Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Druk tekstyliów na żądanie z nowym systemem Kornit Presto

Druk tekstyliów na żądanie z nowym systemem Kornit Presto

Kornit Digital, producent rozwiązań do cyfrowego druku na tekstyliach, ogłosił wprowadzenie nowego przemysłowego systemu Kornit Presto, przeznaczonego do druku bezpośrednio na tkaninie. Eliminuje on potrzebę wstępnej i końcowej obróbki tkaniny i pozwala na wysokojakościowy zadruk szerokiej gamy rodzajów tkanin.

Kornit Presto został zaprojektowany z przeznaczeniem do szerokiego zakresu zastosowań w różnych segmentach przemysłu, szczególnie dla szybko rozwijającego się segmentu modowego i dekoracyjnego na żądanie. Jest to bardzo wydajne rozwiązanie, dostępne w wielu konfiguracjach i zdolne do zadruku nawet 450 m2/h. Do tego nie zużywa wody w procesie drukowania, ​​jest zatem przyjazne dla środowiska. System Kornit Presto jest wyposażony w szybkoutwardzalny atrament pigmentowy NeoPigment Robusto, zdaniem producenta odznaczający się wysoką odpornością na pranie i ścieranie oraz dużą trwałością kolorów, utrzymującą się na wielu rodzajach tkanin.

„Kornit ma misję, aby zmienić przemysł tekstylny, wprowadzając zrównoważone technologie dla rozwijających się segmentów rynku. Obserwujemy nieprzerwany wzrost popytu na produkcję na żądanie w obszarze mody i wystroju wnętrz. Nasza innowacyjna technologia jest kolejnym dowodem zaangażowania firmy Kornit w zaspokojenie najpilniejszych potrzeb przemysłu włókienniczego” – powiedział Omer Kulka, wiceprezes ds. marketingu i strategii produktów firmy Kornit Digital.

Kornit Presto będzie dostępny w sprzedaży od momentu debiutu podczas tegorocznych targów tekstylnych ITMA (Barcelona, 20–26 czerwca 2019 r.). Producent otrzymał już pierwsze zamówienia na nowy system.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Instytut Pantone, funkcjonujący w obrębie firmy Pantone, tradycyjnie ogłosił kolor, który będzie dominował w przyszłym roku w wielu branżach – w tym w modzie, wyposażeniu wnętrz i wzornictwie przemysłowym. Tym razem wybrano kolor numer 19-4052, noszący nazwę Classic Blue. Ponieważ jest on harmonijny i stonowany, elegancki w swej prostocie, a zarazem relaksujący i uspokajający – wszystkie te jego cechy według specjalistów mają być odpowiedzią na naszą potrzebę spokoju i ukojenia.

Polska Izba Artykułów Promocyjnych nieustannie podejmuje próby zmiany przepisów hamujących rozwój branży, o czym pisaliśmy już na łamach „Świata DRUKU”. Duże wsparcie w tej sprawie okazała także Krajowa Izba Gospodarcza, z którą PIAP od lat współpracuje. Andrzej Arendarski, prezes KIG, wystosował list do Ministra Finansów Jerzego Kwiecińskiego, w którym zarekomendował podniesienie limitów na nieodpłatne przekazywanie przez firmy upominków osobom trzecim do 200 zł, oraz ocenił skutki tej zmiany dla finansów publicznych. PIAP nadal prosi o podpisanie petycji w tej sprawie. Ponadto Izba próbuje zawalczyć o inne rozwiązanie kwestii limitów – zniesienie obowiązku ewidencji, który dla klientów jest dosyć uciążliwy. To próba podejścia do tematu od zupełnie innej strony. W tym celu Izba nawiązała współpracę z kancelarią, która przygotuje analizę sytuacji i zaproponuje scenariusz działań.

Firma Ricoh poinformowała, że podczas najbliższych targów drupa, które odbędą się w Düsseldorfie w dniach 16–26 czerwca 2020 r., zaprezentuje najszerszą i najbardziej wszechstronną ofertę swoich rozwiązań w historii udziału firmy w tym wydarzeniu. Ekspozycja zajmie powierzchnię 1,8 tys. m².

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu