Fespa 2019 firma Canon prezentowała także poprzedni model – Océ Colorado 1640, który w połączeniu z technologią firmy Fotoba zademonstrował możliwości wydajnej produkcji materiałów POS czy plakatów. Obecnie na całym świecie ten model został wdrożony u ponad 800 klientów, w tym aż 500 z regionu EMEA. Océ Colorado 1640 rekomendowane jest dla dostawców drukujących w dużej części grafikę podłogową, plakaty i oznakowanie oraz wydruki do zastosowań zewnętrznych, które wymagają najwyższej trwałości. Dzięki zastosowanej technologii Canon UVgel wydruki są natychmiast suche. Jak zapewnia producent, szeroka paleta podłoży umożliwia produkcję wysokiej jakości materiałów do zastosowań wewnętrznych przy użyciu papieru offsetowego powlekanego maszynowo. Oryginalny tusz oferuje dużą trwałość, wyjątkową odporność na zarysowania, ścieranie czy szorowanie, a także na szkodliwe chemikalia czy rozpuszczalniki – wszystko to bez potrzeby dodatkowego laminowania.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Heidelberger Druckmaschinen AG poinformowała o decyzji wycofania się z przyszłorocznych targów drupa. Głównym powodem jest pandemia Covid-19 i jej skutki – ograniczenia w przemieszczaniu się i gromadzeniu, restrykcje higieniczne oraz niemożność przewidzenia, jak sytuacja epidemiczna będzie wyglądała w przyszłym roku. Jednocześnie koncern informuje, że zamierza skupić się na organizacji Tygodni Innowacji w centrum pokazowym w Wiesloch-Walldorf, co ma związek z coraz krótszym czasem wprowadzania nowości na rynek. Pierwszy cykl prezentacji, które będą dostępne także online, odbędzie się w październiku br.

Intensywnie pracujemy nad kolejnym, lipcowo-sierpniowym wydaniem „Świata DRUKU”, do którego współtworzenia serdecznie Państwa zapraszamy. Tradycyjnie powrócimy w nim do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Omówimy również najnowsze trendy na rynku upominków reklamowych. Wydanie to będzie wraz z nami obecne na targach FestiwalDruku.pl (9–10.09) oraz w Madrycie na targach FESPA Global Print Expo (6–8.10).

Letniemu wydaniu „Świata DRUKU” będzie towarzyszyć specjalny dodatek pt.: „Opakowania i etykiety XXI wieku – zrównoważone, funkcjonalne, bezpieczne, piękne”. Znajdą się w nim informacje o technologiach, maszynach, materiałach, które pomogą rozruszać biznesy po koronawirusowym szoku. Publikacja ta będzie dostępna podczas wydarzeń, w których weźmiemy udział, przynajmniej do końca tego roku. Pierwsze z nich to: FestiwalDruku.pl, Forum Fleksograficzne PIF (14–15.09), Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” (24–25.09), jak również targi Packaging Innovations (24–25.09).
Zapraszamy do współpracy!

Stowarzyszenie FESPA poinformowało, że przeniesiona z marca br. na październik tegoroczna edycja FESPA Global Print Expo oraz towarzyszących im targów European Sign Expo and Sportswear Pro w Madrycie nie odbędzie się. Ryzyko związane z pandemią covid-19 jest zbyt duże, a sytuacja gospodarcza w wielu krajach nie ustabilizowała się dostatecznie, by można było myśleć o organizacji tak dużej imprezy. Kolejna zapowiadana data to 9–12 marca 2021 r. Zmieni się również miejsce targów – po kilku latach branża wróci do Amsterdamu, do RAI Exhibition Centre.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.