Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Esko ulepsza serię Kongsberg

Esko ulepsza serię Kongsberg

Firma Esko poinformowała o zmodernizowaniu serii cyfrowych ploterów tnąco-bigujących Kongsberg i wyposażeniu ich w jednostkę o nazwie Dual Heavy Duty Unit. Umożliwia ona producentom opakowań z tektury falistej cięcie, wykrawanie i perforowanie bez konieczności zmiany narzędzi, pozwala także na zwiększenie wydajności obróbki nawet o 50 proc.

Nowo wprowadzony moduł zwalnia operatorów z konieczności ręcznej zmiany narzędzi podczas prac wymagających bigowania, cięcia i perforacji – dzięki niemu maszyna automatycznie się przełącza w trakcie pracy, co wpływa na znaczne zwiększenie wydajności produkcji. Specjalnie zaprojektowana konstrukcja stołu umożliwia zastosowanie 50 kg siły docisku na materiałach falistych, bez uszczerbku na szybkości lub jakości. Jak podaje producent, Dual Heavy Duty Unit zapewnia także lepszą jakość zagnieceń, dotyczy to również materiałów pochodzących z recyklingu. Dodatkowo w połączeniu z narzędziem Esko CorruSpeed (zaprojektowanym specjalnie do pracy z tekturą falista) użytkownicy ploterów mogą ciąć i perforować tektury w jakości podobnej do sztancowania, przy pełnej prędkości maszyny do 100 m/min, oferując najlepsze cyfrowe rozwiązanie do produkcji krótkich serii z użyciem tektury falistej. Konstrukcja narzędzia CorruSpeed oferuje czystsze, dokładniejsze cięcia bez zadziorów oraz wyraźne wykończenie krawędzi także przy najwyższych prędkościach.

Dual Heavy Duty Unit to znacząca innowacja – w przeciwieństwie do konkurencyjnych rozwiązań operatorzy zachowują wszystkie zalety dużego, podwójnego docisku i prędkości z zaletami dodatkowej elastyczności i większej przepustowości.

Producent przewidział możliwość dołączenie narzędzia Dual Heavy Duty Unit i Corruspeed do wszystkich istniejących maszyn z serii Kongsberg C, Kongsberg C Edge i Kongsberg XP z systemem iPC.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Instytut Pantone, funkcjonujący w obrębie firmy Pantone, tradycyjnie ogłosił kolor, który będzie dominował w przyszłym roku w wielu branżach – w tym w modzie, wyposażeniu wnętrz i wzornictwie przemysłowym. Tym razem wybrano kolor numer 19-4052, noszący nazwę Classic Blue. Ponieważ jest on harmonijny i stonowany, elegancki w swej prostocie, a zarazem relaksujący i uspokajający – wszystkie te jego cechy według specjalistów mają być odpowiedzią na naszą potrzebę spokoju i ukojenia.

Polska Izba Artykułów Promocyjnych nieustannie podejmuje próby zmiany przepisów hamujących rozwój branży, o czym pisaliśmy już na łamach „Świata DRUKU”. Duże wsparcie w tej sprawie okazała także Krajowa Izba Gospodarcza, z którą PIAP od lat współpracuje. Andrzej Arendarski, prezes KIG, wystosował list do Ministra Finansów Jerzego Kwiecińskiego, w którym zarekomendował podniesienie limitów na nieodpłatne przekazywanie przez firmy upominków osobom trzecim do 200 zł, oraz ocenił skutki tej zmiany dla finansów publicznych. PIAP nadal prosi o podpisanie petycji w tej sprawie. Ponadto Izba próbuje zawalczyć o inne rozwiązanie kwestii limitów – zniesienie obowiązku ewidencji, który dla klientów jest dosyć uciążliwy. To próba podejścia do tematu od zupełnie innej strony. W tym celu Izba nawiązała współpracę z kancelarią, która przygotuje analizę sytuacji i zaproponuje scenariusz działań.

Firma Ricoh poinformowała, że podczas najbliższych targów drupa, które odbędą się w Düsseldorfie w dniach 16–26 czerwca 2020 r., zaprezentuje najszerszą i najbardziej wszechstronną ofertę swoich rozwiązań w historii udziału firmy w tym wydarzeniu. Ekspozycja zajmie powierzchnię 1,8 tys. m².

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu