Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Drukarnia ViperPrint ponownie wybrała HP Indigo

Drukarnia ViperPrint ponownie wybrała HP Indigo

Drukarnia internetowa ViperPrint po raz kolejny zainwestowała w rozwiązanie do druku z serii HP Indigo – tym razem wybór padł na model półformatowy, HP Indigo 12000. Działająca od 17 lat firma specjalizuje się w druku wizytówek, ulotek, plakatów, katalogów, kart pocztowych, zaproszeń oraz wielu innych produktów reklamowych, stawiając na szybką realizację niskonakładowych zleceń na szerokiej gamie podłoży.

„Na maszynach HP Indigo drukujemy już od niemal 10 lat. Nigdy się na nich nie zawiedliśmy, zawsze znacznie ułatwiały nam pracę. Druk jest precyzyjny, a jednocześnie szybki. Na zakup nowego modelu wpłynęło wiele czynników. Nie ukrywamy jednak faktu, że wybór HP był podyktowany wieloletnią współpracą z firmą Digiprint, polskim dystrybutorem maszyn Indigo. Priorytetem dla nas jest terminowa realizacja zleceń naszych klientów. Istotną kwestią jest więc sprawny serwis maszyn, który oferuje dostawca. Aktualnie staramy się, aby zamówienia mogły być realizowane jeszcze szybciej, przy zachowaniu najwyższej jakości, a maszyna HP Indigo 12000 zdecydowanie to umożliwia” – mówi Paweł Adamowski, prezes ViperPrint.

Model HP Indigo 12000 daje możliwość wydruków w formacie B2+ 750 × 530 mm, obsługuje bardzo szeroki zakres podłoży i gramatur surowca w przedziale od 70 g do 400 g, a także oferuje możliwość druku na podłożach syntetycznych, plastikach i podłożach metalizowanych. Druk cyfrowy stwarza dodatkowo opcję personalizacji takich prac i wykorzystanie technologii One Shot. HP Indigo drukuje w technologii HP ElectroInk, nazywanej cyfrowym offsetem (jakość wydruków jest najbardziej zbliżona do analogowej techniki offsetu, nie tylko pod kątem kolorystyki czy też reprodukcji rastra, ale ogólnego tzw. look-and-feel).

Maszyna ma trzy podajniki papieru (w tym jeden paletowy), które umożliwiają zastosowanie dużej zmienności podłoży, bez strat związanych z ich przygotowaniem w maszynie. Możliwy jest druk ciągły bez przerw pomiędzy zleceniami, nawet jeśli realizowane są one na różnych podłożach. W środowisku drukarni internetowej nie bez znaczenia jest również możliwość offsetowania prac na wykładaniu, które sprawia, że ich rozdzielanie dla kolejnych procesów produkcyjnych jest zdecydowanie ułatwione. Oprogramowanie workflow dostarczane z maszyną realnie wspiera i wykorzystuje komunikację za pomocą JDF/XML, dzięki czemu możliwa jest automatyzacja na styku systemów produkcyjnych obecnych w drukarni z systemem maszyny HP Indigo, co znacznie ogranicza przestoje i ryzyko popełnienia błędu, np. w kontekście wyboru odpowiedniego pliku do druku, papieru, czy też ilości arkuszy do druku.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma EFI (spółka należąca do Siris Capital Group LLC) poinformowała, że jej dział Fiery, zajmujący się procesami workflow, stał się niezależną firmą, pozostającą własnością Grupy Siris.

Na zlecenie firmy Konica Minolta zbadano aktualne podejście przedsiębiorstw do transformacji cyfrowej. Wyniki opisano w bezpłatnym raporcie pt. „Od prowizorycznej do świadomej transformacji w sektorze MŚP”.

Drukarka sublimacyjna Durst P5 TEX iSUB, wykorzystująca autorskie atramenty sublimacyjne Sublifix, uzyskała certyfikat Eco Passport, wydawany przez Oeko-Tex. Substancje chemiczne opatrzone znakiem Eco Passport spełniają wymagania dotyczące zrównoważonej produkcji tekstylnej.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.