Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Etykieta drukowana bezpośrednio na obiektach

Etykieta drukowana bezpośrednio na obiektach

Firma Memjet poinformowała, że jej holenderski partner – OPM Europa BV – stworzył innowacyjne urządzenie LabelSaver, przeznaczone do druku bezpośrednio na obiektach. Łącząc robotykę i technologię Memjet VersaPass, oferuje ono możliwość kolorowego nadruku bezpośrednio na różnych przedmiotach, w tym metalowych puszkach, plastikowych pojemnikach i butelkach, eliminując tradycyjne etykiety. Może drukować w pełnym kolorze do 500 szt./godz.

OPM LabelSaver produkuje „etykiety bez etykiet” i działa w oparciu o pracę systemu robotycznego OPM zintegrowaną z silnikiem drukującym Trojan Label, technologię drukowania VersaPass firmy Memjet i opatentowane powłoki. Jest wynikiem poszukiwań producentów bardziej ekonomicznych sposobów znakowania swoich produktów. Technologię, która poprawia szybkość, redukuje koszty i ogranicza negatywny wpływ procesu drukowania na środowisko, opracował Dursun Acun, założyciel i odpowiedzialny za rynek europejski dyrektor sprzedaży w OPM Europa.

„VersaPass w sposób unikalny łączy funkcje potrzebne do zrealizowania mojej wizji prawdziwego drukowania bez etykiet. VersaPass może produkować czterokolorowe, wysokiej jakości wydruki, korzystając z jednej głowicy drukującej. Używane do produkcji atramenty na bazie wody sprawiają, że rozwiązanie znajduje zastosowanie w większości środowisk, w tym także w przemyśle spożywczym, co jest dla nas szczególnie ważne w kontekście ekspansji rynkowej” – mówi Dursun Acun. Podkreśla on także walory ekonomiczne tego rozwiązania: „Modułowość technologii VersaPass w połączeniu z obsługą Trojan Label oznacza oszczędność kosztów inżynierii i zaoferowanie urządzenia w bardziej przystępnej cenie”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Integart wprowadziła na rynek innowacyjny na skalę światową program średnio- i długoterminowego wynajmu urządzeń HP Latex oraz HP Stitch. Program Rent2Print jest przeznaczony dla wszystkich klientów, którzy chcą użytkować urządzenia oraz czerpać maksymalne korzyści biznesowe, nie wiążąc się umową leasingu ani kredytem. To klient decyduje o terminie najmu, doborze sprzętu i jego wymianie bądź wykupie.
Program najmu obejmuje urządzenia drukujące firmy HP: HP Latex 115, 315, 335 oraz opcje Print&Cut; HP Latex 365, 375; HP Latex 560, 570; HP Stitch S300 oraz S500. Umowa najmu nie nakłada żadnych limitów druku, a w całym okresie uczestnictwa w najmie klient ma gwarantowany bezpłatny pełny pakiet serwisowy i okresowe przeglądy. Każdy zakup mediów w Integart dla uczestników Programu to rabat 3% obniżający automatycznie wartość raty najmu, nawet do 70%. To powoduje, że im więcej firma drukuje, tym mniej może płacić za najem urządzenia!
Więcej informacji na www.rent2print.pl.

Informacja promocyjna

W dniu 29 września 2020 r., podczas targów Polagra w Poznaniu, firma FANO Sp. z .o.o. zgłosiła akces do grona członków Polskiej Izby Opakowań.

W ramach partnerstwa, firmy Fujifilm, Illumina i Edale połączą siły w powstającym salonie wystawowym firmy Edale w jej siedzibie w Whiteley w Wielkiej Brytanii. Nowy obiekt, którego otwarcie zaplanowano na rok 2021, będzie miejscem wirtualnych prezentacji wydajnej kombinacji maszyn fleksograficznych Edale i systemu utrwalania UV LED Illumina oraz farb Flexo JJ firmy Fujifilm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.