Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Drukarnia Werner Kenkel z nową maszyną Bickers Gluejet

Drukarnia Werner Kenkel z nową maszyną Bickers Gluejet

Od lewej stoją: Piotr Wojtko (Digiprint PL), Kamil Stańczyk (Werner Kenkel), Tomasz Janicki (Werner Kenkel)

W maju br. firma Werner Kenkel sp. z o.o. zainstalowała w swoim zakładzie w Krzycku Wielkim ploter klejowy Bickers Gluejet. To już druga instalacja urządzeń tej niemieckiej marki, wspierana przez jej polskiego dystrybutora, firmę Digiprint PL. Grupa Werner Kenkel, obchodząca w tym roku 40-lecie swojej działalności, jest producentem tektury falistej oraz opakowań z nadrukiem fleksograficznym, offsetowym i cyfrowym.

Jak podaje firma Werner Kenkel, jedną z jej kluczowych misji jest prowadzenie działalności w odpowiedzialny i zrównoważony sposób – poprzez uwzględnianie aspektów społecznych w swojej działalności oraz wdrażanie i stosowanie nowoczesnych technologii produkcji mających pozytywny lub neutralny wpływ na środowisko naturalne. Dlatego wytwarza tekturę i opakowania w oparciu o surowce podlegające procesowi recyclingu.

Ploter klejowy firmy Bickers w znacznym stopniu przyspiesza i optymalizuje produkcję, umożliwia bowiem aplikację klejem na zimno oraz na gorąco niemal każdego kształtu geometrycznego w osi XY. Dzięki ergonomicznej budowie maszyna gwarantuje użytkownikom swobodny dostęp do materiału i adaptuje się do toku pracy produkcyjnej. „Rynek produktów POS wymaga od nas wysokiej jakości, a dzięki ploterowi klejącemu Bickers Gluejet możemy sprostać oczekiwaniom naszych klientów. Pozwolił nam na zwiększenie mocy produkcyjnych i elastyczne podejście do realizowanych zamówień. Chcemy podkreślić, jednym z powodów, dla których zdecydowaliśmy się na kolejną instalację urządzeń tego producenta, było oferowane przez niego sprawne zaplecze serwisowe” – mówi Tomasz Janicki, zastępca dyrektora ds. produkcji w firmie Werner Kenkel.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Polski Drukarz sp. z o.o., wraz ze współorganizatorami i partnerami, zaprasza wszystkich zainteresowanych tematyką Color Managementu na XIII konferencję z cyklu „Akademia Zarządzania Barwą”, organizowaną w ramach Akademii Wiedzy. W tym roku spotkamy się 27 listopada w Centrum Konferencyjno-Apartamentowym „Mrówka” przy ul. Przekornej 33 w Warszawie.

Za oknem złota polska jesień, a my już intensywnie pracujemy nad listopadowym wydaniem naszego magazynu. Gros miejsca poświęcimy w nim przygotowaniu materiałów do druku. Zajmiemy się zarządzaniem barwą, standaryzacją, proofingiem, kontrolą jakości. Stąd już blisko do wytworzenia formy drukowej – kolejnym tematem przewodnim będą zatem urządzenia i materiały do wytwarzania form drukowych oraz usługi przygotowania form drukowych. Napiszemy także o najnowszych rozwiązaniach software’owych w zakresie prepressu, automatyzacji produkcji i zarządzania przepływem pracy.
Nie trzeba nikogo przekonywać, jak ważne jest posiadanie funduszy zarówno na inwestycje, jak i na bieżącą działalność firmy. Dlatego poruszymy tematykę faktoringu i leasingu w branży poligraficznej. Nie zabraknie też miejsca dla opakowań klasy premium, projektowania opakowań i rozwiązań do korespondencji masowej.
Serdecznie zapraszamy Państwa do publikacji materiałów reklamowych i PR-owych w listopadowym wydaniu „Świata DRUKU”.

W Ambasadzie Finlandii w Warszawie w dn. 9 października 2019 r. odbyło się spotkanie prasowe, podczas którego po raz pierwszy w Polsce został zaprezentowany raport VTT Technical Research Center of Finland pt. „Going beyond a circular economy”, skupiający się na wizji przyszłej, zrównoważonej gospodarki. Spotkanie zorganizowano w ramach Polskiego Tygodnia Gospodarki o Obiegu Zamkniętym (Polish Circular Week), którego celem jest pokazanie, że gospodarka o obiegu zamkniętym to nie abstrakcyjny koncept, ale realny element współczesnego życia gospodarczego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu