Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Druga maszyna KBA Rapida w drukarni Wydawnictwa Bernardinum

Druga maszyna KBA Rapida w drukarni Wydawnictwa Bernardinum

Fot. Przy nowej maszynie KBA Rapida 75 PRO-4 stoja od lewej: Grzegorz Szymczykowski, Michal Drozdz (obaj KBA CEE), ks. biskup diecezjalny Ryszard Kasyna oraz ks. Wojciech Weckowski - prezes zarzadu Wydawnictwa Bernardinum.

W marcu br. park maszynowy Wydawnictwa Bernardinum zasiliła półformatowa maszyna KBA Rapida 75 PRO-4. Dołączyła ona do zainstalowanej tam przed trzema laty maszyny KBA Rapida 75-5+L.

Wydawnictwo Bernardinum jest obecnie jednym z największych zakładów pracy dla miasta Pelplin i jego okolic. Poza działalnością poligraficzną, zajmuje się wydawaniem różnorodnych pozycji dziełowych. Z uwagi na rosnące potrzeby w zakresie realizowanych prac poligraficznych zakup kolejnej maszyny drukującej stał się koniecznością. Wybór ponownie padł na rozwiązanie marki Koenig & Bauer.

Dostarczona w marcu br. KBA Rapida 75 PRO-4 to przedstawiciel nowej generacji maszyn, wprowadzonych do oferty Koenig & Bauer podczas ubiegłorocznych targów drupa. Wersja zamówiona przez Wydawnictwo Bernardinum posiada cztery zespoły drukujące i umożliwia zadrukowywanie arkuszy o powiększonym formacie (605 x 750 mm). Wyposażona została m.in. w: system prowadzenia arkuszy na poduszce powietrznej, pakiet wysokowydajnej elektrostatyki, termostatowanie układu wodno-farbowego, tkaninowe symultaniczne systemy mycia obciągów gumowych i cylindrów dociskowych (CleanTronic Synchro), systemy suszenia KBA VariDry IR, a także działające w trybie online systemy kontrolno-pomiarowe ErgoTronic ColorDrive z funkcją spektralną Lab.

14 czerwca br. w drukarni Wydawnictwa Bernardinum w Pelplinie miało miejsce uroczyste poświęcenie maszyny, w którym udział wzięli m.in.: ks. biskup diecezjalny Ryszard Kasyna wraz duchowieństwem Pelplina, członkowie rady nadzorczej Wydawnictwa Bernardinum na czele z jej przewodniczącym – ks. Andrzejem Szopińskim, burmistrz miasta Pelplin – Patryk Dembski, klienci wydawnictwa oraz jego pracownicy. Nie zabrakło przedstawicieli dostawców współpracujących z drukarnią; ze strony KBA CEE w uroczystości uczestniczyli: Grzegorz Szymczykowski – dyrektor sprzedaży i serwisu, Michał Drożdż – regionalny szef sprzedaży oraz Paweł Krasowski – Product & Marketing Manager.

Przybyłych do Pelplina gości powitał ks. Wojciech Węckowski – prezes Wydawnictwa Bernardinum, który podkreślił fakt, że jest to kolejne – zaledwie po trzech latach – spotkanie z okazji oddania do użytku nowej maszyny drukującej KBA. Podziękował jednocześnie swoim współpracownikom, którzy swoim zaangażowaniem przyczynili się do rozwoju spółki.

PAI

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W celu zachowania elastyczności produkcji i dostosowania się do zmian na włoskim rynku opakowań, firma Italgrafica, mająca siedzibę w północnej części kraju i specjalizująca się w druku etykiet, zdecydowała się na zainwestowanie w drugą już maszynę hybrydową Omet XJet. Jest to jedyne na rynku rozwiązanie z konfiguracją wieloprocesową, łączącą technologię Durst Inkjet z rozwiązaniami fleksograficznymi firmy Omet, a także urządzeniami do wykańczania i przetwarzania, co pozwala na kompleksową produkcję etykiet w jednym przebiegu.

Kiedy przyszłość nas zaskakuje, musimy szybko zareagować i odkryć na nowo wszystkie możliwości, jakie oferuje teraźniejszość. Już 24 czerwca 2020 r. zapraszamy do udziału w internetowej konferencji Print4All – Future Factory… innej niż pierwotnie planowaliśmy.
Choć wydarzenie zyskuje nową formę transmisji na żywo, jego istota pozostaje niezmieniona: program konferencji wciąż pełni funkcję okna szeroko otwartego na naszą szybko zmieniającą się przyszłość, a fizyczny dystans dzielący nas od specjalistów odpowiadających na pytania nie przeszkodzi nam w odbiorze tej chwili, będącej okazją do długo oczekiwanej dyskusji.
Future Factory Conference, stanowiąca część Print4All, to najlepszy sposób, aby reagować na teraźniejszość, patrząc w przyszłość. To wydarzenie, w którym musisz wziąć udział, by poznać możliwe przyszłe scenariusze.
Nie przegap tej okazji!

Informacja reklamowa

W najbliższą środę, 3 czerwca o godz. 15, firma Konica Minolta organizuje otwarty webinar pod tytułem „Druk etykiet szansą na biznes w czasach COVID-19”. Podczas tego wirtualnego spotkania specjaliści przybliżą informacje na temat obecnej kondycji rynku etykiet w Polsce, wskażą najnowsze trendy oraz pokażą możliwości i szanse na rozwój biznesu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.