Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / HP poszerza ofertę drukarek Latex

HP poszerza ofertę drukarek Latex

Firma HP podczas konferencji 28 stycznia br. zaprezentowała nową serię rozwiązań do druku wielkoformatowego – Latex 700 i 800. Urządzenia te zostały wyposażone w szereg nowych funkcji opracowanych, by pozwolić zakładom poligraficznym na bardziej elastyczne działanie i zróżnicowanie oferty oraz realizację ambitnych projektów, by zaspokoić rosnące wymagania rynku. Nowe maszyny oferują również szybki przepływ pracy, który pomaga firmom dotrzymywać terminów przy jednoczesnej dbałości o środowisko. Na polskim rynku drukarka HP Latex 800 W (z białym atramentem) będzie dostępna już na przełomie lutego i marca w ofercie firmy Integart.

Rodzina HP Latex powiększyła się o cztery urządzenia: HP Latex 700 i 800 oraz HP Latex 700W i 800W, które po raz pierwszy w tej kategorii oferują możliwość wydruków przy użyciu białego atramentu. Jest to najbielszy atrament biały dostępny na rynku, który – jak zapewnia producent – nie żółknie wraz z upływem czasu, dzięki czemu zakłady poligraficzne mogą uzyskać wyraźniejsze kontury i większy kontrast na ciemniejszych podłożach.

Drukarki HP Latex 800 i 800W oferują zwiększoną o 50% wydajność w porównaniu z poprzednimi modelami dzięki zastosowaniu ulepszonych głowic drukujących o większej liczbie dysz i pracujących z prędkością nawet do 36 m2/godz. Ponadto aplikacje wykonane z wykorzystaniem nowej serii drukarek odznaczają się żywymi kolorami oraz większą szczegółowością obrazu i tekstu, nawet przy wyższych prędkościach wydruku. System operacyjny HP PrintOS pozwala użytkownikom monitorować swoją flotę drukarek i sterować nią w ramach interfejsu opartego na chmurze, z którego można korzystać w dowolnym miejscu i czasie. W odpowiedzi na coraz silniejszy trend zrównoważonego rozwoju wszystkie cztery urządzenia z nowej serii wykorzystują HP Eco Carton – wkład wykonany z materiału kartonowego, co pozwala zmniejszyć ilość zużywanego do budowy drukarki plastiku o 80%. Także atramenty HP na bazie wody są bardziej przyjazne dla środowiska.

„HP Latex daje użytkownikom niezwykłą możliwość spełnienia każdego życzenia klienta – niezależnie od szybko zmieniających się wymagań w zakresie dotrzymywania terminów i oferowanych zastosowań. Zadbaliśmy także o bezpieczeństwa operatorów oraz o środowisko – dzięki naszym nowym drukarkom lateksowym każdy produkt z zakresu identyfikacji graficznej i wystroju wnętrz powstaje w sposób zrównoważony. Nowa oferta produktów Latex 700 i 800 pozwoli zakładom poligraficznym na duże zyski, oferując możliwość wyjścia naprzeciw wyzwaniom stawianym przez klientów po powrocie do normalności i podejmowania bardziej ambitnych zleceń. Dajemy im pewność, że ich praca przyniesie oczekiwane rezultaty” – powiedział Guayente Sanmartin, dyrektor generalny działu druku wielkoformatowego HP.

Jednocześnie firma HP rozszerzyła również ofertę Latex Print and Cut, w pełni kompatybilną z drukarkami z serii Latex 700 i 800. Wyposażone w najnowsze oprogramowanie Raster Image Processor (RIP) i całkowicie nowe ostrza do wycinania konturów, urządzenia te pozwalają na zwiększenie funkcjonalności, dzięki czemu praca jest łatwiejsza i bardziej intuicyjna niż kiedykolwiek wcześniej w przypadku zastosowań obejmujących wydruk elementów identyfikacyjnych i wystroju.

Oferta HP Latex Print and Cut Plus zawiera następujące produkty: HP Latex 335 Print and Cut Plus, HP Latex 315 Print and Cut Plus, HP Latex 115 Print and Cut Plus, oraz rozwiązania wycinające: HP Latex 64 Plus, HP Latex 54 Plus i HP Latex 54 Basic Plus.

