Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Drukarnia Chroma z pierwszą w kraju maszyną ProStream 1800

Drukarnia Chroma z pierwszą w kraju maszyną ProStream 1800

Pod koniec ubiegłego roku internetowa drukarnia Chroma jako pierwszy użytkownik w Polsce zainstalowała atramentową maszynę rolową ProStream 1800 od Canon. Urządzenie wykorzystuje atramenty na bazie wody. Jak mówi Andrzej Nowak, dyrektor drukarni, i inwestycja stanowi element realizacji planów ekspansji firmy. Celem jest osiągnięcie znaczącej pozycji wśród drukarń online na rynkach zachodnich, ze szczególnym uwzględnieniem rynku niemieckiego.

„Nasi partnerzy z drukarni Chroma idą drogą największych dostawców usług druku na świecie. Instalacja maszyny ProStream 1800 daje możliwość zdecydowanego przyspieszenia produkcji. Jedna taka maszyna potrafi w rzeczywistych warunkach produkcyjnych wydrukować więcej niż trzy maszyny cyfrowe arkuszowe drukujące w formacie B2. Co więcej, ProStream 1800 jako jedyna cyfrowa maszyna rolowa w Polsce drukuje na zdecydowanej większości papierów – zarówno powlekanych, jak i offsetowych, w przedziale gramatur między 40 a 300 gramów, z utrzymaniem najwyższej jakości potwierdzonej certyfikatami Fogra” – mówi Jacek Korzeniewski, Product Manager w Canon Polska.

Korzyści z tego typu urządzeń dostrzegli już dostawcy usług druku z Europy Zachodniej. Jak zaznacza Jacek Korzeniewski, ostatnie lata były w krajach zachodnich rekordowe pod względem inwestycji w maszyny atramentowe do druku z roli. Drukarnie z Polski do tej pory stawiały bardziej na wybór maszyn arkuszowych albo na poszukiwania rynków alternatywnych (np. inwestując w maszyny umożliwiające druk opakowań). Ekspert Canon wyjaśnia jednak, że obecnie obserwujemy wyraźną intensyfikację inwestycji w segment produkcyjnych maszyn atramentowych. I dodaje, że nie przez przypadek na instalację jednego z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych systemów druku produkcyjnego zdecydowała się właśnie Chroma. „Firma Chroma znana jest z najodważniejszych inwestycji. Jako pierwsza kupuje maszyny, które później odnoszą rynkowy sukces. Dzięki temu firma utrzymuje się wśród topowych europejskich drukarni online” – twierdzi przedstawiciel Canon.

„Dzięki wdrożeniu ProStream 1800 znacznie przyspieszyliśmy produkcję, a tym samym zagwarantowaliśmy naszym klientom możliwość dostarczenia wysokojakościowych wydruków na przysłowiowe wczoraj. Łącząc możliwości tego typu rozwiązania z już wykorzystywanymi maszynami cyfrowymi arkuszowymi oraz maszynami offsetowymi, możemy sprawnie przeprowadzić dowolne zlecenie: od pojedynczego projektu, po wiele tysięcy kopii. Od wysyłki tego samego dnia, po wysyłkę za kilka dni, za to w niższej cenie. Słowem, możliwości techniczne oferowane przez naszą drukarnię stają się niemal nieograniczone. Dokładny wybór opcji zależy już od potrzeb klienta” – komentuje Andrzej Nowak.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.