Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Grafmasz poszerza portfolio własnych urządzeń

Grafmasz poszerza portfolio własnych urządzeń

Firma Grafmasz, zajmująca się produkcją oraz dystrybucją maszyn introligatorskich, poinformowała o poszerzeniu portfolio o własne urządzenia do oprawy twardej. Nowe maszyny zostały opracowane w oparciu o wieloletnie doświadczenie specjalistów firmy w zakresie wdrażania w polskich drukarniach i introligatorniach podobnych rozwiązań od zagranicznych dostawców, dzięki czemu zyskały wiele usprawnień. Jak zapewnia producent, wypełniają one niszę między bardziej zautomatyzowanymi urządzeniami a prostymi urządzeniami o niskiej jakości i małej elastyczności w zakresie możliwych do użycia materiałów.

Kaszerówka służy do pokrywania cienką warstwą kleju płaskich płaszczyzn takich jak papier, skóra czy PVC i może występować w wariancie klejenie na zimno bądź na gorąco. Jest przeznaczona do produkcji nisko- i średnionakładowej, różnorodnych produktów. Maszyna została wyposażona w niezależne sterowanie temperaturą klejownika (termostat) oraz prędkością wałków pełnych, o dużej średnicy, wykonanych ze stali nierdzewnej. Zastosowano w niej również możliwość wstępnego podgrzewania przed aplikacją kleju na okleinę, co zapobiega skraplaniu się wody na arkuszu. Kolejnym usprawnieniem jest podawanie wody ze zbiornika uruchamiane po wciśnięciu przycisku, maksymalnie ułatwiające pracę. Powyższe modyfikacje eliminują potencjalne problemy występujące przy obsłudze podobnych urządzeń.

Kaszerówka może być opcjonalnie wyposażona w dodatkowy moduł do klejenia sztywnych arkuszy i sklejania np. kartonu do kartonu czy też okleiny do kartonu. Urządzenie może być w dowolnym momencie użytkowania rozbudowane o stół do montażu okładki. Jest to stół pozwalający na wykonanie produktu do formatu 480 × 820 mm, o grubości tektury już od 1 mm. Stanowisko jest w standardzie wyposażone w pozycjoner okładki z magnesami, podsys stołu, półkę na tekturki i okładki oraz wałki do zawijania okleiny z możliwością przelotu okładki, w celu prasowania.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Herzog & Heymann GmbH, należący od niedawna do Grupy Komori producent specjalistycznych urządzeń postpressowych, w tym falcerek (od miniaturowych do wielkoformatowych), systemów mailingowych, linii do produkcji ulotek farmaceutycznych, zaprezentował nowy SmartPACK 100, czyli automatyczny system pakowania ulotek farmaceutycznych.

Windmöller & Hölscher, producent maszyn i urządzeń do produkcji i przetwarzania opakowań giętkich, w dniach 24 i 25 czerwca br. zorganizował swoje pierwsze wirtualne targi. Ich celem była premierowa prezentacja technologii i produktów, których debiut rynkowy pierwotnie planowany był na targi branżowe Interpack i drupa; wydarzenia te z powodu pandemii zostały przełożone na wiosnę 2021 r. Wirtualne EXPO zakończyło się ogromnym sukcesem – w prowadzonych na żywo pokazach drukarek fleksograficznych i rotograwiurowych, różnorodnych webinariach i spotkaniach online wzięło udział ponad 2 tys. gości ze 120 krajów.

Nie ulega wątpliwości, że rok 2020 przysporzył znacznie więcej wyzwań, niż ktokolwiek mógł założyć u jego początku. Nadchodząca edycja targów Polagra (28 września – 1 października br.) będzie wyjątkowa z wielu względów. Grupa MTP, bazując na blisko stuletnim doświadczeniu, pracy sztabu specjalistów i przy ścisłej współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym zbudowała system rozwiązań i standardów, które nie tylko przyczyniają się do stworzenia bezpiecznej przestrzeni dla biznesu w sensie epidemicznym, ale także odpowiadają na potrzebę spotkań branży, tak istotnych w pełnym wyzwań okresie, gdy #WracamyDoGry.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.