Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Foliant Mercury 400SF w drukarni OSDW Azymut

Foliant Mercury 400SF w drukarni OSDW Azymut

Ogólnopolski System Dystrybucji Wydawnictw Azymut rozpoczął swoją działalność w maju 1999 r. z inicjatywy Grupy Wydawniczej PWN. Prowadzi sprzedaż hurtową książek oraz świadczy usługi dystrybucyjno-logistyczne na polskim rynku wydawniczo-księgarskim. W ofercie OSDW Azymut znajduje się ponad 100 tys. tytułów - książki naukowe, akademickie, edukacyjne, beletrystyka, literatura dziecięca, a także książki ilustrowane.

W 2012 roku firma uruchomiła kolejną usługę - drukarnię cyfrową z możliwością druku na żądanie (Print-On-Demand). Drukarnia zlokalizowana w Łodzi specjalizuje się w realizacji zleceń krótkoterminowych. Jej park maszynowy został w ostatnim czasie uzupełniony o nową foliarkę Mercury 400SF firmy Foliant. Dostawcą maszyny jest firma Derya z Tychów, będąca autoryzowanym przedstawicielem marki Foliant w Polsce.

Foliant Mercury 400 SF to w pełni zautomatyzowana, prosta i szybka w przygotowaniu do pracy maszyna do foliowania. Cały proces ustawiania polega na wprowadzeniu danych poprzez panel sterowania i zatwierdzeniu. Maszyna automatycznie się ustawia i jest gotowa do pracy. Niezależnie działający system pneumatycznego docisku wałka umożliwia zmienne - w zależności od potrzeb - ustawienie siły docisku. Zainstalowany w łódzkiej drukarni model 400 SF obsługuje papiery o gramaturach od 115 do 500 g/m2 i rozmiarze maksymalnym 380 x 700 mm, które może foliować z prędkością do 20 m/min. Na liście opcjonalnego wyposażenia maszyny znajduje się m.in. moduł do jednoczesnego dwustronnego foliowania i zespół do folii metalizowanej.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Drodzy Czytelnicy! Wygląda na to, że nareszcie przyszła wiosna. W związku z tym nasza redakcja wrzuca szósty bieg. Już niedługo trafi do Was numer kwietniowy „Świata DRUKU”, a tymczasem chcielibyśmy zaprosić wszystkich chętnych do współtworzenia wydania majowego!

W dniach 17 i 18 kwietnia czekamy na Państwa na targach Packaging Innovations w warszawskim Centrum EXPO XXI. Stoisko C2, na które serdecznie zapraszamy, obfituje w pozytywną energię i... numery "Świata DRUKU" :)

„W ostatniej dekadzie zaszła bardzo duża zmiana w podejściu detalistów do marki własnej. Stała się ona jednym z centralnych elementów strategii rynkowej sieci handlowych oraz głównym wyznacznikiem ich pozycji na rynku” – pisze Joanna Kwiczor, ekspertka z branży retail i FMCG. Z jej ciekawego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie kroki podejmują duże sieci handlowe, by za pomocą marek własnych zdominować rynek FMCG.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu