Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Druk tekstyliów na żądanie z nowym systemem Kornit Presto

Druk tekstyliów na żądanie z nowym systemem Kornit Presto

Kornit Digital, producent rozwiązań do cyfrowego druku na tekstyliach, ogłosił wprowadzenie nowego przemysłowego systemu Kornit Presto, przeznaczonego do druku bezpośrednio na tkaninie. Eliminuje on potrzebę wstępnej i końcowej obróbki tkaniny i pozwala na wysokojakościowy zadruk szerokiej gamy rodzajów tkanin.

Kornit Presto został zaprojektowany z przeznaczeniem do szerokiego zakresu zastosowań w różnych segmentach przemysłu, szczególnie dla szybko rozwijającego się segmentu modowego i dekoracyjnego na żądanie. Jest to bardzo wydajne rozwiązanie, dostępne w wielu konfiguracjach i zdolne do zadruku nawet 450 m2/h. Do tego nie zużywa wody w procesie drukowania, ​​jest zatem przyjazne dla środowiska. System Kornit Presto jest wyposażony w szybkoutwardzalny atrament pigmentowy NeoPigment Robusto, zdaniem producenta odznaczający się wysoką odpornością na pranie i ścieranie oraz dużą trwałością kolorów, utrzymującą się na wielu rodzajach tkanin.

„Kornit ma misję, aby zmienić przemysł tekstylny, wprowadzając zrównoważone technologie dla rozwijających się segmentów rynku. Obserwujemy nieprzerwany wzrost popytu na produkcję na żądanie w obszarze mody i wystroju wnętrz. Nasza innowacyjna technologia jest kolejnym dowodem zaangażowania firmy Kornit w zaspokojenie najpilniejszych potrzeb przemysłu włókienniczego” – powiedział Omer Kulka, wiceprezes ds. marketingu i strategii produktów firmy Kornit Digital.

Kornit Presto będzie dostępny w sprzedaży od momentu debiutu podczas tegorocznych targów tekstylnych ITMA (Barcelona, 20–26 czerwca 2019 r.). Producent otrzymał już pierwsze zamówienia na nowy system.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma EFI poinformowała o zmianie dyrektora generalnego – stanowisko to ze skutkiem natychmiastowym objął Jeff Jacobson, związany z branżą od 30 lat. Zastąpi on Billa Muira, który ustępuje z powodów osobistych.

Drukarnia DMK Studio z Lublina zainstalowała w ostatnim czasie foliarkę Matrix angielskiej firmy Vivid Laminating. Urządzenie charakteryzuje się kompaktową budową, bardzo krótkim czasem zmiany folii laminującej i do złocenia oraz intuicyjną obsługą.

Obecne na rynku od kilku lat atramenty Mutoh UMS, wprowadzone wraz z serią ploterów serii ValueJet X, teraz mogą być używane także przez właścicieli ploterów marki Mimaki. Wśród ich najważniejszych zalet należy wymienić żywiczną formułę, ekologiczność potwierdzoną certyfikatem Indoor Air Comfort, szeroki gamut umożliwiający druk korporacyjnych barw, hermetyczność oraz bezpieczeństwo.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu