Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Farby UV o wysokich właściwościach w zakresie odbarwiania

Farby UV o wysokich właściwościach w zakresie odbarwiania

Firma Zeller+Gmelin poinformowała, że jej serie farb offsetowych UV do druku reklam (Uvalux U40 Commercial) oraz do druku opakowań na żywność (Uvalux FCM U41) uzyskały bardzo dobre wyniki w testach odbarwiania, i tym samym otrzymały stosowne certyfikaty przyznawane przez międzynarodowe stowarzyszanie INGEDE.

Odbarwianie (ang. deinking) to chemiczno-mechaniczny proces usuwania farby z podłoża. Aby w procesie recyklingu możliwe było uzyskanie jak najczystszego surowca, farba drukarska musi być usunięta z opakowania lub innego produktu. Farby UV są bardzo cenione przez drukarzy ze względu na błyskawiczne schnięcie. Jednak ponieważ silnie przylegają do włókien papieru, bardzo trudno je usunąć z podłoża. Firma Zeller+Gmelin, chcąc oferować klientom produkty nadające się do przetworzenia i bezpieczne, przeprowadziła badania serii farb Uvalux U40 Commercial oraz Uvalux FCM U41. Próbki testowe zostały wydrukowane na powlekanym i niepowlekanym papierze i dostarczone do INGEDE, gdzie przeprowadzono badania przy użyciu metody INGEDE 11 i dokonano oceny zgodnie z obowiązującą procedurą (Assessment of Printed Product Recyclability – Deinkability Score; EPRC 2018). Jak informuje producent, obie serie farb otrzymały bardzo wysokie noty oraz uzyskały certyfikat INGEDE potwierdzający doskonałą odbarwialność zarówno na papierze powlekanym, jak i niepowlekanym. Również nowa niskomigracyjna seria Uvalux LED U540 uzyskała dobry wynik w zakresie odbarwiania na papierze powlekanym.

Zeller+Gmelin zapewnia, że stosowanie ww. serii farbowych pozwala na produkcję trwałych opakowań, które mają pozytywny wpływ na zasoby naturalne. Zwiększona odbarwialność jest dźwignią zapewniającą pełną zdolność do recyklingu druków utwardzanych promieniami UV, wzmacniając tym samym ogólne korzyści druku w tej technologii.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Organizator Międzynarodowych Targów Reklamy i Druku RemaDays Warsaw poinformował, że ze względu na obecną sytuację epidemiczną wydarzenie nie odbędzie się w pierwszej połowie roku 2021. W komunikacie czytamy, że aktualnie prowadzone są rozmowy o możliwości zorganizowania specjalnej edycji targów w drugiej połowie roku. O szczegółach dowiemy się najpóźniej do końca kwietnia.

Polski Drukarz sp. z o.o., wydawca miesięcznika „Świat DRUKU”, zaprasza na Pierwszą Konferencję Online W Wielkim Formacie, organizowaną w ramach Akademii Wiedzy, która odbędzie się 28 kwietnia 2021 r. w godz. 10–15 na platformie Click Meeting. Partnerami konferencji są firmy Atrium Centrum Ploterowe, Epson Europe oraz SCORPIO, zaś patronat branżowy nad wydarzeniem objęły: COBRPP, PIAP, PSSiDC, FestiwalDruku.pl, RemaDays, „Świat DRUKU”, Signs.pl.
Skutkiem epidemii COVID-19 było zamrożenie wielu branż, które do tej pory wykorzystywały wielkoformatowe grafiki reklamowe, oznakowania, upominki reklamowe. Wiele z nich nie wznowiło dotąd działalności, inne funkcjonują w ograniczonym zakresie. Niemniej ten czas zawieszenia uwolnił pokłady kreatywności i zmusił drukarnie wielkoformatowe do wytyczania nowych ścieżek eksploracji rynku i poszukiwania nisz, które z powodzeniem można zagospodarować. Żeby jednak zająć swoją niszę, trzeba nieraz wyjść poza schematy i podjąć odważną decyzję o zmianie lub dywersyfikacji działalności, powiększeniu parku maszynowego, a tym samym oferowanego asortymentu. Warto zatem zobaczyć, co rynek ma w tym zakresie do zaoferowania. Niestety obecnie nie możemy spotkać się na targach i konferencjach, gdzie moglibyśmy podziwiać możliwości maszyn i aplikacje drukowane na żywo. Pandemia wciąż nie sprzyja widzeniu się face to face, dlatego tym razem proponujemy spędzenie wspólnego czasu w przestrzeni wirtualnej.
Co dla Państwa przygotowaliśmy?

Papiery graficzne do druku cyfrowego (m.in. serie BergaJet i SuperiorJet); udoskonalone oprogramowanie do zdalnego akceptowania zleceń – Softproofing oraz Web Monitoring – rozwiązanie umożliwiające kontrolę wstęgi papieru w maszynie heatsetowej – to jedne z najważniejszych produktów z oferty Stora Enso, jakie firma będzie promować podczas virtual.drupa 2021. Odbywające się w dniach 20–23 kwietnia br. wydarzenie online to wirtualna odsłona najważniejszych targów poligraficznych na świecie. Skandynawski koncern przygotowuje z myślą o nim webinaria, powstała również specjalna podstrona.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.