Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Drukarnia Wydawnictwa Nowiny z nową bigówko-falcerką

Drukarnia Wydawnictwa Nowiny z nową bigówko-falcerką

Bigówko-falcerka Multigraf Touchline CF-375

Bigówko-falcerka Multigraf Touchline CF-375 z oferty Duplo to pierwsze urządzenie tego producenta, które pracuje od pewnego czasu w drukarni Wydawnictwa Nowiny. Było ono odpowiedzią na potrzebę tego zakładu poligraficznego w zakresie wykańczania.

Jak podkreśla kierownictwo drukarni, o wyborze tego konkretnego rozwiązania zadecydowało m.in. zaufanie do marki Duplo, z którą wydawnictwo od wielu lat ma pozytywne kontakty, a także opinie innych klientów tej firmy, pracujących z jej sprzętem. „Kluczowym argumentem była dla nas jednak przede wszystkim dobra proporcja pomiędzy możliwościami urządzenia Multigraf Touchline CF-375 z oferty Duplo, a jego ceną. Łatwość obsługi i krótki czas przygotowania do pracy powodują, że jest ono obecnie często u nas używane i lubiane przez naszych pracowników. Niewątpliwie poprawiło wydajność naszej drukarni, zwłaszcza przy realizacji zleceń o mniejszych i średnich nakładach. Duże znaczenie miał dla nas również fakt, że zajmuje ono mało miejsca i ma kółka, więc można ją bez problemu przesunąć” – mówi Arkadiusz Gruchot, prezes zarządu Wydawnictwa Nowiny.

Touchline CF-375 umożliwia złamywanie papieru o wyższej gramaturze, a także pobiera arkusze za pomocą taśm ssących, co przy ultradźwiękowej detekcji podwójnych pobrań jest dodatkową zaletą. Szwajcarski producent urządzenia zadbał także o istotną jego funkcję, pozwalającą na bigowanie bez pękania zadrukowanej powierzchni. Jego ustawienie zajmuje kilka chwil, po czym obsługuje materiały drukowane zarówno offsetowo, jak i cyfrowo.

Wydawnictwo Nowiny działa w dwóch obszarach: medialno-wydawniczym i poligraficznym. Tę drugą działalność poligraficzną prowadzi pod marką Drukarnia Nowiny, bazując na technologiach cyfrowej i offsetowej. „W ślad za zmieniającymi się potrzebami klientów, nasza firma od kilku lat przechodzi transformację od klasycznej drukarni do domu produkcyjnego, który bazuje na poligrafii i usługach introligatorskich, ale coraz częściej realizuje kompleksowo także niestandardowe zamówienia. Obejmują one m.in. projektowanie, konfekcjonowanie, pakowanie i dystrybucję, np. ofert, próbek towarów, pakietów promocyjnych, gadżetów i prezentów firmowych” – wyjaśnia Arkadiusz Gruchot.

Transformacja Wydawnictwa Nowiny, jaka ma obecnie miejsce, wymusza decyzje inwestycyjne. Dotyczą one również sprzętu do wykańczania. „Multigraf Touchline CF-375 nie jest maszyną, dzięki której podbijamy nowe rynki, ale usprawniła naszą pracę i zwiększyła wydajność w pewnym segmencie zleceń, które realizujemy. Staramy się maksymalnie wykorzystywać jej możliwości; zarówno samo bigowanie, jak i bigowanie ze składaniem, ale dzięki niej wykonujemy również prace bardziej skomplikowane m.in. z wielokrotnym bigowaniem – tzw. harmonijki, a także okładki ze skrzydełkami i wiele innych. Był to nasz pierwszy zakup urządzenia z oferty Duplo, ale zarówno dostawcę, jak i sam proces wdrożenia oceniamy bardzo dobrze” – mówi Anna Melka, dyrektor ds. produkcji Drukarni Nowiny.

Dzięki tej inwestycji firma mogła również zaproponować swoim klientom bardziej płynną, elastyczną, a więc i szybszą realizację zleceń.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma EFI (spółka należąca do Siris Capital Group LLC) poinformowała, że jej dział Fiery, zajmujący się procesami workflow, stał się niezależną firmą, pozostającą własnością Grupy Siris.

Na zlecenie firmy Konica Minolta zbadano aktualne podejście przedsiębiorstw do transformacji cyfrowej. Wyniki opisano w bezpłatnym raporcie pt. „Od prowizorycznej do świadomej transformacji w sektorze MŚP”.

Drukarka sublimacyjna Durst P5 TEX iSUB, wykorzystująca autorskie atramenty sublimacyjne Sublifix, uzyskała certyfikat Eco Passport, wydawany przez Oeko-Tex. Substancje chemiczne opatrzone znakiem Eco Passport spełniają wymagania dotyczące zrównoważonej produkcji tekstylnej.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.