Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Drugi Kornit Vulcan w brytyjskiej drukarni

Drugi Kornit Vulcan w brytyjskiej drukarni

Kilka tygodni po instalacji pierwszej maszyny Kornit Vulcan w T-Shirt & Sons, drukarnia z brytyjskiego Westbury złożyła zamówienie na kolejną. Firma T-Shirt & Sons zajmuje się drukowaniem na odzieży i akcesoriach, świadczy też w tym zakresie usługi dropshippingu dla sprzedawców ubrań. W jej dwóch zakładach w Wielkiej Brytanii i Holandii zainstalowano wcześniej 16 systemów Kornit Avalanche 1000.

Firmę T-Shirt & Sons założyli w 1989 roku bracia Jon i Andy Lunt. Obecnie dysponuje ona największą flotą maszyn Kornita w Europie. Każdego dnia w T-Shirt & Sons produkuje się średnio 9 tys. sztuk odzieży, a w najbardziej pracowite dni nawet dwa razy tyle. Pierwszego Vulcana firma zamówiła w maju i najwyraźniej się sprawdził, bo kilka tygodni później Brytyjczycy złożyli zamówienie na kolejny egzemplarz tej maszyny do bezpośredniego druku na tekstyliach. Zostanie on dostarczony i zainstalowany jeszcze w trzecim kwartale tego roku.

Sztandarowy produkt w ofercie Kornit – model Vulcan – jest w stanie zadrukowywać do 250 elementów garderoby w ciągu godziny (z taką samą prędkością zarówno w przypadku tkanin ciemnych, jak i jasnych). Maszynę wyposażono w 60 głowic drukujących z systemem recyrkulacji atramentu i standardowy system suszenia wydruków gorącym powietrzem. Drukuje ona siedmioma kolorami, w tym z białym, a maksymalny rozmiar zadrukowywanej przez Vulcana powierzchni wynosi 70 × 100 cm. Podobnie jak inne maszyny Kornita, Vulcan oferowany jest z wodnymi atramentami NeoPigment, opracowanymi przez tę izraelską firmę z myślą o zadrukowywaniu tkanin naturalnych, syntetycznych i mieszanek. Mają one certyfikat Oeko-Tex 100 i zostały wstępnie zatwierdzone przez komisję GOTS (Global Organic Textile Standard).

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Trwają przygotowania do przyszłorocznej, drugiej edycji targów PCI Days 2020, które odbędą się 4 i 5 czerwca 2020 r. w Global EXPO w Warszawie przy ul. Modlińskiej 6D. Jest to jedyna w Polsce impreza targowa skierowana do producentów, dostawców i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej. W gronie wystawców nie zabraknie firm, które mają w swojej ofercie maszyny do produkcji, surowce, opakowania, urządzenia laboratoryjne, urządzenia etykietujące i znakujące, usługi produkcji marki własnej, usługi logistyczne oraz IT.

Prognozując trendy na 2020 r., Xerox ogłosił, że w przyszłym roku królować będzie kolor bezbarwny. Uzasadniając ten wybór, Beatriz Custode, Colour Customisation & Engineering Services w firmie Xerox, powiedział: „Może on wzmocnić kolor, rozjaśnić go, czasami może sprawić, że kolor będzie bardziej nasycony”. Technologia druku Xerox – taka jak iGen 5 Press, Iridesse Production Press i nowy PrimeLink C9065/C9070 – pozwala twórcom używać przezroczystego toneru w swoich projektach równie łatwo, jak w przypadku innych kolorów.

Rozpoczęła się rejestracja zwiedzających na 16. edycję Międzynarodowych Targów Reklamy i Druku RemaDays Warsaw 2020 (12–14 lutego 2020 r.). Organizator wydarzenia zachęca do skorzystania ze strony internetowej, gdzie już uruchomiony został formularz rejestracji zaproszeń. Jak to działa?

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu