Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Geostick zwiększa potencjał produkcyjny

Geostick zwiększa potencjał produkcyjny

Digital Master 340

Niderlandzka grupa Geostick, specjalizująca się w cyfrowym druku etykiet, podpisała umowę z BOBST na zakup jednej z najnowszych przemysłowych maszyn szwajcarskiego producenta – Digital Master 340 (o premierze tego rozwiązania pisaliśmy TUTAJ). Decyzja o inwestycji w tę w pełni zdigitalizowaną i zautomatyzowaną linię produkcyjną wynika z polityki Geostick, mającej na celu znaczne zwiększenie możliwości produkcyjnych.

Geostick Group od blisko stu lat zajmuje się produkcją etykiet. Obecnie firma posiada trzy zakłady produkcyjne – w Heumen, Hadze i w Utihoorn (tam zostanie zainstalowana maszyna BOBST). W jej ofercie znajdują się etykiety we wszystkich formatach, zarówno czyste, jak i zadrukowane w 10 kolorach, w technologiach cyfrowej lub offsetowej, a także etykiety specjalne. Cees Schouten, dyrektor operacyjny firmy, powiedział: „Jestem przekonany, że nasza silnie rozwijająca się firma, która zajmuje się drukowaniem etykiet, powinna postawić na różnorodne technologie produkcji, aby dzięki temu móc płynnie reagować na potrzeby zmieniającego się rynku i klientów. Dlatego do wzmocnienia tego strumienia produkcyjnego w naszym nowym Centrum Druku Cyfrowego wybraliśmy markę BOBST i wierzymy, że to strategiczne partnerstwo przyniesie nam wiele wymiernych korzyści”.

Centrum Kompetencyjne Geostick

Seria Digital Master, do której należą urządzenia Digital Master 340 i Digital Master 510 (w dwóch szerokościach druku: 340 mm i 510 mm), to najnowsze rozwiązania BOBST typu All-in-One, All-Inline. Oferują oprócz druku etykiet także uszlachetnianie i wycinanie w jednym przebiegu, a także bezproblemową integrację pomiędzy atramentowym silnikiem cyfrowym UV a modułami fleksograficznymi i wykańczającymi. Maszyny pracują z prędkością do 100 m/min i pozwalają na zadruk w czterech lub sześciu kolorach oraz opcjonalnie w kolorze białym. Jak podkreśla producent, najnowsze modele wypełniają tym samym lukę między tradycyjnymi maszynami cyfrowymi i fleksograficznymi. Umożliwiają elastyczną, szybką i kompleksową produkcję etykiet z wysoką jakością przy coraz większych nakładach. Modułowa architektura pozwala klientom skonfigurować dokładnie taką maszynę, jakiej potrzebują – od wersji wyłącznie cyfrowej po wysoce spersonalizowaną konfigurację, uwzględniającą integrację inline wszystkich modułów dostępnych w technologii flekso, a także zapewnia możliwość rozbudowy maszyny w późniejszym czasie.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.