Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Fleksograf inwestuje w nową technologię naświetlania

Fleksograf inwestuje w nową technologię naświetlania

Adam Malengowski przy maszynie wyposażonej w zestaw lamp Shine LED

Fleksograf studio prepress – przygotowalnia płyt fleksograficznych dla europejskich klientów z branży opakowań szerokowstęgowych – po pomyślnie przebytych beta testach zestawu lamp Shine LED od Miraclon zdecydowała o inwestycji w tę nowoczesną technologię w swoich dwóch zakładach produkcyjnych w Drużynie i Wągrowcu. Jak podkreśla Adam Malengowski, kierownik ds. przygotowania do druku, przejście na naświetlanie LED z technologii lamp fluorescencyjnych pozwoliło przy bardzo konkurencyjnych kosztach znacząco zwiększyć wydajność produkcji.

Firma Fleksograf studio prepress została założona w 2001 r. przez Krzysztofa Malengowskiego i obecnie dysponuje dwoma zakładami produkcyjnymi w Wielkopolsce. To jedna z większych przygotowalni flekso w kraju, obsługująca także wiele firm z zagranicy, działających głównie na rynku spożywczym i produktów higienicznych. Produkcja jest w 100% realizowana przy użyciu płyt Flexcel NX (od 2010 r.) i Flexcel NX Ultra (od 2018 r.).

Instalacja lamp Shine LED stanowi prosty i opłacalny sposób na skorzystanie z zalet technologii LED (wykorzystywane są używane wcześniej oprawy do naświetlania), a wdrożenie u klienta trwa zaledwie kilka godzin. Wśród korzyści tego rozwiązania należy wymienić spójną jakość, przewidywalną intensywność naświetlania (co istotne – bardziej spójne płyty skutkują zwiększoną wydajnością druku), wydłużoną żywotność lamp (nawet 5 tys. godzin w porównaniu do 800 godzin w przypadku świetlówek), krótszy czas naświetlania (o 20% lub więcej) oraz bardziej ekologiczną pracę dzięki mniejszej ilości odpadów i mniejszemu zużyciu energii.

„Jednym z powodów inwestycji w zestaw lamp Shine LED jest potrzeba zapewnienia klientom płyt o spójnej jakości. Ta technologia pozwala nam uniknąć dużego problemu, z którym mieliśmy do czynienia używając lamp fluorescencyjnych – chodzi o sposób, w jaki ulegają one degradacji w czasie i w różnym tempie, co powodowało, że operatorzy musieli poświęcać sporo czasu na kontrolę procesu, sprawdzanie i ponowną kalibrację świetlówek. Natomiast lampy Shine LED można po prostu ustawić i zapomnieć o nich, mając pewność, że naświetlanie będzie spójne przez wiele godzin produkcji. Ponieważ lampy LED błyskawicznie się nagrzewają i szybko stygną, cały proces trwa znacznie krócej – około 12 minut (przy poprzedniej technologii było to ponad 20 minut). To naprawdę duży wzrost wydajności. Nie bez znaczenia są też kwestie finansowe i ekologiczne – lampy Miraclon zużywają mniej energii, zniknęły problemy i koszty związane z utylizacją świetlówek pod koniec ich znacznie krótszego okresu eksploatacji, a spójniejsze naświetlanie eliminuje wadliwe płyty” – mówi Adam Malengowski.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.