Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Drukarnia DC zwiększa wydajność

Drukarnia DC zwiększa wydajność

Drukarnia DC (Design Center) z Zabrza, działająca na rynku usług poligraficzno-reklamowych od ponad 10 lat, niedawno zrealizowała kolejną inwestycję mającą na celu poprawę wydajności i jakości swoich usług. Najnowszy zakup to wielozadaniowy multifinisher Docucutter DC-618 z oferty Duplo, który do Zabrza dostarczyła firma Tadan. Wdrożenie urządzenia niemal natychmiast wpłynęło tu znacząco na zwiększenie wydajności w zakresie wykańczania wydruków cyfrowych, ponieważ – co szczególnie dla firmy istotne – uniezależniło ją od podwykonawców.

„Dbałość o wysoką jakość produktów i świadczenie usług na najwyższym poziomie są dla nas priorytetowe – mówi Maria Kwaśniewska, właścicielka Drukarni DC. – Aby spełniać te warunki, stawiamy na wykwalifikowany i utalentowany zespół oraz wydajny i zapewniający wysoką jakość park maszynowy, w który stale inwestujemy. Najlepszym przykładem jest najnowsza inwestycja w system Docucutter DC-618 z oferty Duplo”.

Jest to w pełni automatyczne, kompaktowe rozwiązanie do obsługi wydruków cyfrowych, krótkich serii i zmiennych nakładów. Jest przeznaczone do produkcji różnego rodzaju materiałów realizowanych w trybie „na żądanie” – od wizytówek, poprzez karty okolicznościowe, zaproszenia, pocztówki, perforowane lub odrywane kupony, foldery, karty menu, winietki i wiele innych, na okładkach kończąc. „Jest więc doskonałym rozwiązaniem przy produkcji tychże, a takimi zleceniami się zajmujemy, stale poszerzając nasze usługi w tym zakresie. W naszej ofercie są również wydruki wielkoformatowe, w których się specjalizujemy i produkcja lamp z indywidualnym zadrukiem – mówi Maria Kwaśniewska. – Już od jakiegoś czasu zauważaliśmy potrzebę inwestycji w zakresie introligatorni. Poszukiwaliśmy urządzenia do wykańczania m.in. kalendarzy trójdzielnych, ale także do innych zleceń drukowanych na maszynach arkuszowych. Wcześniej bowiem prace wykończeniowe zlecaliśmy firmom zewnętrznym, co generowało spore koszty i wydłużało czas realizacji zlecenia. Obecnie skrócił się on diametralnie – praca, której realizacja zajmowała nam wcześniej 2-3 dni, odbywa się w ciągu godziny. Nie byłoby to możliwe bez maszyny Duplo. Trudne czasy dla branży poligraficznej i reklamowej, choć nasza firma z racji swoich stałych klientów tak bardzo tego nie odczuwa – nie mogą być bowiem przeszkodą w żadnych inwestycjach. Jestem przekonana, że najważniejsze jest wsłuchiwanie się w potrzeby rynku, klientów i własne. Wówczas każda inwestycja szybko się zwróci i przyniesie firmie szereg korzyści. Obecnie bowiem gorsza jest utrata klienta z powodu rozciągniętego w czasie jego zlecenia niż zapłata za urządzenie, które zatrzyma dotychczasowego i pomoże przyciągnąć kolejnych”.

W Drukarni DC niemal od razu po wdrożeniu zauważono pozytywne aspekty tej inwestycji. Poza opcjami cięcia i bigowania (bo urządzenie z takimi funkcjami pracuje w tym zakładzie), maszyna oferuje dodatkowe wsparcie dla użytkownika w postaci nowego oprogramowania, usprawniającego produkcję. „Jest ono intuicyjne i proste w obsłudze – podkreśla Maria Kwaśniewska. – Co więcej w DC-618 można programować nieograniczoną liczbę nowych zadań i w dowolnym momencie zmieniać ustawienia w dotychczas zapisanych pracach. Operator ma też możliwość korzystania z dotykowego panelu LCD, poprzez który może zapisać w maszynie do 250 programów. Ma to ogromne znaczenie w przypadku różnorodności prac, a takie realizujemy, bo ogranicza znacząco czas przygotowania maszyny do poszczególnych zleceń. Dodatkowym ułatwieniem jest tu również automatyczna impozycja, dzięki której zyskujemy dużo czasu i czujemy się bezpieczniej, bo rozwiązanie to znacząco ogranicza ryzyko wystąpienia błędów ludzkich. To ważne również w aspekcie oszczędności materiałów, które dziś są drogie i na marnowanie których nie można sobie pozwolić. Jest to dla nas również ważne ze względów ekologicznych”.

Dodatkową wartością maszyny, jaką wymienia Maria Kwaśniewska jest czytnik kodów kreskowych i znaczników pasowania. Pierwsze są odczytywane w urządzeniu DC-618 przez specjalną kamerę i w ten sposób uruchamiany jest proces produkcji konkretnej pracy. Z kolei dzięki znacznikowi pasowania urządzenie automatycznie koryguje przesunięcia obrazu względem arkusza, wzdłuż i w poprzek, co pozwala usprawnić produkcję. Jak dodaje właściciel drukarni, nie bez znaczenia dla decyzji o tej konkretnej inwestycji był także fakt, że maszyna ma budowę modułową i kolejne moduły (do perforacji czy bigowania wzdłużnego) można do niej zakupić wraz z rozwojem firmy i jej potrzeb.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.