Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / HP Reinvent 2019 – nowe rozwiązania dla biur

HP Reinvent 2019 – nowe rozwiązania dla biur

Podczas konferencji HP Reinvent, zorganizowanej dla globalnych partnerów firmy, zaprezentowano innowacje w zakresie urządzeń drukujących dla biznesu. Wśród nowości produktowych od HP znalazły się usługi JetAdvantage i Smart Device Services dla efektywnej obsługi oraz urządzenia serii LaserJet w formacie A3 i A4.

Aplikacja JetAdvantage to pakiet narzędzi do tworzenia i wdrażania łatwego w obsłudze obiegu dokumentów opartego na chmurze. Dzięki szerokim możliwościom edycji aplikacja pozwala na dostosowanie urządzeń wielofunkcyjnych HP tak, aby oferowały użytkownikom usługi zgodne z ich potrzebami oraz stylem pracy i umożliwiały przetwarzanie danych na papierze równie szybko i sprawnie, jak w świecie cyfrowym. HP zapowiada integrację rozwiązania z 35 aplikacjami (latem 2019 roku) oraz nawiązanie współpracy z ponad 200 partnerami.

Smart Device Services (SDS) to technologia oparta na chmurze, która pozwala zdalnie rozwiązywać niektóre z problemów technicznych, dzięki czemu wskaźnik napraw przy pierwszej wizycie wzrasta o 5–10% (osiągając nawet 95%). Usługa pozwala przewidzieć awarię kluczowych komponentów i wdrożyć procesy naprawcze, chroniąc urządzenie przed przestojem. HP SDS to także redukcja kosztów – nawet o 15%, jak wskazują partnerzy korzystający z rozwiązania od HP.

Firma HP przedstawiła także rozbudowaną linię urządzeń wielofunkcyjnych oraz drukarek o jeszcze większej wydajności i komforcie obsługi w środowisku biurowym. W zakresie urządzeń drukujących w formacie A4 zaprezentowano: serię 400 (z nowym oprogramowaniem ochronnym SOL oraz tonerem zmniejszającym zużycie energii o 18–22%), serię 500 (oferuje o 30% wyższą efektywność energetyczną od urządzeń poprzedniej generacji), serię 600 (pomaga partnerom HP podnieść marżę na wykonywanych usługach dzięki zastosowaniu: Cartridge Access Control, sensorów obniżających koszty serwisowania nawet o 12% i ulepszonych prowadnic tacy, ograniczających ryzyko zacięcia papieru o 25%) oraz ekologiczną drukarkę HP EcoSmart LaserJet (oferuje nawet o 29% wyższą efektywność energetyczną w porównaniu z poprzednimi modelami; czarny toner HP EcoSmart o niższej temperaturze topnienia będzie dostępny w drukarkach monochromatycznych LaserJet z serii 400 i 500). Serie 500 i 600 będą dostępne od 1 maja 2019 r., zaś seria 400 od 1 czerwca 2019 r.

Pokazano także rozbudowaną ofertę drukarek z rodziny LaserJet A3, wśród których znalazły się: serie LaserJet 700 i LaserJet 800 (z nowymi modelami przeznaczonymi dla małych i średnich firm, wyposażonymi w zaawansowane zabezpieczenia chroniące dane i dokumenty klientów), a także nowe drukarki LaserJet A3 – modele M751 i E75245 (pierwsze jednofunkcyjne drukarki LaserJet z energooszczędną technologią tonerową JetIntelligence). A3 LaserJet 700 i 800 będą dostępne od 1 maja 2019 r.

Podczas HP Reinvent zaprezentowano ponadto ulepszone oprogramowanie, stanowiące uzupełnienie oferty sprzętowej HP, które umożliwia m.in. wprowadzanie indywidualnych limitów do wewnętrznego ewidencjowania zadań oraz oferuje zaawansowane funkcje kopiowania oraz klonowanie konfiguracji tak, aby proces instalacji nowych urządzeń był jeszcze prostszy. Uczestnicy poznali także wizję działań firmy opartych na zasadach zrównoważonego rozwoju. Zgodnie z deklaracją, strony wydrukowane na urządzeniach HP mają w jak najmniejszy sposób oddziaływać na środowisko naturalne. Rozwiązania zaprojektowane z troskę o ekologię mają objąć także portfolio dla biznesu. W 2016 roku, na dwa lata przez zakładanym terminem realizacji, firma osiągnęło jeden ze swoich celów – zredukowało do zera wpływ produkcji papieru HP na wycinanie lasów. Do 2020 roku działania te mają objąć także opakowania papierowe.

„Nieustannie pracujemy nad nowymi produktami i rozwiązaniami, które chcemy oferować naszym partnerom – zarówno tym, z którymi dopiero rozpoczynamy współpracę, jak i naszym wieloletnim klientom. Nasze portfolio, obejmujące inteligentne usługi, zabezpieczenia, drukarki oraz urządzenia wielofunkcyjne, dostarcza firmom zarówno to, czego potrzebują dziś, jak i to, czego będą potrzebować w przyszłości” – powiedział Tuan Tran, dyrektor generalny oraz dyrektor działu rozwiązań druku biurowego w HP.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Comexi, dostawca rozwiązań dla sektora elastycznych opakowań, poinformował o wdrożeniu inteligentnych okularów ze zdalną łącznością, które umożliwiają wymianę informacji między klientami a działem wsparcia producenta w czasie rzeczywistym i z podglądem pola widzenia użytkownika maszyny. Remote Support z inteligentnymi okularami to system komunikacji zapewniający pomoc techniczną w systemie 24/7, co pomaga skrócić czas przestoju maszyny i znacznie poprawia wydajność produkcji.

Podczas zbliżających się targów FestiwalDruku.pl, które odbędą się w dniach 18–19 września br. w warszawskiej hali EXPO XXI, firma API.PL zaprezentuje szeroką ofertę mediów i podłoży do druku. Będą wśród nich nowości produktowe: tekstylia podłogowe (wykładziny, dywaniki, wycieraczki), tkaniny do reklamy wielkoformatowej, media repozycjonowane). Stoisko zostanie podzielone na dwie części – w strefie B2B można będzie poznać ofertę firmy z zakresu druku wielkoformatowego oraz umówić się na prezentację urządzeń w nowym demoroomie, zaś w Strefie Doświadczeń będą prezentowane właściwości i możliwości zastosowania mediów. API.PL przygotowuje również warsztaty praktyczne ze stosowania i aplikowania mediów do druku typu outdoor i indoor.

Firma Wacom zaprezentowała nowy 22” ekran piórkowy z serii Cintiq. Urządzenie ma być tańszą alternatywą dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na któryś z modeli z wyższej serii Cintiq Pro. Pozbawiono je pewnych funkcjonalności (jak rozdzielczość 4K czy nawigowanie za pomocą gestów dotykowych), ale to co najważniejsze dla tabletów tej marki, czyli nadzwyczaj dokładne piórko Wacom Pro Pen 2, jest częścią zestawu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu