Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / EFI koncentruje się na przemysłowym druku inkjetowym

EFI koncentruje się na przemysłowym druku inkjetowym

Firma EFI poinformowała o zakończeniu z końcem roku 2021 procesu sprzedaży swojego działu oprogramowania eProductivity Software (EPS) spółce private equity Symphony Technology Group, która działa w obszarze oprogramowania i analityki danych. Cena i warunki akwizycji nie zostały ujawnione. Dzięki transakcji EPS stanie się samodzielną firmą, EFI zaś skupi się na rozwoju swoich jednostek biznesowych: Fiery (kontrolery Digital Front End) i Inkjet, dostarczającej rozwiązania napędzające cyfrową transformację w branży. Teraz dodatkowo producent planuje skupić się na zdobywaniu nowych rynków związanych z inkjetowym obrazowaniem przemysłowym, które dopiero zaczynają przygodę z digitalizacją.

„Możliwości oferowane przez rynek przemysłowych drukarek atramentowych są ogromne. Nasza technologia Fiery napędza transformację cyfrową we wszystkich liczących się segmentach druku, a nam pozwala w coraz większym stopniu obsługiwać nowe otoczenie, w tym handel elektroniczny, bezpośrednią sprzedaż odzieży i inne szybko rozwijające się segmenty. Dokonujemy znaczących inwestycji, aby pozostać wyraźnym liderem na rynku opakowań i tektury falistej, grafiki ekspozycyjnej, tekstyliów i materiałów budowlano-dekoracyjnych. Potencjał szybko rozwijających się rynków przemysłowych w kontekście wykorzystywania przez nie druku atramentowego jest dla nas bodźcem do przyspieszenia naszych inwestycji w wiodące na rynku produkty i usługi. Przemysłowy druk atramentowy to jedna z największych szans, z jakimi miałem do czynienia w ciągu 35 lat mojej kariery. Sprzedaż działalności w zakresie oprogramowania zapewnia naszym zespołom zajmującym się przemysłowym drukiem atramentowym i Fiery koncentrację, dzięki której mamy zamiar osiągnąć sukces” – powiedział Jeff Jacobson, dyrektor generalny i prezes wykonawczy EFI.

Scott Schinlever, dyrektor operacyjny i dyrektor generalny EFI Inkjet, dodaje: „Przyszłość druku jest cyfrowa, a ta zmiana jeszcze bardziej umacnia silną pozycję EFI w zakresie technologii cyfrowych. Zamierzamy wykorzystać nasze bogate doświadczenie w zakresie sprzętu, oprogramowania kontrolnego, usług, urządzeń połączonych z chmurą oraz innowacji w obszarze atramentów, aby dostarczyć kolejną generację wszechstronnych, wysokonakładowych maszyn drukujących o najwyższej jakości. Dzięki nim nasi klienci będą mogli produkować więcej w krótszym czasie, przy mniejszym nakładzie pracy, wyższej jakości, przy mniejszym wpływie na środowisko, a my będziemy mogli osiągnąć nowy poziom wiedzy i doświadczenia w zakresie drukarek atramentowych przeznaczonych dla nowych, obiecujących zastosowań rynkowych”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma EFI (spółka należąca do Siris Capital Group LLC) poinformowała, że jej dział Fiery, zajmujący się procesami workflow, stał się niezależną firmą, pozostającą własnością Grupy Siris.

Na zlecenie firmy Konica Minolta zbadano aktualne podejście przedsiębiorstw do transformacji cyfrowej. Wyniki opisano w bezpłatnym raporcie pt. „Od prowizorycznej do świadomej transformacji w sektorze MŚP”.

Drukarka sublimacyjna Durst P5 TEX iSUB, wykorzystująca autorskie atramenty sublimacyjne Sublifix, uzyskała certyfikat Eco Passport, wydawany przez Oeko-Tex. Substancje chemiczne opatrzone znakiem Eco Passport spełniają wymagania dotyczące zrównoważonej produkcji tekstylnej.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.