Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Drukarnia Empir z nowym automatycznym perforatorem

Drukarnia Empir z nowym automatycznym perforatorem

Drukarnia Empir z Poznania w sierpniu br. doposażyła swój park maszynowy, instalując automatyczny perforator Autopunch 360 Digital, dostarczony przez firmę Grafmasz. Jak podkreśla Adam Kłonkowski, właściciel drukarni, inwestycja pozwoliła skrócić średni czas realizacji zlecenia o ponad 30%.

Empir działa w branży poligraficznej od ponad 40 lat. Do oferowanych przez drukarnię produktów należą przede wszystkim materiały reklamowe, takie jak katalogi, foldery, broszury, notesy, teczki, kalendarze. Klienci obsługiwani są kompleksowo – zarówno w zakresie przygotowania projektów, druku, jak i obróbki introligatorskiej.

„Nasza firma od lat specjalizuje się między innymi w wykonywaniu opraw spiralnych w oparciu o własny park maszynowy. Rosnąca z roku na rok ilość zleceń oraz coraz wyższe wymagania naszych klientów odnośnie do krótkich terminów realizacji zmotywowały nas do podjęcia decyzji o zautomatyzowaniu procesu produkcji. Ofercie firmy Grafmasz, a w szczególności urządzeniom do oprawy spiralnej Renz, przyglądaliśmy się od dłuższego czasu. Perforator Autopunch testowaliśmy m.in innymi w czasie zeszłorocznych targów RemaDays. Istotnym czynnikiem, który finalnie przekonał nas do zakupu urządzenia w tym roku, był szybki termin realizacji. Maszyna została do nas dostarczona i zainstalowana w niecałe cztery tygodnie od potwierdzenia zamówienia. Po trzech miesiącach pracy urządzenia w naszej drukarni jesteśmy w pełni zadowoleni z dokonanego wyboru. Wąskie gardło w postaci perforacji (wykonywanej wcześniej przy użyciu kilku tradycyjnych perforatorów na pedał nożny) zostało w pełni wyeliminowane. Przy realizacji dużych zleceń maszyna pracuje non stop przez osiem godzin. Realna wydajność dzienna maszyny to średnio 28 tys. bloków przy zachowaniu wysokiej jakości perforacji, a średni czas realizacji zlecenia udało nam się skrócić o ponad 30%” – mówi Adam Kłonkowski.

Autopunch 360 Digital to automat perforujący do formatu 360 × 360 mm o wydajności nawet do 7 tys. bloków na godzinę. Dwupółkowy podajnik typu „pater noster” umożliwia pracę ciągłą. Unikalny system „Two finger” zapewnia płynne pobieranie bloków arkuszy o zróżnicowanych gramaturach. Po perforacji arkusze rotują wokół specjalnego bębna, dzięki czemu zachowana jest odpowiednia sekwencja stron na stacji odbiorczej. Dzięki prostym ustawieniom (panel dotykowy, pokrętła, możliwość zakupu listew z dezaktywacją wybranych igieł bez konieczności wyjmowania listwy z urządzenia) czas potrzebny na zmianę formatu to zaledwie kilka minut.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Sappi, producent papierów z dodatkowymi funkcjonalnościami, przeznaczonych dla rynku opakowań, podczas październikowych targów w Amsterdamie zaprezentuje poszerzone portfolio powlekanych (Transjet Tacky Industrial) i niepowlekanych (Basejet) papierów sublimacyjnych, w pełni nadających się do recyklingu i mających certyfikat FSC. Na stoisku będą również promowane papiery do atramentowych drukarek wielkoformatowych (Scrolljet i Swiss Matt), nowe tektury Fusion Nature Plus do produkcji opakowań, POS-ów lub toreb na zakupy, oraz produkty z gamy Silicone Base Papers (do takich zastosowań jak oklejanie samochodów, reklama zewnętrzna i produkcja materiałów biurowych).

Podczas zbliżających się międzynarodowych targów druku wielkoformatowego, druku na tekstyliach i znakowania FESPA Global Print Expo (Amsterdam, 12–15 października 2021 r.) firma EFI Reggiani zaprezentuje drukarkę Terra Silver o szerokości 1,8 m, wykorzystującą specjalne atramenty pigmentowe Terra, dzięki którym oferuje zrównoważony druk wysokiej jakości bezpośrednio na tkaninie i w krótkim procesie (bez parowania, prania i stosowania stentera). Goście stoiska będą też mogli dowiedzieć się więcej o nowej EFI Reggiani Hyper – najnowszej, superwydajnej maszynie cyfrowej do przemysłowego druku na tekstyliach i skanowania, a także o nowej drukarce skanującej EFI Reggiani Blaze, która powstała, by pomóc firmom tekstylnym przebić się z sukcesem do świata przemysłowego drukowania tekstyliów.

Podczas międzynarodowych targów druku FESPA Global Print Expo 2021, które odbędą się w dn. 12–15 października w Amsterdamie, Canon po raz pierwszy zaprezentuje plotery Colorado 1630 i Arizona 135 GT oraz kompletny zestaw do produkcji tapet w technologii UVgel Wallpaper Factory. To kolejne modele ze znanych serii drukarek wielkoformatowych, wzbogacone o nowe funkcjonalności. Goście targów będą mogli zapoznać się z szerokim wachlarzem zastosowań nowych maszyn podczas prezentacji pod hasłem „A Taste of Colour”.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.