Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Drukarki RFID z funkcją automatycznej serializacji

Drukarki RFID z funkcją automatycznej serializacji

Firma Sato wprowadziła do drukarek przemysłowych sprawdzonej już serii CL4 nowe oprogramowanie, umożliwiające drukowanie „inteligentnych” etykiet z pasywnymi tagami RFID. Nowa wersja oprogramowania pozwala na automatyczne przydzielanie numerów seryjnych, zapisywanych na chipie razem z Globalnym Numerem Jednostki Handlowej (GTIN), dawniej Europejskim Kodem Towarowym (EAN-13).

W handlu, branży odzieżowej, a także produkcji przemysłowej coraz większą rolę odgrywa możliwość jednoznacznej identyfikacji przedmiotów. Dzięki niej można bowiem uzyskać szczegółowe informacje z łańcucha produkcji, między innymi gdy dochodzi do reklamacji. Pozwala to na dalszą optymalizację procesu produkcyjnego i umożliwia skuteczniejsze zabezpieczenie się przed podróbkami. Przydzielanie numerów seryjnych i zarządzanie nimi było do tej pory skomplikowane i kosztowne, bowiem wymagało wykorzystania specjalnego oprogramowania i baz danych. Alternatywą było natomiast ręczne zarządzanie numerami seryjnymi, na przykład przy użyciu tabel w arkuszu kalkulacyjnym Excel. W tym momencie nie stanowi to już problemu.
Oprogramowanie Sato opiera się na standardzie przyjętym przed kilkoma miesiącami przez producentów chipów RFID. Określa on unikatowy numer identyfikacyjny transpondera (TID), umieszczany na chipie w trakcie procesu produkcyjnego. Standard ten – Multi-vendor Chip-based Serialisation (MCS) – umożliwia kodowanie przy pomocy Serializowanego Globalnego Numeru Jednostki Handlowej (SGTIN96). Do 14-cyfrowego kodu GTIN dołączany jest w tym formacie 38-bitowy numer seryjny, dzięki czemu każdy artykuł posiada unikatowe oznaczenie.
Oprogramowanie do urządzeń serii CL4 pozwala na automatyczne przydzielanie numerów SGTIN, zarządzanie nimi i przenoszenie ich na chip. Czyta ono w tym celu numer TID zaprogramowany przez producenta na chipie i wykorzystuje go, aby wygenerować unikatowe oznaczenie artykułu. Użytkownicy oszczędzają w ten sposób czas i pieniądze oraz zyskują na większej przejrzystości danych. W tym przypadku nie może być bowiem mowy o dubletach. Jest to szczególnie ważne, gdy firma produkuje w wielu zakładach znajdujących się w różnych krajach. Urządzenia serii CL4 wyposażone w nowe oprogramowanie obsługują następujące rodzaje chipów RFID: Impinj Monza 4 i 5, Alien Higgs 3 i 4 oraz NXP G2iL.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.