Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Foliant Mercury 400SF w drukarni OSDW Azymut

Foliant Mercury 400SF w drukarni OSDW Azymut

Ogólnopolski System Dystrybucji Wydawnictw Azymut rozpoczął swoją działalność w maju 1999 r. z inicjatywy Grupy Wydawniczej PWN. Prowadzi sprzedaż hurtową książek oraz świadczy usługi dystrybucyjno-logistyczne na polskim rynku wydawniczo-księgarskim. W ofercie OSDW Azymut znajduje się ponad 100 tys. tytułów - książki naukowe, akademickie, edukacyjne, beletrystyka, literatura dziecięca, a także książki ilustrowane.

W 2012 roku firma uruchomiła kolejną usługę - drukarnię cyfrową z możliwością druku na żądanie (Print-On-Demand). Drukarnia zlokalizowana w Łodzi specjalizuje się w realizacji zleceń krótkoterminowych. Jej park maszynowy został w ostatnim czasie uzupełniony o nową foliarkę Mercury 400SF firmy Foliant. Dostawcą maszyny jest firma Derya z Tychów, będąca autoryzowanym przedstawicielem marki Foliant w Polsce.

Foliant Mercury 400 SF to w pełni zautomatyzowana, prosta i szybka w przygotowaniu do pracy maszyna do foliowania. Cały proces ustawiania polega na wprowadzeniu danych poprzez panel sterowania i zatwierdzeniu. Maszyna automatycznie się ustawia i jest gotowa do pracy. Niezależnie działający system pneumatycznego docisku wałka umożliwia zmienne - w zależności od potrzeb - ustawienie siły docisku. Zainstalowany w łódzkiej drukarni model 400 SF obsługuje papiery o gramaturach od 115 do 500 g/m2 i rozmiarze maksymalnym 380 x 700 mm, które może foliować z prędkością do 20 m/min. Na liście opcjonalnego wyposażenia maszyny znajduje się m.in. moduł do jednoczesnego dwustronnego foliowania i zespół do folii metalizowanej.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Reprograf wraz firmą X-Rite organizuje w dniach 24–25 października w Łodzi w hotelu Iness spotkanie poświęcone tematyce pomiaru i kontroli barwy. Skierowane jest ono przede wszystkim do przedstawicieli wszystkich dziedzin branży poligraficznej: od offsetu, przez druk opakowań, aż po druk wielkoformatowy.

Październikowy numer „Świata DRUKU” jest już w drukarni, a my intensywnie pracujemy nad kolejnym wydaniem naszego magazynu, do którego współtworzenia Państwa zachęcamy. Co znajdzie się w listopadowym wydaniu?

Głównymi tematami będą: urządzenia i materiały do wytwarzania form drukowych, usługowe przygotowalnie form drukowych, zarządzanie barwą, standaryzacja, proofing, kontrola jakości, Web-to-Print, software, a także rozwiązania do korespondencji masowej, faktoring i leasing dla branży poligraficznej, automatyzacja procesów produkcyjnych i projektowanie opakowań klasy premium.

Intrograf Lublin, producent opakowań kartonowych i ulotek dla przemysłu farmaceutycznego, kosmetycznego i FMCG, świętuje 21-lecie powstania spółki i wkracza w nowy etap rozwoju, inwestując aż 25 mln zł w nowe technologie. Z tej okazji 19 października br. odbędzie się Dzień Otwarty w fabryce Intrografu przy ul. Vetterów w Lublinie.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu