Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Drukarnia Werner Kenkel z nową maszyną Bickers Gluejet

Drukarnia Werner Kenkel z nową maszyną Bickers Gluejet

Od lewej stoją: Piotr Wojtko (Digiprint PL), Kamil Stańczyk (Werner Kenkel), Tomasz Janicki (Werner Kenkel)

W maju br. firma Werner Kenkel sp. z o.o. zainstalowała w swoim zakładzie w Krzycku Wielkim ploter klejowy Bickers Gluejet. To już druga instalacja urządzeń tej niemieckiej marki, wspierana przez jej polskiego dystrybutora, firmę Digiprint PL. Grupa Werner Kenkel, obchodząca w tym roku 40-lecie swojej działalności, jest producentem tektury falistej oraz opakowań z nadrukiem fleksograficznym, offsetowym i cyfrowym.

Jak podaje firma Werner Kenkel, jedną z jej kluczowych misji jest prowadzenie działalności w odpowiedzialny i zrównoważony sposób – poprzez uwzględnianie aspektów społecznych w swojej działalności oraz wdrażanie i stosowanie nowoczesnych technologii produkcji mających pozytywny lub neutralny wpływ na środowisko naturalne. Dlatego wytwarza tekturę i opakowania w oparciu o surowce podlegające procesowi recyclingu.

Ploter klejowy firmy Bickers w znacznym stopniu przyspiesza i optymalizuje produkcję, umożliwia bowiem aplikację klejem na zimno oraz na gorąco niemal każdego kształtu geometrycznego w osi XY. Dzięki ergonomicznej budowie maszyna gwarantuje użytkownikom swobodny dostęp do materiału i adaptuje się do toku pracy produkcyjnej. „Rynek produktów POS wymaga od nas wysokiej jakości, a dzięki ploterowi klejącemu Bickers Gluejet możemy sprostać oczekiwaniom naszych klientów. Pozwolił nam na zwiększenie mocy produkcyjnych i elastyczne podejście do realizowanych zamówień. Chcemy podkreślić, jednym z powodów, dla których zdecydowaliśmy się na kolejną instalację urządzeń tego producenta, było oferowane przez niego sprawne zaplecze serwisowe” – mówi Tomasz Janicki, zastępca dyrektora ds. produkcji w firmie Werner Kenkel.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Comexi, dostawca rozwiązań dla sektora elastycznych opakowań, poinformował o wdrożeniu inteligentnych okularów ze zdalną łącznością, które umożliwiają wymianę informacji między klientami a działem wsparcia producenta w czasie rzeczywistym i z podglądem pola widzenia użytkownika maszyny. Remote Support z inteligentnymi okularami to system komunikacji zapewniający pomoc techniczną w systemie 24/7, co pomaga skrócić czas przestoju maszyny i znacznie poprawia wydajność produkcji.

Podczas zbliżających się targów FestiwalDruku.pl, które odbędą się w dniach 18–19 września br. w warszawskiej hali EXPO XXI, firma API.PL zaprezentuje szeroką ofertę mediów i podłoży do druku. Będą wśród nich nowości produktowe: tekstylia podłogowe (wykładziny, dywaniki, wycieraczki), tkaniny do reklamy wielkoformatowej, media repozycjonowane). Stoisko zostanie podzielone na dwie części – w strefie B2B można będzie poznać ofertę firmy z zakresu druku wielkoformatowego oraz umówić się na prezentację urządzeń w nowym demoroomie, zaś w Strefie Doświadczeń będą prezentowane właściwości i możliwości zastosowania mediów. API.PL przygotowuje również warsztaty praktyczne ze stosowania i aplikowania mediów do druku typu outdoor i indoor.

Firma Wacom zaprezentowała nowy 22” ekran piórkowy z serii Cintiq. Urządzenie ma być tańszą alternatywą dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na któryś z modeli z wyższej serii Cintiq Pro. Pozbawiono je pewnych funkcjonalności (jak rozdzielczość 4K czy nawigowanie za pomocą gestów dotykowych), ale to co najważniejsze dla tabletów tej marki, czyli nadzwyczaj dokładne piórko Wacom Pro Pen 2, jest częścią zestawu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu