Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Esko ulepsza serię Kongsberg

Esko ulepsza serię Kongsberg

Firma Esko poinformowała o zmodernizowaniu serii cyfrowych ploterów tnąco-bigujących Kongsberg i wyposażeniu ich w jednostkę o nazwie Dual Heavy Duty Unit. Umożliwia ona producentom opakowań z tektury falistej cięcie, wykrawanie i perforowanie bez konieczności zmiany narzędzi, pozwala także na zwiększenie wydajności obróbki nawet o 50 proc.

Nowo wprowadzony moduł zwalnia operatorów z konieczności ręcznej zmiany narzędzi podczas prac wymagających bigowania, cięcia i perforacji – dzięki niemu maszyna automatycznie się przełącza w trakcie pracy, co wpływa na znaczne zwiększenie wydajności produkcji. Specjalnie zaprojektowana konstrukcja stołu umożliwia zastosowanie 50 kg siły docisku na materiałach falistych, bez uszczerbku na szybkości lub jakości. Jak podaje producent, Dual Heavy Duty Unit zapewnia także lepszą jakość zagnieceń, dotyczy to również materiałów pochodzących z recyklingu. Dodatkowo w połączeniu z narzędziem Esko CorruSpeed (zaprojektowanym specjalnie do pracy z tekturą falista) użytkownicy ploterów mogą ciąć i perforować tektury w jakości podobnej do sztancowania, przy pełnej prędkości maszyny do 100 m/min, oferując najlepsze cyfrowe rozwiązanie do produkcji krótkich serii z użyciem tektury falistej. Konstrukcja narzędzia CorruSpeed oferuje czystsze, dokładniejsze cięcia bez zadziorów oraz wyraźne wykończenie krawędzi także przy najwyższych prędkościach.

Dual Heavy Duty Unit to znacząca innowacja – w przeciwieństwie do konkurencyjnych rozwiązań operatorzy zachowują wszystkie zalety dużego, podwójnego docisku i prędkości z zaletami dodatkowej elastyczności i większej przepustowości.

Producent przewidział możliwość dołączenie narzędzia Dual Heavy Duty Unit i Corruspeed do wszystkich istniejących maszyn z serii Kongsberg C, Kongsberg C Edge i Kongsberg XP z systemem iPC.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma EFI poinformowała o zmianie dyrektora generalnego – stanowisko to ze skutkiem natychmiastowym objął Jeff Jacobson, związany z branżą od 30 lat. Zastąpi on Billa Muira, który ustępuje z powodów osobistych.

Drukarnia DMK Studio z Lublina zainstalowała w ostatnim czasie foliarkę Matrix angielskiej firmy Vivid Laminating. Urządzenie charakteryzuje się kompaktową budową, bardzo krótkim czasem zmiany folii laminującej i do złocenia oraz intuicyjną obsługą.

Obecne na rynku od kilku lat atramenty Mutoh UMS, wprowadzone wraz z serią ploterów serii ValueJet X, teraz mogą być używane także przez właścicieli ploterów marki Mimaki. Wśród ich najważniejszych zalet należy wymienić żywiczną formułę, ekologiczność potwierdzoną certyfikatem Indoor Air Comfort, szeroki gamut umożliwiający druk korporacyjnych barw, hermetyczność oraz bezpieczeństwo.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu