Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Foliant Mercury 400SF w drukarni OSDW Azymut

Foliant Mercury 400SF w drukarni OSDW Azymut

Ogólnopolski System Dystrybucji Wydawnictw Azymut rozpoczął swoją działalność w maju 1999 r. z inicjatywy Grupy Wydawniczej PWN. Prowadzi sprzedaż hurtową książek oraz świadczy usługi dystrybucyjno-logistyczne na polskim rynku wydawniczo-księgarskim. W ofercie OSDW Azymut znajduje się ponad 100 tys. tytułów - książki naukowe, akademickie, edukacyjne, beletrystyka, literatura dziecięca, a także książki ilustrowane.

W 2012 roku firma uruchomiła kolejną usługę - drukarnię cyfrową z możliwością druku na żądanie (Print-On-Demand). Drukarnia zlokalizowana w Łodzi specjalizuje się w realizacji zleceń krótkoterminowych. Jej park maszynowy został w ostatnim czasie uzupełniony o nową foliarkę Mercury 400SF firmy Foliant. Dostawcą maszyny jest firma Derya z Tychów, będąca autoryzowanym przedstawicielem marki Foliant w Polsce.

Foliant Mercury 400 SF to w pełni zautomatyzowana, prosta i szybka w przygotowaniu do pracy maszyna do foliowania. Cały proces ustawiania polega na wprowadzeniu danych poprzez panel sterowania i zatwierdzeniu. Maszyna automatycznie się ustawia i jest gotowa do pracy. Niezależnie działający system pneumatycznego docisku wałka umożliwia zmienne - w zależności od potrzeb - ustawienie siły docisku. Zainstalowany w łódzkiej drukarni model 400 SF obsługuje papiery o gramaturach od 115 do 500 g/m2 i rozmiarze maksymalnym 380 x 700 mm, które może foliować z prędkością do 20 m/min. Na liście opcjonalnego wyposażenia maszyny znajduje się m.in. moduł do jednoczesnego dwustronnego foliowania i zespół do folii metalizowanej.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

„Docieramy wszędzie” to nasze hasło przewodnie, które bierzemy bardzo dosłownie. Jesteśmy obecni na najważniejszych wydarzeniach branżowych w Polsce i za granicą, a także na portalach społecznościowych, gdzie na bieżąco zdajemy Państwu relacje z tego co dzieje się w naszej branży. Zapraszamy do odwiedzenia i śledzenia naszych profili na Facebooku, LinkedInie, Instagramie i YouTube!

Używana czy nowa? Od tego samego co zwykle dostawcy czy może tym razem od innego? Droższa, tańsza, z Chin czy z Niemiec? Wybór właściwej maszyny poligraficznej to skomplikowana sprawa, zwłaszcza że ceny tych zaawansowanych technicznie urządzeń niemal nigdy nie są niskie. Czym się kierować? Wielu mówi: profesjonalnym serwisem – niezależnie od pozostałych zmiennych. Sprawdziliśmy jak podchodzą do tego liczący się producenci.

Na profilu facebookowym polskiego oddziału Heidelberga, w dniu 24 lipca o godzinie 12:00 prowadzona będzie transmisja na żywo z drukarni CGS (presi.pl). Prezentowana będzie pracująca tam od ponad roku pierwsza w Polsce ośmiokolorowa maszyna Speedmaster XL 106 z systemem suszenia LED UV.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu