Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Ekologiczne farby i lakiery do opakowań z papieru i tektury

Ekologiczne farby i lakiery do opakowań z papieru i tektury

Firma Flint Group poszerzyła swoje portfolio o linię ekologicznych wodnych farb i lakierów przeznaczonych do zadruku opakowań z papieru i tektury – TerraCode. Nowa gama bioodnawialnych produktów powstała z myślą o potrzebach rynku w zakresie produkcji zrównoważonych opakowań i może być dostosowana do indywidualnych potrzeb firm.

Jak zapewnia producent, asortyment wchodzący w skład linii TerraCode nie tylko wspiera drukarzy i ich klientów w realizacji celów zrównoważonego rozwoju, ale też pozwala zaspokoić wszystkie podstawowe wymagania, jakie dotyczą opakowań premium – oferują wysoką jakość, niezmienną spójność druku oraz łatwość użycia. Farby i lakiery posiadają certyfikat BRC (bio-renewable content), poświadczający zawartość składników bioodnawialnych i są pozyskiwane w sposób przyjazny dla środowiska. Gama nowych produktów obejmuje: TerraCode Bio (typowa receptura zawiera najwyższą – ponad 90-proc. – ilość składników bioodnawialnych), TerraCode Hybrid (w kombinacji odnawialnych i standardowych surowców ponad 50% stanowią żywice bioodnawialne), TerraCode Balance (produkty oparte na technologii bilansu biomasy, czyli procesie pozwalającym utrzymać wydajność rozwiązań syntetycznych).

„Flint Group jest w pełni świadomy rosnącego społecznego zainteresowania zrównoważonymi opakowaniami, dlatego z myślą o ochronie środowiska w skali globalnej opracowaliśmy pełną gamę bioodnawialnych farb i lakierów przeznaczonych do zadruku papieru i tektury” – powiedział Kim Melander, wiceprezes i dyrektor generalny EMEA w dziale Farb Opakowaniowych Flint Group. Scott Mosley, wiceprezes ds. technologii w dziale Papier i Tektura (Paper & Board) Flint Group North America, dodał: „Gama TerraCode została zaprojektowana z myślą o realizacji szerokiego spektrum aplikacji z papieru i tektury, w tym druku post- i preprintowego na tekturze falistej, pudełkach składanych, kubkach, torebkach papierowych oraz opakowaniach aseptycznych. Produkty wchodzące w jej skład powstają z wykorzystaniem naturalnych surowców: pigmentów, żywic, domieszek oraz materiałów bilansu biomasy, które nie mają związku z żywnością ani nie przyczyniają się do wylesiania. Z punktu widzenia Flint Group pozyskiwanie tych materiałów ze zrównoważonego źródła jest równie ważne, jak odnawialność samego produktu”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Europejskie stowarzyszenie producentów etykiet FINAT ogłosiło zwycięzców 2. edycji konkursu #LABELicious, rozpoczętej w 2019 r. Zwycięzcami rywalizacji, której finał odbył się z opóźnieniem z powodu pandemii, zostali Sabrina Bento z Portugalii i Bjarne Castelein z Belgii. Ogłoszenie nagród bezpośrednio poprzedziło rozpoczęcie kolejnej edycji konkursu, której punktem kulminacyjnym będzie ceremonia wręczenia nagród zaplanowana podczas targów Labelexpo Europe pod koniec kwietnia 2022 r.

Grupa Schumacher Packaging, producent opakowań z tektury falistej i litej, planuje wdrożenie największego programu inwestycyjnego od momentu powstania przedsiębiorstwa w 1948 r. Do 2025 r. firma zainwestuje ok. 700 mln euro, z czego 300 mln euro w samych Niemczech.

19 listopada br. firma Koenig & Bauer zorganizowała w swojej siedzibie w Radebeul kolejny w tym roku Dzień Otwarty dla drukarń z Polski, tym razem reprezentujących segment akcydensowy (o spotkaniu dla drukarń opakowaniowych pisaliśmy TUTAJ). Główną atrakcją wydarzenia, na które złożyły się część konferencyjna i pokazy w Centrum Technologicznym, była pełnoformatowa maszyna arkuszowa – Rapida 106X i realizowana z jej udziałem produkcja autonomiczna.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.