Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Efekt złota w druku cyfrowym: Kodak Gold Dry Ink

Efekt złota w druku cyfrowym: Kodak Gold Dry Ink

Jeszcze do niedawna uzyskanie efektu złota w procesie poligraficznym wiązało się z wysokimi kosztami, w wielu przypadkach nie do zaakceptowania dla drukarń i dla ich klientów. Jednak już wkrótce opcja koloru złotego będzie dostępna dla wszystkich zainteresowanych tym rozwiązaniem. A to za sprawą wprowadzenia przez firmę Kodak rozwiązania Kodak NexPress Gold Dry Ink.

Jest ono jedną z opcji możliwych do zastosowania w piątej stacji drukującej maszyn Kodak NexPress i pozwala na uzyskanie efektu metalicznego złota w aplikacjach takich jak druki direct mailing, okładki katalogów i magazynów, certyfikaty, fotografie, bilety i inne specjalne produkty. Z myślą o promocji wykorzystywanego tu suchego toneru Gold Dry Ink firma Kodak przeprowadziła specjalną kampanię we współpracy z pięcioma magazynami branżowymi z całego świata, które na swoich okładkach zastosowały przyciągający uwagę czytelników efekt złota.
Suchy toner NexPress Gold Dry Ink został po raz pierwszy zaprezentowany na ubiegłorocznych targach drupa w Düsseldorfie, zaś kilka miesięcy później, podczas Graph Expo 2012 w Chicago, uzyskał nagrodę „Must See 'Em” przyznawaną produktom, na które warto zwrócić szczególną uwagę przy zwiedzaniu wystawy. Z testów beta przeprowadzanych przez klientów firmy Kodak wynika, że pozwala on na znaczące wyróżnienie produktu w licznych aplikacjach i wprowadzenie w nich wartości dodanej. Połączenie efektów złota i jakości druku oferowanej przez maszyny z serii Kodak NexPress zaowocowało szeroką paletą opcji niedostępnych dotychczas dla drukarń cyfrowych i ich klientów.
W projekcie promującym toner NexPress Gold Dry Ink wzięło udział pięć magazynów branżowych: „Effekte” – periodyk wysyłany przez firmę Merck do jej klientów z przemysłu pigmentowego, „Print21” – australijskie wydawnictwo dla drukarń akcydensowych, „Digital Printer” – brytyjski magazyn poligraficzny, „PrintWeek” i „ME Printer” – magazyny dla drukarzy z regionu Azji Środkowo-Wschodniej.
„Pigmenty zastosowane w Gold Dry Ink dają efekt bąbelków, podobny do tego uzyskiwanego przy zastosowaniu metalicznych farb offsetowych – mówi Patrick Howard z „Print21”. – Rozwiązanie firmy Kodak podąża drogą wyznaczoną przez tę firmę przy wprowadzaniu na rynek technologii pozwalającej na tworzenie efektów druku trójwymiarowego Dimensional Printing. A wszystko przy zastosowaniu piątej stacji drukującej, umożliwiającej nanoszenie efektów specjalnych na standardowe kolory CMYK”.
Gold Dry Ink dołącza tym samym do stale rosnącej liczby efektów specjalnych osiąganych dzięki zastosowaniu rozwiązań z serii NexPress Fifth Imaging Unit Solutions. Są wśród nich m.in. druk trójwymiarowy, czerwony toner fluorescencyjny (Red Fluorescent Ink), nanoszone w trybie inline znaki wodne, lakierowanie wybiórcze.
W ostatnim czasie firma Kodak wprowadziła też inne nowe funkcje w maszynach z rodziny Kodak NexPress. Jedną z nich jest opcja powiększonego arkusza (356 x 914 mm), która umożliwia wykonywanie produktów o większych niż do tej pory rozmiarach. Dedykowana jest ona głównie na rynki systemów POS, okładek książkowych, wkładek opakowaniowych i etykiet. Z kolei wprowadzone w maszynach oprogramowanie Intelligent Calibration System w wersji 3. zapewnia wyższą jakość i wydajność, skracając – jak zapewnia Kodak – czas obróbki plików nawet o 20%.
„Druk cyfrowy to niezwykle konkurencyjny rynek, charakteryzujący się silną presją cenową i spadającymi marżami – mówi Greg Gresock, dyrektor marketingu elektrofotograficznych systemów drukujących w firmie Kodak. – Platforma NexPress umożliwia naszym klientom zaoferowanie produktów o wysokiej wartości dodanej, właśnie poprzez uzyskanie unikalnych efektów w procesach drukowania i wykańczania. Gold Dry Ink to kolejny sposób na to, by produkt poligraficzny wyróżnił się w skrzynce pocztowej, podczas targów i wystaw czy na półce sklepowej. Co równie ważne, jest to tylko jedna z opcji oferowanych przez nas w ramach rozwiązań Fifth Imaging Unit Solutions. Wykorzystując efekt złota na okładkach kilku znanych magazynów, pokazujemy praktyczne zastosowanie jego możliwości”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.