Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Flexoshop korzysta z płyt AWP

Flexoshop korzysta z płyt AWP

Firma Asahi Photoproducts ogłosiła, że świadcząca usługi reprograficzne oraz związane z wytwarzaniem form drukowych firma Flexoshop z siedzibą w mieście Colchester (w hrabstwie Essex w Wielkiej Brytanii) przeszła z produkcji płyt w technologii Flat Top Dot na system fleksograficznych płyt drukarskich Asahi AWP klasy premium.

Jak zapewnia producent, stworzona z myślą o najwyższej jakości płyta AWP wymywana wodą spisuje się lepiej niż najlepsze obecnie dostępne płyty cyfrowe do druku fleksograficznego, a także oferuje większą wydajność niż płyty stworzone w technologii Flat Top Dot. Cyfrowa płyta fotopolimerowa jest w stanie utrzymać niezwykle małe punkty – mniejsze nawet niż w przypadku płyt wykorzystywanych w druku solwentowym – a jej stabilność na maszynie jest wyższa niż w przypadku płyt solwentowych, oferując przy tym wiele powiązanych korzyści związanych z ochroną środowiska i redukcją odpadów. Precyzyjne pasowanie zapewnia szybsze uruchamianie i zmniejszoną ilość odpadów w druku.
Simon Drane, dyrektor zarządzający, powiedział: „Do tego kroku zachęcił mnie klient korzystający z rozwiązań w zakresie druku, który musiał zlecać kontrahentom zewnętrznym najbardziej zaawansowane zadania w obszarze druku cyfrowego, ponieważ płyty, z których korzystaliśmy, nie spełniały wymagań jego klienta dotyczących jakości. Postanowiliśmy zainwestować w naświetlarkę płyt Asahi AWP 2530 wraz z płytami AWP wymywanymi wodą i nie spoglądać już wstecz. Drukarka jest teraz w stanie wykonywać najwyższej jakości zadania na miejscu i lepiej służyć klientowi, zarówno pod względem ceny, jak i wydajności. To doświadczenie podsunęło nam pomysł, aby uczynić płyty AWP wymywane wodą centralnym punktem naszej nowej strategii biznesowej akwizycji. Płyta Asahi AWP wymywana wodą to najlepsze rozwiązanie, jakie można kupić na rynku. Nasze poprzednie płyty wytwarzane metodą Flat Top Dot nie są w stanie nawet zbliżyć się do obecnych rozwiązań pod względem jakości”.

Automatyczny system przetwarzania płyt AWP 2530 został zaprojektowany z myślą o zaspokajaniu potrzeb dotyczących jakości naszych nawet najbardziej wymagających klientów. Połączony system przetwarzania wraz z technologią wytwarzania płyt zostały stworzone po to, aby dostarczać trwałą jakość, która pozwala uzyskać żywe kolory i zapewnia obraz wysokiej jakości. System przetwarzania wykorzystujący wodę to przyjazne środowisku rozwiązanie, które umożliwia zachowanie równowagi między szybszym drukiem a kwestiami ekologicznymi. Zautomatyzowany system wymywania wodą umożliwia jej oszczędzanie, nie korzysta z żadnych chemikaliów i wytwarza płytę co 25 minut. Wykorzystuje 6 litrów wody na płytę w porównaniu do 15 litrów rozpuszczalnika na płytę, które są zużywane w typowym, bazującym na rozpuszczalniku procesie wytwarzania płyt.
Płyty AWP wymywane wodą korzystają z unikalnej technologii Pinning Technology for Clean Transfer, która została zaprojektowana z myślą o przenoszeniu pozostałości tuszu do podłoża drukowego, w związku z niższą energią powierzchniową, jaką mają płyty fotopolimerowe w stosunku do innych płyt na rynku.
„Firmy reprograficzne muszą mierzyć się z rosnącą konkurencją na rynku” – stwierdza Paul Chant, dyrektor brytyjskiego oddziału Asahi. „Patrzące w przyszłość firmy, takie jak Flexoshop, które dokonują niezbędnych inwestycji w swój rozwój, będą teraz dobrze przygotowane do odniesienia sukcesu w przyszłości. Jesteśmy dumni z bycia partnerem takich przedsiębiorstw”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Kto jeszcze nie odnowił prenumeraty „Świata DRUKU” na rok 2021 lub waha się, czy dołączyć do grona stałych czytelników naszego miesięcznika, niech się spieszy, bo już wkrótce światło dzienne ujrzy styczniowy numer, a w nim wiele bardzo ciekawych artykułów. Napiszemy m.in. o trendach w projektowaniu opakowań oraz w komunikacji wizualnej, będzie też o sublimacji, sitodruku, tampondruku i druku zmiennych danych w wielkim formacie, oraz o prognozach dla rynku książki…
Szczegółowe informacje dotyczące prenumeraty znajdą Państwo TUTAJ. Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych. Zapraszamy!

Ze względu na odwołanie targów Rema firma Atrium organizuje dodatkową edycję odbywających się cyklicznie dni otwartych poświęconych drukowi wielkoformatowemu. Wydarzenie, któremu patronuje „Świat DRUKU”, odbędzie się w dniach 3–5 lutego br. w opolskim centrum demonstracyjnym dystrybutora. Uczestnicy będą mogli poznać możliwości i przetestować kilkanaście maszyn takich marek jak Mutoh, EFI, Artemis, Summa, Neolt oraz media do druku marki Ikonos. Będzie także można zasięgnąć porad specjalistów w sprawie optymalnego doboru rozwiązań.

Nowa edycja Katalogu Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych 2021 jest już na rynku. Publikacja ta stanowi praktyczny przewodnik i skuteczne narzędzie dla pracowników działów marketingu i promocji, prezentujące bazę liderów rynku upominków reklamowych i szeroko pojętej reklamy. Katalog PIAP 2021 w wersji drukowanej powstał w nakładzie 5 tys. egzemplarzy, dostępny jest również w wersji online.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.