Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Dekoracja wnętrz z maszyną Rolanda

Dekoracja wnętrz z maszyną Rolanda

Firma Roland DG poinformowała o wprowadzeniu na rynek EMEA nowej maszyny przeznaczonej do cyfrowego zadruku elementów dekoracji wnętrz – EJ-640 Deco. Została ona zaprojektowana, by przy użyciu ekologicznych atramentów na bazie wody realizować niestandardowe, personalizowane produkty, takie jak tapety, abażury, rolety, plakaty czy grafiki wystawowe.

„Uważnie wsłuchiwaliśmy się w głosy projektantów i konsumentów i wyciągnęliśmy wnioski, czego oczekują od wystroju wnętrz. EJ-640 Deco łączy kreatywność świata designu z możliwościami technicznymi oferowanymi przez druk wielkoformatowy. Dzięki niskim kosztom produkcji i swojej wszechstronności ta maszyna zapewnia wyjątkową jakość oraz trwały druk na różnych materiałach” – zapewnia Paul Willems, dyrektor ds. rozwoju biznesu i zarządzania produktem w Roland DG EMEA.

Atramenty na bazie wody o dużej gęstości są kompatybilne z szeroką gamą podłoży, w tym podłoży powlekanych, niepowlekanych, wolnych od PVC, a nawet standardowych tapet. Atramenty EJ-640 DECO pozwalają na uzyskanie nadających się do prania wydruków o najwyższym wskaźniku AgBB A + stosowanym dla pomiaru jakości powietrza w pomieszczeniach. Dodatkowo szybko schną, dzięki czemu możliwe jest drukowanie, wykańczanie pracy, a także realizowanie dostawy w ciągu tego samego dnia. Jak podaje producent, maszyna została wyposażona w trwałe głowice drukujące i opcję suszenia w niskiej temperaturze, zaś koszty atramentu są niższe nawet o połowę w porównaniu z podobnymi systemami drukującymi.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

w tym trudnym dla nas wszystkich czasie mamy do czynienia z wyzwaniami, które wpływają zarówno na nasze życie prywatne, jak i prowadzoną przez nas działalność. Wydawać by się mogło, że mamy mniej pracy – nic bardziej mylnego. Dynamiczne zmiany w otoczeniu powodują, że nasz zespół pozostaje w ciągłej gotowości do informowania Państwa o bieżącej sytuacji oraz dostosowania naszych planów wydawniczych do obecnych realiów. Na szczęście wiemy z rozmów z Państwem, że w naszej branży dużo się dzieje, gros drukarń pracuje pełną parą, a dostawcy starają się zrealizować spływające zamówienia.
Pomimo utrudnień związanych z epidemią COVID-19 branża poligraficzna wciąż się rozwija, a my dowiadujemy się o nowościach, które są wprowadzane na rynek, mimo że najważniejsze targi są odwoływane, i o tym, że w wielu zakładach uruchamiane są nowe maszyny.

Wiele firm związanych z poligrafią, działających na polskim rynku, czynnie włączyło się do walki z agresywnym koronawirusem. Jedni – jak np. RSC Auto ID Distribution i OOH magazine – organizują zbiórki pieniężne i rzeczowe, których efekty zostaną przekazane bezpośrednio do odpowiednich służb lub na zakup środków ochronnych i sprzętu medycznego, inni informują – jak np. HP, Atrium czy Ptak Warsaw Expo – o podejmowanych działaniach mających wspomóc służbę zdrowia.
Zobacz, jak możesz pomóc.

Od kwietnia br. Heidelberg wprowadzi na rynek – jak zapowiada – najbardziej inteligentnego i zautomatyzowanego Speedmastera do produkcji seryjnej. Całkowicie przeprojektowana generacja Prinect Press Center z nowym systemem operacyjnym Speedmaster zapewnia funkcjonalność Push to Stop i połączenie z chmurą Prinect dla każdego Speedmastera. Wiele nowych cyfrowych systemów wspomagających, takich jak Wash Assistant lub Intellirun na Wallscreen XL, zmienia pulpit obsługi Prinect w nowoczesną stację roboczą z nowym, większym 24-calowym ekranem dotykowym i oświetleniem LED.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.