Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Farby hubergroup z certyfikatami

Farby hubergroup z certyfikatami

Niedawno hubergroup Print Solutions, dostawca farb drukarskich, poinformował o otrzymaniu certyfikatu Cradle to Cradle dla wodorozcieńczalnej serii farb Hydro-X, teraz brązowym certyfikatem C2C może poszczycić się seria farb rozpuszczalnikowych do druku fleksograficznego i wklęsłego – Gecko Green Line Premium. Oznaczenie to potwierdza, że skład i produkcja tych farb zostały opracowane z myślą o zrównoważonym rozwoju.

Jeszcze w 2018 r. Gecko Green Line Premium była pierwszą na świecie serią farb fleksograficznych i wklęsłodrukowych, która otrzymała srebrny certyfikat C2C Certified Material Health Certificate. Od tego czasu hubergroup kontynuuje działania na rzecz zrównoważonego rozwoju i obecnie uzyskał dla tej serii farb pełną certyfikację na poziomie brązowym. W ramach tej certyfikacji, Instytut Innowacji Produktów Cradle to Cradle ocenia nie tylko toksyczność dla środowiska i człowieka (Zdrowie Materiału), ale także możliwości recyklingu, wykorzystania energii odnawialnej i zarządzania emisją dwutlenku węgla, odpowiedzialnej gospodarki wodnej oraz zgodności ze standardami społecznymi.

W portfolio hubergroup znajduje się wiele farb drukarskich z pełnym certyfikatem Cradle to Cradle dla druku fleksograficznego i wklęsłego na bazie wody lub rozpuszczalników, oraz dla druku offsetowego, umożliwiając niezwykle szeroki zakres zastosowań.

„Patrzymy na zrównoważony rozwój holistycznie. Dlatego logicznym kolejnym krokiem po uzyskaniu certyfikatu C2C Certified Material Health było dla nas zorganizowanie naszych działań i procesów w sposób jeszcze bardziej zrównoważony. Program Certyfikacji Produktów Cradle to Cradle był dla nas właściwym podejściem, ponieważ jest on bardzo wszechstronny” – mówi Lars Hancke, Manager Business Development Flexible Packaging w hubergroup. Lutz Frischmann, globalny dyrektor ds. Produktu Opakowań Giętkich, dodaje: „Drukarze i producenci opakowań mogą używać naszych farb Gecko jak dotychczas. Certyfikacja nie ma wpływu na drukowanie – daje jedynie naszym klientom pewność, że stosujemy wysokiej jakości, zrównoważone i zorientowane na przyszłość produkty”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firmy Atrium Centrum Ploterowe i Ikonos organizują w dn. 9 i 10 czerwca br. w nowym centrum demonstracyjnym w Opolu dni otwarte. Podczas spotkania specjaliści zaprezentują flagowe modele ploterów do druku LED/UV, eko/żywicznych, solwentowych, laserów, ploterów tnących, trymerów oraz laminatorów – czyli urządzeń umożliwiających wykonywanie wysokojakościowych, trwałych nadruków na dowolnym materiale.
Jakie urządzenia przygotowano dla Państwa?

W dn. 19 maja br. Drukarnia Read Me z Łodzi zorganizowała drugą już konferencję (o pierwszej, ubiegłorocznej, pisaliśmy TUTAJ) w formie online, podczas której zaprezentowano stan realizacji inwestycji podjętych w ramach projektu „Zastosowanie innowacyjnej technologii szybkiego wielobarwnego druku wysokonakładowego – przyjaznej środowisku – w celu poprawy konkurencyjności firmy”.

Siegwerk wprowadził na rynek nową serię farb offsetowych UV do zastosowań niespożywczych, przeznaczoną do zadruku na wszystkich rodzajach podłoży papierowych i kartonowych. Sicura Litho Pack Eco odznacza się wysoką zawartością (ponad 40%) bioodnawialnych komponentów pochodzenia roślinnego, stanowiąc tym samym przyjazną dla środowiska alternatywę dla standardowych farb UV.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.