Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Drugi Kornit Vulcan w brytyjskiej drukarni

Drugi Kornit Vulcan w brytyjskiej drukarni

Kilka tygodni po instalacji pierwszej maszyny Kornit Vulcan w T-Shirt & Sons, drukarnia z brytyjskiego Westbury złożyła zamówienie na kolejną. Firma T-Shirt & Sons zajmuje się drukowaniem na odzieży i akcesoriach, świadczy też w tym zakresie usługi dropshippingu dla sprzedawców ubrań. W jej dwóch zakładach w Wielkiej Brytanii i Holandii zainstalowano wcześniej 16 systemów Kornit Avalanche 1000.

Firmę T-Shirt & Sons założyli w 1989 roku bracia Jon i Andy Lunt. Obecnie dysponuje ona największą flotą maszyn Kornita w Europie. Każdego dnia w T-Shirt & Sons produkuje się średnio 9 tys. sztuk odzieży, a w najbardziej pracowite dni nawet dwa razy tyle. Pierwszego Vulcana firma zamówiła w maju i najwyraźniej się sprawdził, bo kilka tygodni później Brytyjczycy złożyli zamówienie na kolejny egzemplarz tej maszyny do bezpośredniego druku na tekstyliach. Zostanie on dostarczony i zainstalowany jeszcze w trzecim kwartale tego roku.

Sztandarowy produkt w ofercie Kornit – model Vulcan – jest w stanie zadrukowywać do 250 elementów garderoby w ciągu godziny (z taką samą prędkością zarówno w przypadku tkanin ciemnych, jak i jasnych). Maszynę wyposażono w 60 głowic drukujących z systemem recyrkulacji atramentu i standardowy system suszenia wydruków gorącym powietrzem. Drukuje ona siedmioma kolorami, w tym z białym, a maksymalny rozmiar zadrukowywanej przez Vulcana powierzchni wynosi 70 × 100 cm. Podobnie jak inne maszyny Kornita, Vulcan oferowany jest z wodnymi atramentami NeoPigment, opracowanymi przez tę izraelską firmę z myślą o zadrukowywaniu tkanin naturalnych, syntetycznych i mieszanek. Mają one certyfikat Oeko-Tex 100 i zostały wstępnie zatwierdzone przez komisję GOTS (Global Organic Textile Standard).

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Flint Group Flexographic poinformowała o poszerzeniu portfolio o nową fleksograficzną płytę drukową z płaskim punktem, o bardzo niskiej twardości – nyloflex FTL Digital. Jest ona przeznaczona do druku farbami wodnymi na podłożach mających wyższą zawartość włókien pochodzących z recyklingu, na papierze i tekturze falistej.

Polska Izba Artykułów Promocyjnych wraz Kancelarią Tax-Lex w styczniu tego roku w swoim piśmie zarekomendowała Ministerstwu Finansów zmiany dotyczące między innymi zniesienia obowiązku prowadzenia ewidencji upominków reklamowych. Ministerstwo odniosło się do przedstawionych rozwiązań, niestety negatywnie. Swoją decyzję argumentuje m.in. zbyt dużymi kosztami dla budżetu państwa, ryzykiem powstania „dziur w prawie” wykorzystywanych przez przedsiębiorców oraz obecną sytuacją związaną z pandemią Covid-19.

Czy Twoja drukarnia jest gotowa na otwarcie firmy w najbliższych tygodniach? Czy uda Ci się uchwycić potencjalny wzrost wolumenu i czy Twoja firma będzie w stanie sobie z nim poradzić?
Z myślą o drukarniach i zakładach produkcyjnych zespół EFI Fiery opracowuje sposoby pomocy w przygotowaniu się do ponownego otwarcia biznesu. Zidentyfikował już kilka wyzwań, z którymi drukarnie prawdopodobnie będą musiały się zmierzyć w nadchodzących tygodniach, gdy przedsiębiorstwa zaczną wracać do pełnej działalności. Aby ułatwić im ten proces, zespół Fiery przygotował trzy bezpłatne edukacyjne seminaria internetowe połączone z promocjami, których celem jest dostarczenie pomysłów oraz poszerzenie wiedzy z zakresu działalności drukarskiej. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 27 maja, kolejne 3 i 10 czerwca.
Odwiedź stronę internetową EFI, aby poznać szczegóły i dokonać rejestracji.

Informacja reklamowa

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.