Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Druk tekstyliów na żądanie z nowym systemem Kornit Presto

Druk tekstyliów na żądanie z nowym systemem Kornit Presto

Kornit Digital, producent rozwiązań do cyfrowego druku na tekstyliach, ogłosił wprowadzenie nowego przemysłowego systemu Kornit Presto, przeznaczonego do druku bezpośrednio na tkaninie. Eliminuje on potrzebę wstępnej i końcowej obróbki tkaniny i pozwala na wysokojakościowy zadruk szerokiej gamy rodzajów tkanin.

Kornit Presto został zaprojektowany z przeznaczeniem do szerokiego zakresu zastosowań w różnych segmentach przemysłu, szczególnie dla szybko rozwijającego się segmentu modowego i dekoracyjnego na żądanie. Jest to bardzo wydajne rozwiązanie, dostępne w wielu konfiguracjach i zdolne do zadruku nawet 450 m2/h. Do tego nie zużywa wody w procesie drukowania, ​​jest zatem przyjazne dla środowiska. System Kornit Presto jest wyposażony w szybkoutwardzalny atrament pigmentowy NeoPigment Robusto, zdaniem producenta odznaczający się wysoką odpornością na pranie i ścieranie oraz dużą trwałością kolorów, utrzymującą się na wielu rodzajach tkanin.

„Kornit ma misję, aby zmienić przemysł tekstylny, wprowadzając zrównoważone technologie dla rozwijających się segmentów rynku. Obserwujemy nieprzerwany wzrost popytu na produkcję na żądanie w obszarze mody i wystroju wnętrz. Nasza innowacyjna technologia jest kolejnym dowodem zaangażowania firmy Kornit w zaspokojenie najpilniejszych potrzeb przemysłu włókienniczego” – powiedział Omer Kulka, wiceprezes ds. marketingu i strategii produktów firmy Kornit Digital.

Kornit Presto będzie dostępny w sprzedaży od momentu debiutu podczas tegorocznych targów tekstylnych ITMA (Barcelona, 20–26 czerwca 2019 r.). Producent otrzymał już pierwsze zamówienia na nowy system.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Szanowni Państwo – drodzy Prenumeratorzy!
Chcielibyśmy Państwa poinformować, że wyjątkowo w tym roku zamiast osobnych numerów majowego i czerwcowego naszego miesięcznika „Świat DRUKU” otrzymają Państwo połączone wydanie, które trafi do Państwa rąk w 25. tygodniu roku. Wszystkich Państwa, którzy czekają na nasze czasopismo i spodziewali się je otrzymać w bieżącym tygodniu, serdecznie przepraszamy za tę zmianę!
Obiecujemy, że nie zawiedziemy Państwa zaufania i przygotowywane łączone wydanie, z podwójną objętością interesujących artykułów i specjalnie uszlachetnioną okładką, wynagrodzi Państwu ten dłuższy czas oczekiwania na lekturę naszego miesięcznika.

Czy Twoja drukarnia jest gotowa na otwarcie firmy w najbliższych tygodniach? Czy uda Ci się uchwycić potencjalny wzrost wolumenu i czy Twoja firma będzie w stanie sobie z nim poradzić?
Z myślą o drukarniach i zakładach produkcyjnych zespół EFI Fiery opracowuje sposoby pomocy w przygotowaniu się do ponownego otwarcia biznesu. Zidentyfikował już kilka wyzwań, z którymi drukarnie prawdopodobnie będą musiały się zmierzyć w nadchodzących tygodniach, gdy przedsiębiorstwa zaczną wracać do pełnej działalności. Aby ułatwić im ten proces, zespół Fiery przygotował trzy bezpłatne edukacyjne seminaria internetowe połączone z promocjami, których celem jest dostarczenie pomysłów oraz poszerzenie wiedzy z zakresu działalności drukarskiej. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 27 maja, kolejne 3 i 10 czerwca.
Odwiedź stronę internetową EFI, aby poznać szczegóły i dokonać rejestracji.

Informacja reklamowa

Cieszyńskie Zakłady Kartoniarskie jako pierwsza firma opakowaniowa w Polsce (a także pierwsze w naszej części Europy) wdrożyły w swoim parku maszynowym cyfrową linię produkcyjną złożoną z drukującej maszyny HP Indigo 30000 oraz urządzenia do uszlachetniania – Scodix Ultra 202. Dzięki tej inwestycji CZK mogą realizować uszlachetnione i spersonalizowane opakowania premium najwyższej klasy w nakładach już od jednej sztuki. Taka linia umożliwia również druk materiałów z tektury litej, w tym metalizowanej.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.