Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Farby offsetowe LED do zadruku na papieru i tektury

Farby offsetowe LED do zadruku na papieru i tektury

Firma Zeller + Gmelin, dostawca farb drukarskich, poinformowała o poszerzeniu oferty farb drukarskich o serię Uvalux LED U540 – offsetowe farby LED UV przeznaczone do druku na papierze i tekturze. Dostępne są w pełnej gamie kolorystycznej. Znajdą one zastosowanie m.in. w branży etykiet i opakowań z segmentu non-food.

Technologia LED staje się coraz ważniejsza dla drukarń, głównie dlatego, że zapewnia niskie zużycie energii, długą żywotność reflektorów LED bez znaczących strat mocy, a także dlatego, że obróbce można poddawać również podłoża wrażliwe na temperaturę. Dodatkowo w ostatnich latach wydajność systemów LED jest stale poprawiana, a wyniki utwardzania są porównywalne z konwencjonalnymi systemami UV. Jak podaje producent, nowa seria farb ma wysoką reaktywność, a do bezpiecznego i szybkiego utwardzania wystarcza jedna jednostka LED; po tym procesie możliwe jest natychmiastowe dalsze przetwarzanie.

Seria farb Uvalux LED U540 została opracowana do użytku w komercyjnym druku offsetowym LED zarówno arkuszowym, jak i zwojowym. Jak podkreśla Zeller + Gmelin, testy druku przeprowadzane m.in. przez użytkowników potwierdziły, że nowe produkty odznaczają się dobrze zbalansowaną równowagą kolorystyczną i wodną oraz zoptymalizowanymi właściwościami płynnymi, dzięki czemu oferują stabilny druk. Dobre wyniki drukowania, intensywne kolory i wysoką wydajność zużycia farb zapewnia optymalnie dobrana pigmentacja. Dodatkowo nowe farby bardzo dobrze przylegają do różnych rodzajów papieru i tektury, zapewniają wysoki połysk aplikacji oraz mają dobrą elastyczność, wysoką odporność na zarysowania i ścieranie. Produkty spełniają również wymagania Process Standard Offset (PSO) i uwzględniają wymogi rozporządzenia UE w sprawie chemikaliów REACH i polityki wyłączeń EuPIA.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Oferująca usługi druku na różnych podłożach, w tym drewnie i tworzywie, firma Verhoef z Veldhoven (południe Królestwa Niderlandów) dwa lata temu zainstalowała maszynę Fujifilm Acuity B1 z opcją białego tuszu. Celem inwestycji było obniżenie kosztów produkcji oraz zwiększenie jej jakości i tempa.

Rusza czwarta edycja Polish Graphic Design Awards – największego konkursu poświęconego komunikacji wizualnej i projektowaniu graficznemu w Polsce. W rywalizacji, której patronuje „Świat DRUKU”, mogą wziąć udział projekty zrealizowane, wdrożone lub upublicznione między 1 stycznia a 31 grudnia 2020 r., reprezentujące wszystkie istniejące dziedziny designu wizualnego (np. plakaty, kroje pism, ilustracje, wydawnictwa, magazyny i gazety, infografiki, wayfinding, opakowania, motion graphics, digital media, a także projektowanie eksperymentalne i studenckie). Ostateczny termin zgłoszeń upływa 1 maja 2021 r. (do 1 marca obowiązuje cennik promocyjny). Finał konkursu zaplanowano na czerwiec br.

Firma Gallus w dniach 3 i 4 marca br. organizuje wirtualne wydarzenie o nazwie Gallus High Performance Day. Celem dni otwartych jest prezentacja portfolio cyfrowych i konwencjonalnych systemów do druku etykiet – Gallus Labelfire, Gallus Labelmaster oraz Gallus RCS 430.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.