Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Dekoracja wnętrz z maszyną Rolanda

Dekoracja wnętrz z maszyną Rolanda

Firma Roland DG poinformowała o wprowadzeniu na rynek EMEA nowej maszyny przeznaczonej do cyfrowego zadruku elementów dekoracji wnętrz – EJ-640 Deco. Została ona zaprojektowana, by przy użyciu ekologicznych atramentów na bazie wody realizować niestandardowe, personalizowane produkty, takie jak tapety, abażury, rolety, plakaty czy grafiki wystawowe.

„Uważnie wsłuchiwaliśmy się w głosy projektantów i konsumentów i wyciągnęliśmy wnioski, czego oczekują od wystroju wnętrz. EJ-640 Deco łączy kreatywność świata designu z możliwościami technicznymi oferowanymi przez druk wielkoformatowy. Dzięki niskim kosztom produkcji i swojej wszechstronności ta maszyna zapewnia wyjątkową jakość oraz trwały druk na różnych materiałach” – zapewnia Paul Willems, dyrektor ds. rozwoju biznesu i zarządzania produktem w Roland DG EMEA.

Atramenty na bazie wody o dużej gęstości są kompatybilne z szeroką gamą podłoży, w tym podłoży powlekanych, niepowlekanych, wolnych od PVC, a nawet standardowych tapet. Atramenty EJ-640 DECO pozwalają na uzyskanie nadających się do prania wydruków o najwyższym wskaźniku AgBB A + stosowanym dla pomiaru jakości powietrza w pomieszczeniach. Dodatkowo szybko schną, dzięki czemu możliwe jest drukowanie, wykańczanie pracy, a także realizowanie dostawy w ciągu tego samego dnia. Jak podaje producent, maszyna została wyposażona w trwałe głowice drukujące i opcję suszenia w niskiej temperaturze, zaś koszty atramentu są niższe nawet o połowę w porównaniu z podobnymi systemami drukującymi.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Canon wraz z partnerem Fotoba wprowadziła na rynek w pełni zautomatyzowane rozwiązanie do kompleksowej produkcji tapet (także niestandardowych) w technologii UVgel – Wallpaper Factory. Jak podaje producent, powstało ono w odpowiedzi na zapotrzebowanie firm na maksymalną wydajność, wysoką jakość i długą bezobsługową pracę. Dostępne jest zarówno jako pełna linia, jak i jako dodatek do już istniejących drukarek Colorado.

Firma OKI Europe poinformowała, że we współpracy z firmą Floralabels udostępnia europejskim organizacjom i firmom komercyjnym nośniki i grafiki do tworzenia naklejek podłogowych mających pomóc w zachowaniu dystansu społecznego. Jedna firma może otrzymać bezpłatnie jeden zestaw zawierający trwałe, samoprzylepne nośniki firmy Floralabels oraz pakiet grafik opracowanych przez OKI, przeznaczonych do użytku z drukarkami z serii C800.

IMI Europe organizuje praktyczny kurs wiedzy, którego tematyka dotyczyć będzie najważniejszych aspektów pomiaru i analizy właściwości fizycznych atramentów cyfrowych. Kurs poprowadzą eksperci firm Krüss, Malvern Panalytical i TA Instruments, którzy oprócz wiedzy teoretycznej zaprezentują w praktyce kluczowe urządzenia do charakteryzacji i pomiaru atramentów. Inkjet Ink Characterisation Practical Course odbędzie się w dniach 13–16 października 2020 r. w laboratoriach firmy Krüss w Hamburgu. Liczba osób ograniczona do 30.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.