Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Flint Group z nowymi farbami na bazie wody

Flint Group z nowymi farbami na bazie wody

Flint Group opracował pełną gamę atramentów na bazie wody o nazwie HexaCode. Zostały one zaprojektowane z myślą o najlepszej w swojej klasie wydajności w zadruku tektury falistej, toreb i worków papierowych oraz opakowań na prezenty.

Jak zapewnia producent, atramenty HexaCode pomogą użytkownikom zmniejszyć całkowity koszt druku. Ich wysoka stabilność pH i lepkość oraz zoptymalizowana rozpuszczalność wpłyną na redukcję przestojów procesowych i krótsze czynności konserwacyjne maszyny oraz zapewnią dłuższy czas pracy. Nowe tusze zapewniają ponadto wysoką jakość druku oraz mają oferują szeroką gamę żywych kolorów.

„Nad nowymi atramentami pracowaliśmy ponad rok. Udało nam się stworzyć najlepszy w swojej klasie asortyment produktów na bazie wody do zadruku papieru i tektury. Cieszymy się, że możemy zaprezentować HexaCode – niezwykłą gamę atramentów, która wykazuje poprawę jakości druku przy jednoczesnym obniżeniu całkowitych kosztów drukowania i jest zgodna ze światowymi i regionalnymi wytycznymi dotyczącymi pakowania żywności. Dodatkowo z naszych testów wynika, że oferuje ona znaczące ulepszenia w zakresie zmywalności, krycia, odporności mechanicznej i drukowania tonalnego, a także wpływa na optymalizację produkcji bez uszczerbku dla jakości druku, bezpieczeństwa lub łatwości użytkowania.” – skomentował Paul Winstanley, dyrektor ds. technologii Flint Group.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Grupa Schumacher Packaging, producent opakowań z tektury falistej i litej, planuje wdrożenie największego programu inwestycyjnego od momentu powstania przedsiębiorstwa w 1948 r. Do 2025 r. firma zainwestuje ok. 700 mln euro, z czego 300 mln euro w samych Niemczech.

19 listopada br. firma Koenig & Bauer zorganizowała w swojej siedzibie w Radebeul kolejny w tym roku Dzień Otwarty dla drukarń z Polski, tym razem reprezentujących segment akcydensowy (o spotkaniu dla drukarń opakowaniowych pisaliśmy TUTAJ). Główną atrakcją wydarzenia, na które złożyły się część konferencyjna i pokazy w Centrum Technologicznym, była pełnoformatowa maszyna arkuszowa – Rapida 106X i realizowana z jej udziałem produkcja autonomiczna.

Drukarnia Colours Factory jako pierwsza firma w Polsce i druga na świecie wdrożyła w 3. kwartale br. nowy system CtP firmy Agfa Offset, obejmujący wielkoformatową naświetlarkę Avalon N24-90XT oraz podajnik umożliwiający bezpośrednią obsługę palet – Skid Loader (to z kolei trzecie tego typu rozwiązanie w skali globalnej). Umowa pomiędzy obiema firmami uwzględnia też kontrakt płytowy, na bazie którego Agfa Offset stała się dostawcą materiałów wykorzystywanych przez drukarnię we wszystkich pracujących tu naświetlarkach CtP.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.