Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Drukarnia z RPA zwiększa potencjał produkcyjny

Drukarnia z RPA zwiększa potencjał produkcyjny

W ostatnim czasie w hali produkcyjnej Label Leaders z Geroge (RPA) rozpoczęło pracę kolejne, szóste już rozwiązanie Mark Andy – maszyna fleksograficzna Evolution Series E5. W parku maszynowym działają także m.in.: Performance Series P5, 2200, Scout i 830 (ten system pracuje od początku istnienia firmy).

Jak podkreśla Theo Raubenheimer, syn założycieli i współwłaściciel Label Leaders, jednym z podstawowych priorytetów firmy jest utrzymywania bliskich relacji ze wszystkimi partnerami biznesowymi – dotyczy to zarówno zleceniodawców, jak i dostawców. Dlatego przedsiębiorstwo od początku bazuje na maszynach Mark Andy i ich sprawdzonym dostawcy – firmie Sarepco. Kolejne fundamenty działalności to jakość oferowanych produktów oraz poziom i zakres obsługi klientów.

Theo Raubenheimer po raz pierwszy miał okazję obejrzeć maszynę Evolution Series podczas targów Labelexpo Europe 2019 w Brukseli. „Już wówczas zwróciliśmy na nią uwagę, doceniając krótki czas narządzania, prędkość drukowania i prostotę obsługi” – mówi. Decyzję o zakupie kierownictwo Label Leaders podjęło, gdy pojawiło się prawdopodobieństwo wprowadzenia w firmie drugiej zmiany, a chciała ona pozostać przy jednej – dziennej. Wówczas zdecydowano się na zakup maszyny Evolution Series E5, która została tu zainstalowana w sierpniu 2021 r. Jest ona wyposażona w osiem zespołów drukujących oraz sztancę QCDC. „Ponieważ to kolejne rozwiązanie Mark Andy w naszej firmie, możemy w nim stosować dotychczas wykorzystywane przez nas płyty, cylindry czy wykrojniki. To oczywiście optymalizuje koszty i pozwala na usprawnienie funkcjonowania całego parku maszynowego. Nowe rozwiązanie zwiększyło także potrzebny w naszej firmie potencjał wytwórczy i pozwoliło skrócić czas dostawy gotowego zamówienia do klientów. Etykieta to specyficzny produkt i zawsze będzie potrzebna. Co więcej, wciąż rozwijamy naszą ofertę m.in. w kontekście zróżnicowanych wzorów czy podłoży, na których drukujemy. Nowa maszyna, dzięki szybkiemu narządzaniu i przezbrajaniu, a zarazem przy większej szerokości wstęgi, pozwala nam na bardziej efektywną produkcję” – mówi Theo Raubenheimer.

Baza klientów Label Leaders obejmuje obecnie trzy główne grupy odbiorców: sieci handlu detalicznego, producentów wyrobów mlecznych oraz producentów wina. Każda ma swoją specyfikę, jednak w przypadku każdej z nich są niezmienne parametry, na które klienci zwracają uwagę: wysoka jakość produktu i dostawa na czas. Tu współwłaściciel drukarni przytacza przykład branży winiarskiej, gdzie dostawa etykiety musi mieć miejsce w dniu butelkowania trunku, by cała procedura nie wpłynęła na udział procentowy alkoholu.

W kontekście obecnych problemów na rynku surowcowym i ponad 500 różnych etykiet do wykonania, firma nie tylko musi mieć wystarczającą ilość podłoża w swoich magazynach, ale też powinna zachować właściwe parametry produkcyjne, by utrzymać marżę w sposób nieodczuwalny dla klienta. Jednym z rozwiązań, jakie przytacza Theo Raubenheimer, jest zwiększanie nakładu, nawet mimo faktu, że od grudnia 2021 roku cena nabywanego przez Label Leaders papieru wzrosła czterokrotnie. „Posiadanie w parku sprzętowym tak elastycznej maszyny jak Evolution Series E5 i nasza filozofia biznesu bardzo nam w tym pomagają” – mówi.

Theo Raubenheimer postrzega współpracę z firmą Sarepco jako element stymulujący działalność Label Leaders. Poza dostawami maszyn, montażem i szkoleniem załogi, podejmuje też szereg działań o charakterze prewencyjnym. Paul Bouwer, dyrektor firmy Sarepco, zwraca uwagę na kwestie geograficzne i sposób funkcjonowania zakładu poligraficznego w kontekście dużego dystansu, jaki dzieli go od głównych metropolii RPA. Jak mówi, dzięki właściwemu zarządzaniu stała się ona największą drukarnią etykietową w kraju, będącą w rękach osób prywatnych.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.