Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Domino zaprezentowało cyfrową maszynę do druku na tekturze falistej

Domino zaprezentowało cyfrową maszynę do druku na tekturze falistej

Jak niedawno informowaliśmy (zobacz TUTAJ), firma Domino Digital Printing Solutions zapowiadała wejście w sektor cyfrowego druku na tekturze falistej. 16 czerwca br. (w dniu planowanego rozpoczęcia przesuniętych targów drupa) – producent za pośrednictwem Internetu zaprezentował premierowo cyfrową jednoprzebiegową maszynę atramentową Domino X630i oraz opracowany specjalnie dla niej zestaw atramentów na bazie wody AQ95 CMYK. Jak podano, rozwiązanie to stanowi „nowy model biznesowy dla produkcji opakowań z tektury falistej”.

Domino rozwija przemysłowe technologie druku inkjetowego od 1978 r. W 2012 r. zadebiutowała w sektorze cyfrowego druku etykiet, teraz natomiast zamierza zdobyć rynek opakowań z tektury falistej. Nowa maszyna jest pierwszym krokiem wykonanym w tym kierunku. Wysoce zautomatyzowana maszyna X630i to cyfrowe rozwiązanie przeznaczone do codziennej produkcji. Jak zapewnia producent, oferuje ograniczony do minimum czas przezbrajania, znaczące zmniejszenie ilości odpadów, ogólną poprawę wydajności zakładu produkcyjnego i rozwój potencjału na rynku nisko- i średnionakładowych zleceń. Model ten bazuje na sprawdzonej platformie druku inkjetowego szóstej generacji firmy Domino.

„Oprócz zalet wynikających z technologii cyfrowej, maszyna X630i oferuje prędkość druku dochodzącą do 75 m/min, rozdzielczość 600 × 600 dpi i maksymalną powierzchnią zadruku 3000 × 1345 mm. Inwestycja ta pozwoli realizować w krótkim czasie niskonakładowe zlecenia o dużym poziomie wersjonizacji, a także pomoże przywrócić równowagę produkcji z wykorzystaniem analogowych maszyn drukujących, zwiększyć wydajność i jakość produkcji przy jednoczesnej redukcji kosztów i lepszej marży. Jesteśmy przekonani, że każdemu użytkownikowi zapewni przewagę konkurencyjną i pomoże przyciągnąć nowych zleceniodawców” – powiedział Matt Condon, menedżer ds. rozwoju biznesu w sektorze tektury falistej w firmie Domino.

Nowa maszyna pracuje z wykorzystaniem specjalnie dla niej opracowanych wodnych atramentów Domino AQ95 CMYK, zawierających i-Tech PolyM – inteligentną technologię Domino, opartą na mikrocząsteczkach polimerowych, dzięki którym atramenty te mogą być używane do zadruku powlekanych i niepowlekanych podłoży z tektury falistej bez konieczności stosowania podkładu lub nawet środka wiążącego. Ponieważ spełniają wymogi rozporządzeń Swiss Ordinance, Nestlé oraz EuPIA, mogą być również stosowane na opakowaniach spożywczych (które nie wchodzą w bezpośredni kontakt z żywnością).

Elementy i-Tech są również wykorzystywane przez wspomnianą platformę inkjetową Generation 6, a więc również przez maszynę X630i. Są to: i-Tech ActiFlow (system obiegu atramentu), i-Tech CleanCap (zautomatyzowana stacja czyszcząco-ssąca do głowic drukujących) oraz i-Tech StitchLink (zautomatyzowane wyrównywanie głowic drukujących). Rozwiązania te usprawniają działanie i wpływają na niezawodność dysz atramentowych, a w rezultacie zapewniają bardziej spójne, wyższej jakości rezultaty. Automatyzacja zapewnia większą kontrolę procesu przy minimalnej interwencji operatora, ponadto ogranicza czynności konserwacyjne i skraca czasy narządu.

„Zdajemy sobie sprawę z przeobrażeń sektora opakowaniowego i presji klientów, którzy żądają coraz krótszych, coraz szybciej realizowanych i personalizowanych nakładów. Do tego dochodzą inne czynniki, jak np. pandemia Covid-19, która wymusiła zwiększone normy dotyczące bezpieczeństwa i higieny. Drukarze stoją przed trudnym pytaniem – jak zaoferować to wszystko i jednocześnie zachować efektywność kosztową? Odpowiedzią jest druk cyfrowy i nasze nowoczesne, kompleksowe rozwiązanie” – podsumował Matt Condon.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Czynione w obecnych czasach inwestycje muszą być niezawodne i generować zyski. Szybkość druku jest ważnym czynnikiem, ale musi iść w parze z wysokim wskaźnikiem całkowitej efektywności sprzętu (OEE). Tak powstała maszyna Xeikon CX300 do cyfrowego druku etykiet. Dzięki technologii nowej generacji Cheetah 2.0 zapewnia ona krótsze czasy realizacji, możliwość seryjnej personalizacji, większą wszechstronność i dywersyfikację produktów oraz wysoką wydajność nawet w trzyzmianowym systemie pracy. Dzięki technologii suchego tonera QB, sprawdzi się szczególnie w branżach spożywczej i farmaceutycznej oraz w sektorze etykiet premium, a także w produkcji etykiet termotransferowych, typu in-mould, klejonych na mokro i opakowań z tektury litej.

Informacja reklamowa

Drukarnia internetowa Chroma.pl otwiera nową możliwość współpracy dla wszystkich, którzy regularnie zamawiają materiały drukowane. Dzięki pakietom Chroma, dostępnym w trzech wariantach, użytkownicy nie tylko sami decydują o warunkach współpracy z drukarnią, ale też otrzymują wiele dodatkowych korzyści – m.in. darmowe zestawy produktów, obsługę Concierge (indywidualnego opiekuna), możliwość jeszcze szybszej realizacji zleceń, wybrany rabat, i wiele innych.

Poznaj nową ofertę na stronie www.pakiety.chroma.pl, wybierz wariant najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb i zdobądź jeszcze więcej korzyści!

Informacja reklamowa

Lutowe wydanie naszego miesięcznika właśnie zostało wysłane i wkrótce trafi do Państwa rąk, jest już także dostępne na naszej stronie internetowej. Piszemy w nim m.in. o prognozach dla rynku opakowań, tektury falistej i druku fleksograficznego, sposobach finansowania branży poligraficznej, przybliżamy również tematy z obszaru szeroko pojętego prepressu.
Tymczasem rozpoczęliśmy już prace nad kolejnym numerem – marcowym. Zastanowimy się, w jakiej formie będą się odbywały wydarzenia branżowe w epoce post-COVID – czy wrócimy do tradycyjnych spotkań, czy dłużej pozostaną z nami spotkania w trybie hybrydowym, i czy wirtualne imprezy targowe mają sens. Marcowe wydanie przygotowujemy z myślą o wydarzeniach zaplanowanych na II kwartał 2021 r. – są to targi: virtual.drupa (20–24.04), Paperworld, Creativeworld (17.04–20.04.2021, Frankfurt), ICE i CCE (22–24.06, Monachium) oraz InPrint (22–24.06, Monachium). Sporo miejsca poświęcimy też drukowi UV i technologiom poligraficznym dla przemysłu oraz postaramy się zaskoczyć Państwa odświeżonym wnętrzem.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.