Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Duplo Polska na targach RemaDays Warsaw 2020

Duplo Polska na targach RemaDays Warsaw 2020

Duplo Polska po raz kolejny zaprezentuje swoją ofertę podczas Międzynarodowych Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw (Nadarzyn, 12–14 lutego br.). Stoisko firmy będzie w tym roku o 12m2 większe niż przed rokiem i będzie jednym z większych podczas imprezy. Oferta firmy jest bowiem bogata i Duplo Polska – jak co roku – zaprezentuje wiele maszyn do wykańczania, przeznaczonych dla rynków poligraficznego i reklamowego, a także szereg aplikacji, dzięki którym każdy produkt może wyróżnić się spośród innych ofert. Na stoisku nie zabraknie ponadto ciekawych niespodzianek dla odwiedzających je gości.

Podczas targów Duplo Polska prezentować będzie w tym roku iSaddle – system do broszurowania, który również w Polsce służy użytkownikom w codziennej produkcji. Promowana wersja urządzenia posiadać będzie możliwości indeksowania stron. Oznacza to, że każdy arkusz broszury może mieć inny format, dzięki czemu każda strona może być zróżnicowana również pod tym kątem. „Takie rozwiązanie może czynić broszurę bardziej atrakcyjną, a system znacząco ułatwia realizację tego typu produktów” – mówi Gabriela Swat, dyrektor zarządzająca Duplo Polska.

iSaddle to w pełni zautomatyzowany, modułowy system do broszurowania i zbierania prac (drukowanych zarówno offsetowo, jak i cyfrowo o maksymalnym formacie papieru 350 × 610 mm), oferujący szycie siodełkowe. W systemie bigowana (również w trybie online) może być cała składka jednocześnie (w zależności od ilości arkuszy w broszurze); można tu też ustawić bigowanie zestawów (części broszur, np. po 5 arkuszy), dzięki czemu jakość finalnej broszury jest – jak podaje firma, a co potwierdzają użytkownicy tych urządzeń – dużo lepsza niż z klasycznego systemu broszurującego. „Dzięki zastosowaniu tego urządzenia drukarnia może znacznie usprawnić i skrócić proces produkcji – mówi Gabriela Swat. – Gwarantuje ono bardzo wysoką jakość produktu końcowego, bez pękania toneru w przypadku druku cyfrowego. To kompaktowe urządzenie o dużych możliwościach”.

Goście odwiedzający stoisko firmy Duplo Polska będą mogli zobaczyć również pracującą lakierówkę Duplo DuSense DDC-810. Dzięki niej opakowania, etykiety, karty, okładki książek na znaczkach czy wizytówki oraz wiele innych produktów mogą zyskać – jak podaje firma – niepowtarzalny charakter. Jak przekonują użytkownicy tych maszyn, których przybywa na całym świecie – atrakcyjne wizualnie i dotykowo efekty, jakie oferują one w zakresie lakierowania UV w trybie 3D, a także wysoka precyzja i wydajność – to największe zalety tych urządzeń. Co ciekawe, na jednym arkuszu można uzyskać tu różne grubości powłoki lakieru, a cały proces jest realizowany w jednym przebiegu.

Kolejną propozycją firmy Duplo Polska będzie złociarka lakieru – QSleek. Dzięki zastosowaniu tej maszyny użytkownicy mogą nie tylko otrzymać polakierowane w urządzeniu Duplo DuSense DDC-810 arkusze, ale mogą być one dodatkowo złocone, posrebrzane lub zdobione z wykorzystaniem różnych kolorów folii metalizowanych, co w jeszcze większym stopniu zwiększa ich atrakcyjność. QSleek-380F to maszyna firmy GMP, specjalizującej się w produkcji foliarek. Można w niej metalizować wcześniej polakierowane wydruki (o grubości lakieru od 20 mikronów), o gramaturze od 150 do 400 g. Zastosowano tu specjalny wałek dociskowy, który – jak zapewnia producent – bardzo dobrze pokrywa metaliczną folią wszelkie lakierowane wypukłości, niezależnie od grubości naniesionego lakieru.

Podczas tegorocznej edycji targów Duplo Polska zaprezentuje także wiele innych maszyn, które usprawniają procesy w nowoczesnej introligatorni. Będą to m.in. urządzenia wielozadaniowe – Docucutter 616Pro i 646iPro, umożliwiające realizację w jednym przebiegu trzech procesów introligatorskich: cięcia, bigowania i perforacji. Goście odwiedzający stoisko Duplo Polska będą mogli zobaczyć także inne urządzenia do finishingu, m.in. sztancę rotacyjną, bigówko-falcerkę Touchline CF-375 oraz falcerkę DF1200.

„Nasz udział w targach RemaDays co roku okazuje się dla wielu firm – naszych gości – inspiracją. Wiele z nich, przyglądając się na targach możliwościom prezentowanych przez nas maszyn, decyduje się na zmiany w swoich zakładach i zakup nowych urządzeń. Często są to maszyny dostarczane do nich prosto z naszego stoiska. Jesteśmy przekonani, że w tym roku będzie podobnie. Dlatego serdecznie zapraszamy do spotkania z nami” – podsumowuje Gabriela Swat.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Nadeszło upragnione lato, a my rozpoczęliśmy już prace nad lipcowo-sierpniowym wydaniem naszego miesięcznika, połączonym z kolejną, 6. edycją katalogu „Poligrafia na polskim rynku”, stanowiącym poligraficzną mapę Polski. Tradycyjnie na wakacyjne miesiące przygotowujemy dla Państwa ciekawą lekturę – powrócimy do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, prepressu i upominków reklamowych. Coś dla siebie powinni też znaleźć także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Poruszymy ponadto tematykę dotyczącą tektury falistej, wydanie to przygotowujemy m.in. na organizowaną przez nas 10. Konferencję „Tektura falista – najnowsze technologie”, która w tym roku odbędzie się w Cukrowni Żnin w dniach 9–10 września.
Letni numer wraz z katalogiem dostępny będzie również w dodatkowej bezpłatnej dystrybucji na naszych stoiskach na targach FestiwalDruku.pl i FestiwalMarketingu.pl (15–16.09.2021, Warszawa) oraz Packaging Innovations (15–16.09.2021, Warszawa) a także na Międzynarodowych Targach Reklamy i Druku RemaExtra (15–17.09.2021, Nadarzyn). Dotrzemy również na targi DREMA (14–17.09.2021, Poznań).
Mamy nadzieję, że zanim udadzą się Państwo na zasłużony wypoczynek lub pełni nowych sił właśnie powrócą z wojaży, zechcą przyjąć zaproszenie do współtworzenia wydania lipcowo-sierpniowego, np. poprzez prezentację oferty swojej firmy w zestawieniach:
- Dostawcy urządzeń, materiałów i usług do druku cyfrowego wielkoformatowego,
- Dostawcy rozwiązań do druku cyfrowego w małym formacie (maszyny, urządzenia, materiały eksploatacyjne, software, podłoża do druku, serwis i obsługa posprzedażna),
- Dostawcy urządzeń, materiałów i usług do druku na tekstyliach,
lub poprzez zamieszczenie artykułu promocyjnego lub reklamy. Czekamy na Państwa pod adresami: redakcja@swiatdruku.eu lub biuro@swiatdruku.eu.

Brytyjska firma Clifton Packaging Group na początku 2021 r. zainstalowała nową maszynę do druku fleksograficznego – SOMA Optima2 1270-8 EG wraz z automatycznym systemem montowania płyt S-Mount 1300.

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju w dn. 3–4 lipca br. udostępni zwiedzającym nową wystawę czasową, którą będzie można obejrzeć do końca września. Ekspozycja nosi tytuł „Papier przenikający żelazo. Zimna wojna 1947–1991” i nawiązuje do trwającego 44 lata stanu napięcia pomiędzy tzw. Blokiem Wschodnim a państwami demokratycznymi. Właśnie mija 30 lat od zakończenia zimnej wojny.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.