Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Flint Group wprowadza nową płytę drukową

Flint Group wprowadza nową płytę drukową

Firma Flint Group Flexographic poinformowała o poszerzeniu portfolio o nową fleksograficzną płytę drukową z płaskim punktem, o bardzo niskiej twardości – nyloflex FTL Digital. Jest ona przeznaczona do druku farbami wodnymi na podłożach mających wyższą zawartość włókien pochodzących z recyklingu, na papierze i tekturze falistej.

Jak podaje producent, główną zaletą nowej płyty jest jej niezawodność w zakresie redukcji pofalowania (flutingu) tektury falistej po druku – zapewnia to wysoką wydajność i jakość druku na takich podłożach jak niepowlekane podkłady testowe lub kraftowe połączone z falą B. Płyta nyloflex FTL Digital powstała w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku na rozwiązanie pozwalające uzyskać najwyższą jakość zadruku tektury falistej, ograniczenie problematycznego efektu flutingu i doskonałe krycie w aplach. Jak wyjaśnia Eva Freudenthaler, wiceprezes ds. technologii w Flint Group Flexographic, „płyty fleksograficzne z płaskimi punktami, w przeciwieństwie do standardowych płyt cyfrowych z okrągłym punktem, mogą zmniejszać niepożądany efekt flutingu”.

Kolejną zaletą płyty nyloflex FTL Digital jest ograniczenie kosztów operacyjnych i ilości odpadów oraz umożliwienie stosowania podłoży o większej zawartości włókien z odzysku bez utraty jakości druku. Dzięki specjalnie opracowanej konstrukcji płyty możliwa jest oszczędność nawet o 50% materiału potrzebnego do jej wytworzenia i znaczne skrócenie czasu jej przygotowania. Proces przygotowania płyty i jego koszt są dodatkowo zmniejszone dzięki temu, że płaskie punkty górne mogą być tworzone w wyniku prostego naświetlania lampą UV-A (eliminuje to konieczność laminowania płyty, używania dodatkowych materiałów eksploatacyjnych czy specjalnych urządzeń do naświetlania FTD).

„Od momentu wprowadzenia na rynek płyty nyloflex FTC Digital w 2017 r. oferujemy już cenioną przez użytkowników płytę z płaskim punktem, przeznaczoną dla rynku druku na tekturze falistej. Okazała się ona bardzo wszechstronna i skuteczna w połączeniu z różnymi podłożami – zapewnia nie tylko bardzo dobre odwzorowanie szczegółów, ale jednocześnie także redukcję flutingu, choć w sposób naturalny, ze względu na swoją twardość, nie daje wysokich efektów w połączeniu z linerami niższej jakości. To dlatego, chcąc wspierać stały trend do stosowania bardziej ekonomicznych linerów, poszerzyliśmy nasze portfolio płyt o nyloflex FTL” – podsumowuje Eva Freudenthaler.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Zakład Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej zaprasza na kolejną edycję studiów Podyplomowych „Inżynieria Produkcji w Poligrafii” w roku akademickim 2020/2021. Ich celem jest uzupełnienie wiedzy oraz podniesienie kwalifikacji pracowników wydawnictw, zakładów poligraficznych, nauczycieli szkół o kierunku poligraficznym oraz innych pracowników związanych z przemysłem poligraficznym i opakowaniowym. Rekrutacja trwa do 30 września 2020 r.

Niemiecka firma KHS ogłosiła, że jej system Innopack Kisters oferuje teraz możliwość zbiorczego owijania puszek na żywność i napoje w papier, co stanowi alternatywę dla folii termokurczliwych i opakowań kartonowych.

Drukarnia Totem.com.pl wraz z firmą Konica Minolta ogłosiły konkurs dla grafików na projekt okładki książki uszlachetnionej w technologii 3D Touch. Na jego zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody pieniężne, łącznie 15 tys. zł. Prace konkursowe przyjmowane są do 25 września br. (liczy się data otrzymania prac przez organizatora), a ogłoszenie wyników nastąpi 22 października br. podczas Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.