Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Duplo umożliwia lakierowanie wybiórcze 3D z metalizowaniem

Duplo umożliwia lakierowanie wybiórcze 3D z metalizowaniem

Firma Duplo Polska poinformowała o rozszerzeniu swojej oferty o urządzenie QSleek-380F firmy GMP do metalizowania, realizowanego po lakierowaniu. Jest to kolejne rozwiązanie – obok m.in. lakierówki DuSense DDC-810 – umożliwiające tego typu uszlachetnianie wydruków z portfolio dystrybutora.

QSleek-380F to maszyna firmy GMP, specjalizującej się w produkcji foliarek. Można w niej metalizować wcześniej polakierowane wydruki (o grubości lakieru od 20 mikronów), o gramaturze od 150 do 400 g. Zastosowano tu specjalny wałek dociskowy, który – jak zapewnia producent – bardzo dobrze pokrywa metaliczną folią wszelkie lakierowane wypukłości, niezależnie od grubości naniesionego lakieru.

„Efekt lakierowania wybiórczego 3D w maszynie Duplo DuSense DDC-810, który umożliwia tworzenie ponadprzeciętnych efektów specjalnych w wysokiej rozdzielczości, już od pierwszych pokazów wzbudził duże zainteresowanie przedstawicieli branży poligraficznej, również z naszego kraju. Teraz, dzięki maszynie QSleek-380F, możemy zaoferować naszym klientom jeszcze pełniejsze rozwiązanie. Wykorzystując oba urządzenia można nie tylko otrzymać polakierowane arkusze, które same w sobie są bardzo interesujące, ale dodatkowo po lakierowaniu mogą być one złocone, srebrzone lub zdobione z wykorzystaniem rożnych kolorów folii metalizowanych. Efekty końcowe są naprawdę imponujące, a zwykły produkt zyskuje dzięki temu na wartości” – mówi Gabriela Swat, dyrektor zarządzająca Duplo Polska.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Trwają przygotowania do przyszłorocznej, drugiej edycji targów PCI Days 2020, które odbędą się 4 i 5 czerwca 2020 r. w Global EXPO w Warszawie przy ul. Modlińskiej 6D. Jest to jedyna w Polsce impreza targowa skierowana do producentów, dostawców i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej. W gronie wystawców nie zabraknie firm, które mają w swojej ofercie maszyny do produkcji, surowce, opakowania, urządzenia laboratoryjne, urządzenia etykietujące i znakujące, usługi produkcji marki własnej, usługi logistyczne oraz IT.

Prognozując trendy na 2020 r., Xerox ogłosił, że w przyszłym roku królować będzie kolor bezbarwny. Uzasadniając ten wybór, Beatriz Custode, Colour Customisation & Engineering Services w firmie Xerox, powiedział: „Może on wzmocnić kolor, rozjaśnić go, czasami może sprawić, że kolor będzie bardziej nasycony”. Technologia druku Xerox – taka jak iGen 5 Press, Iridesse Production Press i nowy PrimeLink C9065/C9070 – pozwala twórcom używać przezroczystego toneru w swoich projektach równie łatwo, jak w przypadku innych kolorów.

Rozpoczęła się rejestracja zwiedzających na 16. edycję Międzynarodowych Targów Reklamy i Druku RemaDays Warsaw 2020 (12–14 lutego 2020 r.). Organizator wydarzenia zachęca do skorzystania ze strony internetowej, gdzie już uruchomiony został formularz rejestracji zaproszeń. Jak to działa?

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu