Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Foliant Mercury 400SF w drukarni OSDW Azymut

Foliant Mercury 400SF w drukarni OSDW Azymut

Ogólnopolski System Dystrybucji Wydawnictw Azymut rozpoczął swoją działalność w maju 1999 r. z inicjatywy Grupy Wydawniczej PWN. Prowadzi sprzedaż hurtową książek oraz świadczy usługi dystrybucyjno-logistyczne na polskim rynku wydawniczo-księgarskim. W ofercie OSDW Azymut znajduje się ponad 100 tys. tytułów - książki naukowe, akademickie, edukacyjne, beletrystyka, literatura dziecięca, a także książki ilustrowane.

W 2012 roku firma uruchomiła kolejną usługę - drukarnię cyfrową z możliwością druku na żądanie (Print-On-Demand). Drukarnia zlokalizowana w Łodzi specjalizuje się w realizacji zleceń krótkoterminowych. Jej park maszynowy został w ostatnim czasie uzupełniony o nową foliarkę Mercury 400SF firmy Foliant. Dostawcą maszyny jest firma Derya z Tychów, będąca autoryzowanym przedstawicielem marki Foliant w Polsce.

Foliant Mercury 400 SF to w pełni zautomatyzowana, prosta i szybka w przygotowaniu do pracy maszyna do foliowania. Cały proces ustawiania polega na wprowadzeniu danych poprzez panel sterowania i zatwierdzeniu. Maszyna automatycznie się ustawia i jest gotowa do pracy. Niezależnie działający system pneumatycznego docisku wałka umożliwia zmienne - w zależności od potrzeb - ustawienie siły docisku. Zainstalowany w łódzkiej drukarni model 400 SF obsługuje papiery o gramaturach od 115 do 500 g/m2 i rozmiarze maksymalnym 380 x 700 mm, które może foliować z prędkością do 20 m/min. Na liście opcjonalnego wyposażenia maszyny znajduje się m.in. moduł do jednoczesnego dwustronnego foliowania i zespół do folii metalizowanej.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

O tym, że architekci na etapie wizualizacji chętnie posługują się papierowymi makietami, wiemy nie od dziś, ale czy papier może znaleźć w architekturze szersze zastosowanie? A gdyby tak... móc zamieszkać w domku z kart? Z Jerzym Łątką, architektem i projektantem pierwszego polskiego domu z papieru, który stanął w kampusie Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, rozmawia Monika Zieleniewska.

Drodzy Czytelnicy,

nowy rok ruszył pełną parą. Dopiero co pracowaliśmy nad styczniowym wydaniem na targi RemaDays, a tymczasem już startujemy z przygotowaniami do lutowego numeru „Świata DRUKU”! Będziemy pisać między innymi o rozwiązaniach sprzętowych dla działu DTP i software’owych dla drukarni, cyfrowym i offsetowym druku dziełowym, zadruku podłoży giętkich, taśmach samoprzylepnych, tekturze, a także o faktoringu i leasingu dla branży poligraficznej. Z nowym numerem pojawimy się na targach Warsaw Pack, Warsaw Book Show oraz Film Video Foto w Łodzi.

Wielkoformatowa drukarka EFI Pro 24f, która będzie prezentowana na warszawskich targach, debiutowała na SGIA Expo w Nowym Orleanie w październiku zeszłego roku. Właśnie trafia na polski rynek, gdzie jego dystrybutorem będzie opolskie Atrium Centrum Ploterowe - pierwsza firma w Europie zajmująca się jego dystrybucją.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu