Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Firma Fujifilm pokazała nowy, ulepszony model serii Acuity Ultra

Firma Fujifilm pokazała nowy, ulepszony model serii Acuity Ultra

Firma Fujifilm zaprezentowała najnowsze osiągnięcie serii Acuity Ultra, obejmującej plotery formatu superszerokiego, przeznaczone do produkcji wysokojakościowych grafik wewnętrznych i oznakowania zewnętrznego. Model 5044 oferuje nowe funkcje.

Urządzenie zadebiutowało na ubiegłorocznej Fespie i od tego czasu cieszy się dużym zainteresowaniem. Jak podaje producent, ta wysokowydajna drukarka o ultrawysokim formacie UV oferuje niemal fotograficzny poziom jakości przy większych prędkościach, niższy koszt użytkowania i lepszy zwrot z inwestycji niż jakakolwiek inna istniejąca maszyna do druku wielkoformatowego. Ploter Acuity Ultra do tej pory był dostępny z sześcioma kanałami skonfigurowanymi jako CMYK plus lekkie atramenty lub z ośmioma kanałami jako CMYK plus lekkie atramenty i dwa białe kanały. Teraz nowy model Acuity Ultra 5044 jest dostępny z nową, podwójną konfiguracją CMYK, ośmiokanałową, która oferuje większą wydajność przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu jakości dzięki kroplom atramentu o wielkości 3,5 pikolitra i głowicom drukującym w trzech skalach szarości.

Obecnie dostępne są również nowe tryby druku w dwóch i w jednym przebiegu, przy czym ten ostatni umożliwia użytkownikom drukowanie z prędkością do 400 m2 na godzinę – aż 60% szybciej niż poprzednio dostępna prędkość maksymalna. Tak jak poprzednio, nowy Acuity Ultra jest dostępny w szerokościach 5 i 3,2 m. Wykorzystuje atrament Uvijet GS z certyfikatami Greenguard i AgBB.

Możliwości Acuity Ultra 5044 można było zobaczyć na stoisku firmy Fujifilm podczas targów FESPA Global Print Expo 2019 (Monachium, 14–17 maja).

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 14–16 marca 2023 r. w centrum wystawienniczym w Monachium kolejny raz odbędzie się połączone wydarzenie, skupiające globalny przemysł przetwórczy, papierniczy i poligraficzny. Mowa o targach CCE International (wystawa dla przemysłu tektury falistej i litej), ICE Europe (wystawa poświęcona obróbce papieru, folii i taśm) i InPrint (koncentrująca się na technologii druku przemysłowego).

Fujifilm ogłosił zamknięcie linii produkcyjnej płyt offsetowych w niderlandzkim mieście Tilburg i przeniesienie jej do fabryk w Japonii i Chinach. Zakończenie procesu ma nastąpić z końcem 2023 r. Powodem tej decyzji jest ciągły spadek zapotrzebowania na płyty offsetowe, wynikający z przechodzenia drukarń na technologię cyfrową (trend ten został przyspieszony przez pandemię). Nie bez znaczenia jest także pogarszająca się w Europie sytuacja rynkowa – wzrost kosztów surowców, niestabilność rynku energii oraz wpływ wyższej inflacji.

Pod koniec listopada br. blisko 50 pracowników firm Aquila i VPK Packaging Polska wzięło udział w warsztatach sadzenia drzew, sprzątaniu lasu i zazielenieniu przestrzeni zrujnowanej przez nawałnice w Wielkopolsce. W ramach akcji posadzono drzewa na obszarze Nadleśnictwa Gniezno, niedaleko centrali firmy we Wrześni.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.