Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Druk opakowań z HP Indigo w Erbi Group

Druk opakowań z HP Indigo w Erbi Group

Drukarnia Erbi z Łodzi, zajmująca się produkcją opakowań i ulotek dla przemysłu farmaceutycznego oraz kosmetycznego, w sierpniu tego roku 2019 uruchomiła drugi zakład produkcyjny. Zainstalowano tam maszynę do druku cyfrowego HP Indigo 12000 w formacie B2+, wyposażoną w dodatkowe moduły umożliwiające personalizację i druk zmiennych danych; dodatkowo dzięki opcji Thick Substrate Kit maszyna rozszerza zakres drukowanych podłoży do 550 mikronów. Jest to pierwsza instalacja tego typu w Polsce i jedna z pierwszych w Europie z wykorzystaniem serwera HP Production Pro for Indigo L&P w maszynie HP Indigo 12000 do tej grubości podłoży.

Istniejąca od 26 lat drukarnia Erbi w 2016 r. zmieniła nazwę na Erbi Group; od tego czasu w jej skład wchodzą: studio graficzne B-612 (oferujące usługi m.in. związane z projektowaniem graficznym oraz przygotowaniem pliku do druku), Erbi (drukarnia offsetowa oferująca długie serie opakowań) oraz Digital Packaging (drukarnia cyfrowa oferująca krótkie serie opakowań). Zainstalowana w tym roku maszyna Indigo, dostarczona przez firmę Digiprint, to nie pierwsze rozwiązanie tej marki pracujące w łódzkiej firmie. Dzięki temu rozwiązaniu drukarnia poszerza swoje portfolio druku cyfrowego opakowań w większych formatach. Dzięki siedmiu zespołom kolorystycznym maszyna ma możliwość odwzorowania do 97 proc. w skali Pantone. Nie bez znaczenia jest fakt, że HP Indigo 12000 umożliwia druk z użyciem technologii One Shot dla podłoży specjalnych, a w standardzie ma również możliwość druku zarówno simplex, jak i w duplex. Erbi w swoim parku maszynowym ma też ploter tnąco-bigujący Esko Kongsberg X20 Starter – ta wielofunkcyjna maszyna pozwala na obróbkę dowolnych kształtów w różnych materiałach, co znacznie poszerza zakres możliwości oferowanych przez drukarnię. Kamera zintegrowana z oprogramowaniem umożliwia precyzyjne dopasowanie wycięcia do zadruku, a zaawansowane narzędzia pozwalają na uzyskanie wysokiej jakości cięcia wielu różnych materiałów.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Przez najbliższe trzy lata prezesem stowarzyszenia FESPA będzie Christophe Aussenac. Nominację ogłoszono podczas zakończonych niedawno targów Fespa w Amsterdamie (12–15 października 2021 r.). Christophe od 2017 r. był wiceprezesem organizacji i w tej roli wspierał ustępującego ze stanowiska prezesa Christiana Duyckaertsa, który został mianowany ambasadorem FESPA w Azji, a także powraca do ogólnych obowiązków członka zarządu stowarzyszenia i będzie nadal brał aktywny udział w życiu jego belgijskiego oddziału.

Poznaliśmy wyniki 2. edycji Konkursu na okładkę książki uszlachetnioną w technologii 3D Touch, organizowanego przez drukarnię cyfrową Totem.com.pl we współpracy z firmami Konica Minolta Business Solutions Polska i PC Print Sp. j. Wyniki rywalizacji grafików – osób zarówno profesjonalnie zajmujących się projektowaniem graficznym, jak i amatorów –ogłoszono 14 października br. Główną nagrodę w postaci 5 tys. przyznano Antoninie Janus-Szybist za pracę pt. „Solaris”.

Firma HP wprowadziła na rynek gamę urządzeń wielkoformatowych – dwa urządzenia serii DesignJet Z Pro (Z6 Pro i Z9+ Pro), oferujące dostawcom usług druku i analitykom systemów informacji geograficznej (GIS) najnowsze rozwiązania do tworzenia profesjonalnych wydruków o fotograficznej jakości i dokładnych, kolorowych map generowanych przez GIS, oraz trzy nowe drukarki HP PageWide XL Pro (10000, 8200 MFP i 5200 MFP), dające możliwość szybszego reagowania na potrzeby klientów oraz rozwinięcia ich dotychczasowych możliwości.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.