Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Drukarnia Kreativia z nową maszyną EFI VUTEk

Drukarnia Kreativia z nową maszyną EFI VUTEk

Drukarnia wielkoformatowa Kreativia, mająca siedzibę w Przeźmierowie k. Poznania, poszerzyła swój park maszynowy o ploter do bezpośredniego i pośredniego druku na tekstyliach – EFI VUTEk FabriVU 340i. Celem tej inwestycji jest wzbogacenie portfolio oferowanych przez firmę usług i wykorzystanie nowych możliwości rynkowych. Jest to już kolejna maszyna z rodziny EFI – od 2019 r. pracuje tam model VUTEk 3r + roll-to-roll LED.

Arkadiusz Szychta, dyrektor zarządzający Kreativia, podkreśla, że na decyzję o nowym zakupie duży wpływ miało zadowolenie z technologii oferowanej przez eksploatowaną maszynę i osiąganych dzięki niej rezultatów oraz dobre doświadczenia z zespołem serwisowym producenta.

Kreativia została założona w 2016 r. przez Hannę i Bartosza Kosibów. Firma specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i instalacji szeroko pojętych artykułów reklamowych, przy czym najważniejszą gałęzią działalności jest druk. W portfolio znajdują się m.in. systemy informacji wizualnej, grafiki w punktach sprzedaży (POS), wystawy modułowe, czy ekspozycje w punktach sprzedaży detalicznej. Firma wciąż się rozwija i poszukuje nowych możliwości, dzięki czemu nieustannie poszerza swoją ofertę w zakresie projektowania i produkcji systemów informacji wizualnej, reklamy graficznej oraz druku wielkoformatowego przy użyciu zaawansowanych technologii i materiałów. Jak ważna jest to cecha, pokazał czas epidemii – Kreativia łatwo dostosowała się do panującej sytuacji i przystąpiła do produkcji środków ochronnych, takich jak ścianki działowe, bariery oraz osłony i maski na twarz, w czym pomogła maszyna EFI VUTEk 3r +, która pozwoliła na wprowadzenie nowych produktów, zaspokojenie rosnącego popytu i szybką realizację wysokojakościowych produktów. Jak podkreślają właściciele przedsiębiorstwa, dzięki temu zachowało ono płynność produkcyjną i finansową, a nawet zyskało nowe możliwości na przyszłość. „Dzięki naszej nowej maszynie VUTEk FabriVU 340i będziemy mogli dalej rozszerzać ofertę produktów i zaspokajać potrzeby klientów. Przemysł targowy, który został zablokowany przez pandemię, teraz powraca. Firmy nie mogą zapomnieć o reklamie swojej marki, tym bardziej w trudnych czasach, a my musimy być gotowi pomóc w osiągnięciu ich celów. Efektywna informacja wizualna jest dziś jeszcze bardziej potrzebna, wzbogaca wizerunek centrów handlowych, które są obecnie ponownie otwierane” – podkreśla Arkadiusz Szychta.

Ploter FabriVU 340i o szerokości 3,4 m łączy wydajność produkcji, intuicyjną obsługę oraz niską konsumpcję atramentów. Oferuje wysoką wydajność w przypadku grafik tekstylnych typu soft-signage. Pracując z prędkością do 250 m2/h drukuje zarówno bezpośrednio (na tkaninach o gramaturze od 45 do 450 g/m2), jak i transferowo (gramatura papieru od 28 do 140 g/m2) w maksymalnej rozdzielczości do 2400 dpi i przy wielkości kropli wynoszącej 4 pl. Dodatkowo jako jedyne rozwiązanie w swojej klasie maszyna oferuje nadruk w linii produkcyjnej z kalandrem, dzięki czemu tkaniny na flagi plażowe czy ścianki tekstylne są natychmiast po zadrukowaniu gotowe do wykończenia i wysyłki.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Na naszej stronie internetowej jest już dostępne pierwsze tegoroczne wydanie naszego miesięcznika, pełne ciekawych i przydatnych treści – piszemy m.in. o trendach w projektowaniu opakowań oraz w komunikacji wizualnej, jest też o sublimacji, sitodruku, tampondruku i druku zmiennych danych w wielkim formacie, oraz o prognozach dla rynku książki…
Warto też sięgnąć po wersję drukowaną, która trafi do Państwa rąk w przyszłym tygodniu, bo tylko w ten sposób będą Państwo mogli docenić efektowną okładkę, na której wykorzystano złudzenie optyczne polegające na wrażeniu poruszania się uszlachetnionych elementów.
My tymczasem rozpoczęliśmy już prace nad lutowym numerem, w którym skupimy się na tematach z obszaru szeroko pojętego prepressu, przyjrzymy się wszystkim etapom powstawania opakowań, nie zabraknie również słów kilku o korespondencji masowej i finansowaniu branży poligraficznej. Wydanie to przygotowujemy z myślą o wydarzeniach zaplanowanych na II kwartał 2021 r., podczas których będziemy mieli przyjemność dystrybuować dla Państwa nasz magazyn – będą to m.in. targi Film Video Foto (Łódź, 15–17 kwietnia) oraz targi Warsaw Pack (Nadarzyn, 26–28 maja).
Zachęcamy do publikacji reklam lub artykułów promocyjnych, jak również modułów-wpisów reklamowych firmy w zestawieniach tematycznych, które znajdą się w tym numerze – to także możliwość przekazania klientom krótkiej informacji o najnowszej Państwa ofercie! Wśród zestawień znajdą Państwo następujące: Dostawcy rozwiązań i usług dla prepressu, systemy zarządzania produkcją poligraficzną; Dostawcy rozwiązań i usług w zakresie produkcji opakowań i etykiet; Producenci opakowań z tektury falistej i litej; Producenci opakowań giętkich i etykiet.
Zapraszamy!

Firma Ryobi MHI Graphic Technology (RMGT), producent arkuszowych maszyn offsetowych, ma nowego oficjalnego dystrybutora swoich produktów krajach Europy Środkowej – w wyniku porozumienia dotychczasowy główny przedstawiciel RMGT w tym regionie, firma Mueller Martini, przekazała prawa polskiej firmie Derya, która od 2011 r. jest wyłącznym przedstawicielem RMGT na terenie naszego kraju. Umowa obowiązuje od 1 stycznia 2021 r. i dotyczy ośmiu krajów: Czech, Słowacji Węgier, Rumunii, Słowenii, Chorwacji, Bośni i Hercegowiny oraz Czarnogóry.

Jak podaje Związek Polskiego Leasingu, z badania Komisji Europejskiej (SAFE 2020) wynika, że leasing pozostaje najbardziej istotnym źródłem finansowania dla polskich firm z sektora MŚP. Drugim najczęściej wskazywanym instrumentem jest linia kredytowa, a trzecim – dotacje. Wśród najważniejszych problemów, z jakimi zmagają się przedsiębiorcy, wymieniane są kwestie kadrowe, regulacyjne i inne problemy – w tym problemy związane ze skutkami pandemii COVID-19.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.