Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Druk opakowań z HP Indigo w Erbi Group

Druk opakowań z HP Indigo w Erbi Group

Drukarnia Erbi z Łodzi, zajmująca się produkcją opakowań i ulotek dla przemysłu farmaceutycznego oraz kosmetycznego, w sierpniu tego roku 2019 uruchomiła drugi zakład produkcyjny. Zainstalowano tam maszynę do druku cyfrowego HP Indigo 12000 w formacie B2+, wyposażoną w dodatkowe moduły umożliwiające personalizację i druk zmiennych danych; dodatkowo dzięki opcji Thick Substrate Kit maszyna rozszerza zakres drukowanych podłoży do 550 mikronów. Jest to pierwsza instalacja tego typu w Polsce i jedna z pierwszych w Europie z wykorzystaniem serwera HP Production Pro for Indigo L&P w maszynie HP Indigo 12000 do tej grubości podłoży.

Istniejąca od 26 lat drukarnia Erbi w 2016 r. zmieniła nazwę na Erbi Group; od tego czasu w jej skład wchodzą: studio graficzne B-612 (oferujące usługi m.in. związane z projektowaniem graficznym oraz przygotowaniem pliku do druku), Erbi (drukarnia offsetowa oferująca długie serie opakowań) oraz Digital Packaging (drukarnia cyfrowa oferująca krótkie serie opakowań). Zainstalowana w tym roku maszyna Indigo, dostarczona przez firmę Digiprint, to nie pierwsze rozwiązanie tej marki pracujące w łódzkiej firmie. Dzięki temu rozwiązaniu drukarnia poszerza swoje portfolio druku cyfrowego opakowań w większych formatach. Dzięki siedmiu zespołom kolorystycznym maszyna ma możliwość odwzorowania do 97 proc. w skali Pantone. Nie bez znaczenia jest fakt, że HP Indigo 12000 umożliwia druk z użyciem technologii One Shot dla podłoży specjalnych, a w standardzie ma również możliwość druku zarówno simplex, jak i w duplex. Erbi w swoim parku maszynowym ma też ploter tnąco-bigujący Esko Kongsberg X20 Starter – ta wielofunkcyjna maszyna pozwala na obróbkę dowolnych kształtów w różnych materiałach, co znacznie poszerza zakres możliwości oferowanych przez drukarnię. Kamera zintegrowana z oprogramowaniem umożliwia precyzyjne dopasowanie wycięcia do zadruku, a zaawansowane narzędzia pozwalają na uzyskanie wysokiej jakości cięcia wielu różnych materiałów.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Szanowni Państwo – drodzy Prenumeratorzy!
Chcielibyśmy Państwa poinformować, że wyjątkowo w tym roku zamiast osobnych numerów majowego i czerwcowego naszego miesięcznika „Świat DRUKU” otrzymają Państwo połączone wydanie, które trafi do Państwa rąk w 25. tygodniu roku. Wszystkich Państwa, którzy czekają na nasze czasopismo i spodziewali się je otrzymać w bieżącym tygodniu, serdecznie przepraszamy za tę zmianę!
Obiecujemy, że nie zawiedziemy Państwa zaufania i przygotowywane łączone wydanie, z podwójną objętością interesujących artykułów i specjalnie uszlachetnioną okładką, wynagrodzi Państwu ten dłuższy czas oczekiwania na lekturę naszego miesięcznika.

Czy Twoja drukarnia jest gotowa na otwarcie firmy w najbliższych tygodniach? Czy uda Ci się uchwycić potencjalny wzrost wolumenu i czy Twoja firma będzie w stanie sobie z nim poradzić?
Z myślą o drukarniach i zakładach produkcyjnych zespół EFI Fiery opracowuje sposoby pomocy w przygotowaniu się do ponownego otwarcia biznesu. Zidentyfikował już kilka wyzwań, z którymi drukarnie prawdopodobnie będą musiały się zmierzyć w nadchodzących tygodniach, gdy przedsiębiorstwa zaczną wracać do pełnej działalności. Aby ułatwić im ten proces, zespół Fiery przygotował trzy bezpłatne edukacyjne seminaria internetowe połączone z promocjami, których celem jest dostarczenie pomysłów oraz poszerzenie wiedzy z zakresu działalności drukarskiej. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 27 maja, kolejne 3 i 10 czerwca.
Odwiedź stronę internetową EFI, aby poznać szczegóły i dokonać rejestracji.

Informacja reklamowa

Cieszyńskie Zakłady Kartoniarskie jako pierwsza firma opakowaniowa w Polsce (a także pierwsze w naszej części Europy) wdrożyły w swoim parku maszynowym cyfrową linię produkcyjną złożoną z drukującej maszyny HP Indigo 30000 oraz urządzenia do uszlachetniania – Scodix Ultra 202. Dzięki tej inwestycji CZK mogą realizować uszlachetnione i spersonalizowane opakowania premium najwyższej klasy w nakładach już od jednej sztuki. Taka linia umożliwia również druk materiałów z tektury litej, w tym metalizowanej.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.