Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / EFI Reggiani na FESPA Global Print Expo 2021

EFI Reggiani na FESPA Global Print Expo 2021

Podczas zbliżających się międzynarodowych targów druku wielkoformatowego, druku na tekstyliach i znakowania FESPA Global Print Expo (Amsterdam, 12–15 października 2021 r.) firma EFI Reggiani zaprezentuje drukarkę Terra Silver o szerokości 1,8 m, wykorzystującą specjalne atramenty pigmentowe Terra, dzięki którym oferuje zrównoważony druk wysokiej jakości bezpośrednio na tkaninie i w krótkim procesie (bez parowania, prania i stosowania stentera). Goście stoiska będą też mogli dowiedzieć się więcej o nowej EFI Reggiani Hyper – najnowszej, superwydajnej maszynie cyfrowej do przemysłowego druku na tekstyliach i skanowania, a także o nowej drukarce skanującej EFI Reggiani Blaze, która powstała, by pomóc firmom tekstylnym przebić się z sukcesem do świata przemysłowego drukowania tekstyliów.

„To jedne z pierwszych targów, które powróciły po pandemii i bardzo się cieszymy, że możemy ponownie osobiście spotkać się z klientami i zaprezentować naszą ofertę, która zapewnia doskonałe wyniki drukowania przy mniejszym zużyciu czasu, wody i energii. Zaawansowane rozwiązanie EFI Reggiani Terra Silver to dla wielu dostawców usług poligraficznych idealny sposób na zaistnienie w segmencie tekstyliów przemysłowych za pomocą krótkiego, inteligentnego i ekologicznego procesu produkcyjnego” – powiedział Adele Genoni, prezes i dyrektor generalny EFI Reggiani.

Nowa wersja drukarki Terra Silver jest częścią kompletnej linii drukarek pigmentowych Terra firmy EFI. Oferuje zadruk materiałów o szerokości 180 cm z prędkością do 190 m2/godz. dzięki ośmiu dwukanałowym głowicom drukującym. Maszyna jest również wyposażona w nowy system recyrkulacji atramentu zapewniający najwyższą niezawodność i minimalną konserwację, kilka trybów drukowania w celu zapewnienia maksymalnej elastyczności pod względem możliwości projektowania, nowe przetwarzanie obrazu w czasie rzeczywistym, które eliminuje czas spędzony na wstępnych obliczeniach obrazu, przyjazny dla użytkownika, intuicyjny interfejs, wydajniejszy proces polimeryzacji, który zachodzi, gdy zadrukowane tekstylia przechodzą przez wbudowaną suszarkę drukarki.

Tekstylne atramenty pigmentowe EFI Reggiani Terra zastosowane w modelu Silver zapewniają doskonałą trwałość na mokro i na sucho oraz niezwykłą ostrość detali. Te przyjazne dla środowiska, wysokowydajne atramenty na bazie wody zapewniają wyjątkową trwałość druku i dłuższy okres eksploatacji głowicy drukującej przy obniżonych kosztach konserwacji.

W tym roku EFI Reggiani świętuje 75-lecie istnienia. Z tej okazji wprowadziła na rynek również kilka innych ważnych dla branży tekstylnej rozwiązań, takich jak Hyper – superszybka skanująca drukarka cyfrowa oraz Blaze – łatwe w użyciu, przemysłowe urządzenie klasy podstawowej.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Przez najbliższe trzy lata prezesem stowarzyszenia FESPA będzie Christophe Aussenac. Nominację ogłoszono podczas zakończonych niedawno targów Fespa w Amsterdamie (12–15 października 2021 r.). Christophe od 2017 r. był wiceprezesem organizacji i w tej roli wspierał ustępującego ze stanowiska prezesa Christiana Duyckaertsa, który został mianowany ambasadorem FESPA w Azji, a także powraca do ogólnych obowiązków członka zarządu stowarzyszenia i będzie nadal brał aktywny udział w życiu jego belgijskiego oddziału.

Poznaliśmy wyniki 2. edycji Konkursu na okładkę książki uszlachetnioną w technologii 3D Touch, organizowanego przez drukarnię cyfrową Totem.com.pl we współpracy z firmami Konica Minolta Business Solutions Polska i PC Print Sp. j. Wyniki rywalizacji grafików – osób zarówno profesjonalnie zajmujących się projektowaniem graficznym, jak i amatorów –ogłoszono 14 października br. Główną nagrodę w postaci 5 tys. przyznano Antoninie Janus-Szybist za pracę pt. „Solaris”.

Firma HP wprowadziła na rynek gamę urządzeń wielkoformatowych – dwa urządzenia serii DesignJet Z Pro (Z6 Pro i Z9+ Pro), oferujące dostawcom usług druku i analitykom systemów informacji geograficznej (GIS) najnowsze rozwiązania do tworzenia profesjonalnych wydruków o fotograficznej jakości i dokładnych, kolorowych map generowanych przez GIS, oraz trzy nowe drukarki HP PageWide XL Pro (10000, 8200 MFP i 5200 MFP), dające możliwość szybszego reagowania na potrzeby klientów oraz rozwinięcia ich dotychczasowych możliwości.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.