Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Firma Wydruk poszerza park maszynowy

Firma Wydruk poszerza park maszynowy

Od lewej: Michał Baran (Wydruk) i Mariusz Bednarek (Tadan)

Kolejna maszyna – tym razem system broszurujący iSaddle – zwiększyła potencjał produkcyjny firmy Wydruk z Katowic. Zakup podwoił wydajność tego przedsiębiorstwa, co pozwoliło mu nie tylko na sprostanie oczekiwaniom klientów, ale także na dalszy rozwój, a a ponadto wykańczanie we własnym zakresie prac, które wcześniej musiały być zlecane innym zakładom.

„Zakup urządzenia do broszurowania – mówi Michał Baran, właściciel firmy Wydruk – podyktowany był sytuacją na rynku. Rosnąca ilość zleceń spowodowała, że niemałą trudnością było dla nas wykonywanie wszystkiego na czas, a to nasz priorytet. Dlatego musieliśmy pomyśleć o zakupie drugiego urządzenia do zszywania. Szerokie portfolio naszej drukarni – od wizytówek i ulotek, poprzez katalogi, kalendarze, opakowania, segregatory, prace niestandardowe, a także wysoko uszlachetnione (folia, hot stamping oraz lakiery UV: zwykły, matowy, UV 3D, z brokatem, tłoczenia, zdrapki itd.) – postawiło przed nami określone wymagania. Ale najważniejszym był czas. Potrzebowaliśmy urządzenia niemal natychmiast. Firma Duplo Polska posiadała w swojej ofercie dokładnie takie o jakim myśleliśmy, dlatego od razu zdecydowaliśmy się na zakup. Dodatkowym jego atutem był fakt, że zapewnia ono wysoką wydajność, a także możliwość zszywania różnych niestandardowych prac”.

Niemal od razu po zakupie Michał Baran zauważył, że moce produkcyjne w zakresie katalogów, folderów i broszur zszywanych wzrosły dwukrotnie. „Zakupiona maszyna ma zdecydowanie większą wydajność niż posiadana przez nas do tej pory – podkreśla. – Z dodatkową maszyną możemy zszywać jednoczenie jedną pozycję lub dwie różne. Nie tracimy też czasu na narządzanie maszyny w przypadku zmiany zleceń. Dzięki tej inwestycji możemy wszystko robić na miejscu u siebie. Mogę też śmiało powiedzieć, że dzięki niej pozyskaliśmy kilku nowych klientów, poza tym mamy teraz poczucie bezpieczeństwa, możemy bowiem realizować zlecenia również w czasie serwisowania czy awarii naszego poprzedniego urządzenia”.

W firmie Wydruk urządzenie Duplo iSaddle najczęściej wykorzystywane jest do zszywania folderów, katalogów, broszur A4 czy A5. „Wykonujemy na tej maszynie m.in. instrukcje i katalogi zszywane o objętości do nawet 136 stron, podręczniki zszywane na 4 zszywki, bardzo małe instrukcje – mówi Michał Baran. – Możemy produkować wysokoobjętościowe katalogi zszywane, małe książeczki, a nawet podręczniki zszywane na 4 zszywki. To otworzyło przed nami nowe możliwości, co bardzo nas cieszy”.

To kolejna już maszyna z oferty Duplo w tej drukarni. Jakiś czas temu zakupiła ona bigówko-falcerkę Multigraf Touchline CF-375. Już wówczas jej właściciel bardzo pozytywnie oceniał zarówno producenta, jak i dostawcę urządzenia, firmę Tadan. Podobnie jest i tym razem. „Przed montażem – mówi Michał Baran – maszyna została dokładnie sprawdzona, a samo wdrożenie przebiegło bardzo sprawnie. Dostawca wykazał się też dużą dozą cierpliwości podczas szkolenia i późniejszych telefonów z pytaniami”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Grupa Schumacher Packaging, producent opakowań z tektury falistej i litej, planuje wdrożenie największego programu inwestycyjnego od momentu powstania przedsiębiorstwa w 1948 r. Do 2025 r. firma zainwestuje ok. 700 mln euro, z czego 300 mln euro w samych Niemczech.

19 listopada br. firma Koenig & Bauer zorganizowała w swojej siedzibie w Radebeul kolejny w tym roku Dzień Otwarty dla drukarń z Polski, tym razem reprezentujących segment akcydensowy (o spotkaniu dla drukarń opakowaniowych pisaliśmy TUTAJ). Główną atrakcją wydarzenia, na które złożyły się część konferencyjna i pokazy w Centrum Technologicznym, była pełnoformatowa maszyna arkuszowa – Rapida 106X i realizowana z jej udziałem produkcja autonomiczna.

Drukarnia Colours Factory jako pierwsza firma w Polsce i druga na świecie wdrożyła w 3. kwartale br. nowy system CtP firmy Agfa Offset, obejmujący wielkoformatową naświetlarkę Avalon N24-90XT oraz podajnik umożliwiający bezpośrednią obsługę palet – Skid Loader (to z kolei trzecie tego typu rozwiązanie w skali globalnej). Umowa pomiędzy obiema firmami uwzględnia też kontrakt płytowy, na bazie którego Agfa Offset stała się dostawcą materiałów wykorzystywanych przez drukarnię we wszystkich pracujących tu naświetlarkach CtP.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.