Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Drukarnia Sowa z kolejną inwestycją

Drukarnia Sowa z kolejną inwestycją

Canon varioPRINT iX3200

Drukarnia Sowa z Piaseczna, mająca wieloletnie doświadczenie w obszarze druku dziełowego, zwiększa potencjał maszynowy dzięki inwestycjom w zaawansowane rozwiązania technologiczne. Najnowszy zakup to inkjetowa kolorowa maszyna arkuszowa marki Canon – varioPRINT iX3200.

Sowa to przedsiębiorstwo znane w branży poligraficznej, które na bieżąco inwestuje w najnowocześniejsze systemy do druku cyfrowego. Zaawansowana cyfrowa maszyna produkcyjna marki Canon to – jak podkreśla Łukasz Wąwoźny, dyrektor drukarni – ogromna zmiana na rynku druku kolorowego. Oferuje bardzo wysoką wydajność i jakość druku, możliwość druku formatu B3, elastyczność i możliwość mieszania mediów w jednym przebiegu (maszyna obsługuje szeroki zakres nośników) oraz niski koszt eksploatacji. "Firma Canon okazała wsparcie przy całym procesie instalacji, szkolenia operatorów oraz wdrożenia technologii i oprogramowania, dzięki czemu cały system drukujący szybko stał się stałą częścią parku maszynowego" – dodaje.

Leszek Sienicki – technolog drukarni Sowa – tak relacjonuje zmiany w drukarni wprowadzenia nowej technologii druku: „Nowa maszyna pomogła nam rozwiązać część naszych problemów. Powiększenie formatu druku oraz technologia druku inkjetowego pozwoliły zaproponować nowe rozwiązania dla naszych klientów. Już widzimy, że wysoka prędkość druku i niska awaryjność maszyny, bardzo wpłynęła na poprawę naszej wydajności. Teraz nawet duże nakłady są drukowane bardzo sprawnie. Dodatkowo, jestem pod bardzo dużym wrażeniem, jeżeli chodzi o jakość wydruku. Zastosowanie wysokiej rozdzielczości 1200 × 1200 dpi w porównaniu do starszych modeli drukujących z rozdzielczością 600 × 600 dpi daje poprawę jakości druku widoczną gołym okiem. Wydruk jest gładszy, równiejszy, a grafiki są bardziej przyjemne dla oka. Zastosowane skanery i kamery 3D same badają papier i jakość wydruku, co pozwala na samodiagnostykę maszyny i działania autokorygujące w celu uzyskania jak najwyższej jakości. Jestem bardzo zadowolony z zakupu nowej maszyny Canon varioPRINT iX3200. Podsumowując, nasi klienci dzięki nowemu urządzeniu zyskują wyższą jakość wydruku mogą uzyskać wyrób gotowy jeszcze szybciej. Dodatkową zaletą jest, że teraz niektóre komponenty książki nie muszą być wykonywane u podwykonawców tylko u nas, co również obniży koszt tych produktów”.

Maszyna na papierach powlekanych drukuje w jakości fotograficznej, co pozwoli wykonywać książki, których produkcja ze względów jakościowych i technologicznych była do tej pory niemożliwa. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu SOWA umożliwia jako pierwsza druk na papierach, które były do tej pory poza możliwościami maszyny – niskogramaturowych typu OP Medical od 45g oraz na kartonie Arktika 210 i 230g.

Warto zaznaczyć, że możliwości technologiczne i jakość to nie jedyne powody, dlaczego Sowa zainwestowała w tę najnowszą technologię. Łukasz Wąwoźny wspomina także o cenie druku: „Do tej pory odpowiedzią na zwiększające się zamówienia na druk kolorowy było dokupowanie kolejnych maszyn tonerowych. Każda maszyna poprawiała jedynie nieznacznie naszą wydajność o około 100 stron A4 na minutę, niestety tylko teoretycznie z powodu awaryjności i technicznej dostępności. Canon daje nam wzrost o ponad 300 stron na minutę, ale ze względu na znikomą możliwość awarii wynikającą z konstrukcji maszyny oraz na bardzo krótkie postoje techniczne po pierwszych tygodniach działania widzimy, że zrównoważyła nam zakup 7-8 maszyn tonerowych. Trzeba tu dodać, że maszynę varioPRINT na zmianie obsługuje tylko 1 operator, co przy tak dużej ilości maszyn tonerowych wymagałoby 2-3 pracowników. No i najważniejsze – maszyna pozwala na elastyczne podejście do wyceny dzięki możliwości zastosowania kilku rodzajów druku w zależności od rodzaju publikacji. Nie ma też klasycznego modelu „klikowego”, który był barierą dla lepszych cen w stosowanym dotychczas kolorowym druku tonerowym.”

Drukarnia Sowa wszystkim wydawcom umożliwia także bezpłatny druk pojedynczego egzemplarza książki w nowej technologii drukowania celem weryfikacji jakości druku, jego detali, a także odwzorowania barw prac dotychczas realizowanych za pomocą innych maszyn cyfrowych lub tradycyjnych. Zachęcamy serdecznie do kontaktu z nami i zapoznania się z inkjetową jakością wydruku kolorowego oferowaną przez flagowy system drukujący marki Canon.

Już od marca drukarnia SOWA otwiera się także szeroko na współpracę z innymi drukarniami, oferując m.in. druk arkuszy plano na maszynach tonerowych i inkjetowych w małych i średnich nakładach oraz uszlachetnienia – lakier UV oraz hot-stamping 2D i 3D na bezmatrycowej maszynie MGI. W wydaniu 2/2023 „Świata DRUKU” znajdą Państwo obszerny wywiad z Łukaszem Wąwoźnym.

  • Obecnie 5 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 5/5 (1 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.