Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Folia MacDermid Autotype do wyrobu przycisków i klawiatur membranowych

Folia MacDermid Autotype do wyrobu przycisków i klawiatur membranowych

Rosyjska firma Vita-Print, specjalizująca się w sitodruku, zdobyła wysoką pozycję jako producent paneli sterowania dzięki zastosowaniu do wyrobu przycisków i klawiatur membranowych sprężystej folii poliestrowej MacDermid Autotype z twardą powłoką.

Vita-Print odkryła specjalistyczne folie MacDermid Autotype siedem lat temu i od tej pory pozostaje im wierna. Poliestrowe folie teksturowane MacDermid okazały się tak dobre, że rosyjska firma skoncentrowała swoją działalność na produkcji paneli sterowania i odniosła prawdziwy sukces. Vita-Print zajmuje obecnie co najmniej 50% rosyjskiego rynku niestandardowych paneli sterowania.
Dzięki produktom MacDermid Autotype firma Vita-Print wreszcie mogła wejść na rynek interesujący ją od dziesięciu lat. Dostępne uprzednio rozwiązania nie były, według niej, dostatecznie dostosowane do potrzeb technologii membranowej i nie gwarantowały odpowiedniej jakości produktu. Wytwarzanie przycisków i klawiatur naprawdę wysokiej jakości okazało się możliwe dopiero z użyciem folii specjalistycznych firmy MacDermid Autotype.
Vita-Print przed wejściem na rynek z nowym produktem sprawdziła, czy folia MacDermid Autotype użyta wraz z innymi komponentami będzie się nadawała do produkcji wyrobów rzeczywiście niezawodnych. Przeprowadzanie eksperymentów, testów i szkoleń trwało 18 miesięcy. Obecnie wysokiej jakości produkty Vita-Print mają zasłużoną renomę na rynku stosunkowo nowym dla Rosji. Powlekane folie poliestrowe MacDermid Autotype, o różnorodnych właściwościach, cieszą się zaufaniem firmy Vita-Print i służą jej do opracowywania nowych innowacyjnych rozwiązań wychodzących naprzeciw zapotrzebowaniu klientów.
„Nie ma lepszych materiałów do produkcji paneli przednich – zapewnia Jewgienija Botkina, dyrektor zarządzający Vita-Print. – MacDermid Autotype oferuje szeroką gamę folii wysokiej jakości o różnorodnych wykończeniach – z połyskiem, z powłoką antyodblaskową lub matową, a także folie odporne na promienie UV lub z powłoką antybakteryjną. Na przykład, jako pierwsi w Rosji zaczęliśmy stosować ich folię Autotex Steel, co pozwoliło imitować powierzchnię z metalu szczotkowanego. Folia ta jest stosowana w panelach przednich urządzeń z górnej półki. Metaliczny efekt osiąga się przez nadruk farby lustrzanej na odwrocie folii, podczas gdy na przednią powierzchnię folii MacDermid nakłada powłokę nadającą jej wygląd stali szczotkowanej. Nie ma innych specjalistycznych folii do membran klawiaturowych dających taki efekt”.
J. Botkin uważa, że obok proponowania projektantom nowych opcji w zakresie estetyki, MacDermid Autotype poprzez swoje produkty stwarza całkowicie nowe możliwości i zapewnia oryginalne rozwiązania producentom przycisków oraz klawiatur membranowych. W szczególności otwiera nowe horyzonty w dziedzinie projektowania paneli sterujących, których będzie można używać w coraz bardziej wymagającym środowisku.
„Folie poliestrowe firmy MacDermid Autotype są odporne na działanie środków chemicznych, na przykład związków węglowodorowych, takich jak benzyna i olej. Zdecydowanie różni je to od membran poliwęglanowych. Jest to zatem jedyny rodzaj folii membranowej, którą można wykorzystać w panelach kontrolnych na stacjach benzynowych lub w samochodach. Dzięki wszechstronności folii MacDermid Autotype możemy teraz rozszerzyć ofertę, proponując m.in. gotowe produkty odporne na działanie płynów”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Heidelberger Druckmaschinen AG poinformowała o decyzji wycofania się z przyszłorocznych targów drupa. Głównym powodem jest pandemia Covid-19 i jej skutki – ograniczenia w przemieszczaniu się i gromadzeniu, restrykcje higieniczne oraz niemożność przewidzenia, jak sytuacja epidemiczna będzie wyglądała w przyszłym roku. Jednocześnie koncern informuje, że zamierza skupić się na organizacji Tygodni Innowacji w centrum pokazowym w Wiesloch-Walldorf, co ma związek z coraz krótszym czasem wprowadzania nowości na rynek. Pierwszy cykl prezentacji, które będą dostępne także online, odbędzie się w październiku br.

Intensywnie pracujemy nad kolejnym, lipcowo-sierpniowym wydaniem „Świata DRUKU”, do którego współtworzenia serdecznie Państwa zapraszamy. Tradycyjnie powrócimy w nim do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Omówimy również najnowsze trendy na rynku upominków reklamowych. Wydanie to będzie wraz z nami obecne na targach FestiwalDruku.pl (9–10.09) oraz w Madrycie na targach FESPA Global Print Expo (6–8.10).

Letniemu wydaniu „Świata DRUKU” będzie towarzyszyć specjalny dodatek pt.: „Opakowania i etykiety XXI wieku – zrównoważone, funkcjonalne, bezpieczne, piękne”. Znajdą się w nim informacje o technologiach, maszynach, materiałach, które pomogą rozruszać biznesy po koronawirusowym szoku. Publikacja ta będzie dostępna podczas wydarzeń, w których weźmiemy udział, przynajmniej do końca tego roku. Pierwsze z nich to: FestiwalDruku.pl, Forum Fleksograficzne PIF (14–15.09), Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” (24–25.09), jak również targi Packaging Innovations (24–25.09).
Zapraszamy do współpracy!

Stowarzyszenie FESPA poinformowało, że przeniesiona z marca br. na październik tegoroczna edycja FESPA Global Print Expo oraz towarzyszących im targów European Sign Expo and Sportswear Pro w Madrycie nie odbędzie się. Ryzyko związane z pandemią covid-19 jest zbyt duże, a sytuacja gospodarcza w wielu krajach nie ustabilizowała się dostatecznie, by można było myśleć o organizacji tak dużej imprezy. Kolejna zapowiadana data to 9–12 marca 2021 r. Zmieni się również miejsce targów – po kilku latach branża wróci do Amsterdamu, do RAI Exhibition Centre.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.