Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Druk opakowań z HP Indigo w Erbi Group

Druk opakowań z HP Indigo w Erbi Group

Drukarnia Erbi z Łodzi, zajmująca się produkcją opakowań i ulotek dla przemysłu farmaceutycznego oraz kosmetycznego, w sierpniu tego roku 2019 uruchomiła drugi zakład produkcyjny. Zainstalowano tam maszynę do druku cyfrowego HP Indigo 12000 w formacie B2+, wyposażoną w dodatkowe moduły umożliwiające personalizację i druk zmiennych danych; dodatkowo dzięki opcji Thick Substrate Kit maszyna rozszerza zakres drukowanych podłoży do 550 mikronów. Jest to pierwsza instalacja tego typu w Polsce i jedna z pierwszych w Europie z wykorzystaniem serwera HP Production Pro for Indigo L&P w maszynie HP Indigo 12000 do tej grubości podłoży.

Istniejąca od 26 lat drukarnia Erbi w 2016 r. zmieniła nazwę na Erbi Group; od tego czasu w jej skład wchodzą: studio graficzne B-612 (oferujące usługi m.in. związane z projektowaniem graficznym oraz przygotowaniem pliku do druku), Erbi (drukarnia offsetowa oferująca długie serie opakowań) oraz Digital Packaging (drukarnia cyfrowa oferująca krótkie serie opakowań). Zainstalowana w tym roku maszyna Indigo, dostarczona przez firmę Digiprint, to nie pierwsze rozwiązanie tej marki pracujące w łódzkiej firmie. Dzięki temu rozwiązaniu drukarnia poszerza swoje portfolio druku cyfrowego opakowań w większych formatach. Dzięki siedmiu zespołom kolorystycznym maszyna ma możliwość odwzorowania do 97 proc. w skali Pantone. Nie bez znaczenia jest fakt, że HP Indigo 12000 umożliwia druk z użyciem technologii One Shot dla podłoży specjalnych, a w standardzie ma również możliwość druku zarówno simplex, jak i w duplex. Erbi w swoim parku maszynowym ma też ploter tnąco-bigujący Esko Kongsberg X20 Starter – ta wielofunkcyjna maszyna pozwala na obróbkę dowolnych kształtów w różnych materiałach, co znacznie poszerza zakres możliwości oferowanych przez drukarnię. Kamera zintegrowana z oprogramowaniem umożliwia precyzyjne dopasowanie wycięcia do zadruku, a zaawansowane narzędzia pozwalają na uzyskanie wysokiej jakości cięcia wielu różnych materiałów.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Jak co roku w grudniu Instytut Pantone ujawnił wytypowany przez zespół ekspertów wiodący kolor nadchodzącego roku. W 2023 r. dominować będzie Viva Magenta (18-1750) – wibrujący odcień przygaszonej czerwieni, który łączy zarówno ciepłe, jak i zimne tony. To kolor „odważny, potężny i wzmacniający”, emanujący radością, zachęcający do eksperymentowania i wyrażania siebie bez ograniczeń; jego żywiołowość ma zapowiadać radosny czas, szczególnie w odniesieniu do ostatnich, dość trudnych lat.

W dn. 15–17 listopada 2022 r. w przestrzeniach wystawienniczych Ptak Warsaw Expo odbyła się ósma edycja Międzynarodowych Targów Tekstylnych Fast Textile. To jedyna tego typu wystawa w Polsce, stanowiąca platformę do pozyskiwania i wymiany kontaktów biznesowych, zwiększania potencjału organizacyjnego firm i budowania rozpoznawalności marki na rynku tekstylnym.

Europejskie Stowarzyszenie Branży Etykiet Samoprzylepnych FINAT podało dane dotyczące stanu europejskich rynków etykiet samoprzylepnych w 3. kwartale 2022 r. Z informacji tej wynika, że w tym okresie popyt na materiały etykietowe w Europie znacznie wzrósł po słabej pierwszej połowie roku – co było spowodowane niedoborami papieru wynikającymi z przedłużającego się strajku w Finlandii. W całym okresie pierwszych trzech kwartałów europejski przemysł etykietowy odnotował skromny wzrost o 1,7% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.