W skład poprawionych funkcji wchodzi optymalizacja dokładności wycinania dzięki usprawnieniu konfiguracji systemu optycznego pozycjonowania (OPOS). W ramach tego usprawnienia ploter tnący HP odczytuje czarne wewnętrzne linie wzdłuż zlecenia i wykonuje dodatkowe pomiary, a w celu identyfikacji zadań ploter jest dodatkowo wspomagany przez nowe kody kreskowe HP umieszczone na wydrukowanych arkuszach. Dzięki zwiększeniu siły docisku plotera tnącego nawet o 600 gr uzyskano poprawę wycinania w ramach nowych rozwiązań wycinających Latex 64 and 54 Plus. Siła ta zapewnia potrzebny docisk w celu zapewnienia dokładnego wycinania nawet w przypadku nośników o większej grubości. Obsługa interfejsu w ramach kolorowego ekranu dotykowego cechuje się wysoką elastycznością, a ekran zawiera usprawnione menu, dzięki czemu całe rozwiązanie jest łatwe w obsłudze. Pojemnik na nośniki również przeszedł modernizację i zajmuje teraz mniej miejsca po złożeniu, dzięki czemu można lepiej wykorzystać dostępną przestrzeń.

Uzupełnieniem prezentacji nowych produktów przez firmę HP stanowią nowości w pakiecie rozwiązań do druku wielkoformatowego HP PageWide XL. Nowe urządzenia HP PageWide XL – przeznaczone dla przedsiębiorstw i firm średniej wielkości oraz drukarni obsługujących branżę architektoniczną, maszynową i budowlaną – stanowią szybkie, proste i bezpieczne rozwiązania. Nowa gama produktów obejmuje następujące produkty: urządzenie wielofunkcyjne PageWide XL 3920 MFP; drukarki i urządzenia wielofunkcyjne: PageWide XL 4200, PageWide XL 4700, PageWide XL 5200; drukarka PageWide XL 8200 Printer.

Nowe drukarki HP PageWide XL zaspokajają potrzeby użytkowników w zakresie wydajności, oferując jednocześnie lepszą obsługę. Dzięki powiększeniu przedniego panelu do 15,6” (z 8”) w modelach 4200, 4700 i 5200 użytkownicy mogą łatwiej przeglądać skany w czasie rzeczywistym i wykonywać bardziej złożone zadania drukarskie. Ponadto mogą po raz pierwszy przeprowadzać zadania procesu post-editing, obejmujące przycinanie, regulację kontrastu i jasności oraz obracanie bezpośrednio z poziomu panelu. W zakresie bezpieczeństwa najnowsze rozwiązania PageWide XL zawierają nowe funkcje, których celem jest ochrona firm w coraz bardziej połączonym świecie: w tym HP SecureBoot, Whitelisting i HP Connection Inspector.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Drukarnia Faber Print z Grodziska Mazowieckiego k. Warszawy jako pierwsza w Polsce zainstalowała nową maszynę cyfrową Versafire EP firmy Heidelberg. Uruchomienie systemu miało miejsce w grudniu ub.r., i do tej pory udało się wykonać już na niej szereg prac, które wcześniej trafiałyby na maszynę offsetową lub do podwykonawcy.

Arctic Paper oddaje do użytku rozbudowaną elektrownię wodną w papierni w Munkedal. Inwestycja o wartości 100 mln koron szwedzkich (ok. 45 mln zł) zwiększa moc z 2 do 6 MW, co w połączeniu z planowaną ciepłownią na biomasę pozwoli, aby dzięki własnej energii zaspokoić do 80% potrzeb energetycznych papierni w Munkedal.

Podczas wspólnego webinarium, zorganizowanego 17 lutego br., firmy Mark Andy i Domino oficjalnie poinformowały o wprowadzeniu na rynek nowej, cyfrowej maszyny wąskowstęgowej – Digital Series iQ, bazującej na doświadczeniach obu producentów. Urządzenie dołączyło do coraz szerszego portfolio hybrydowych maszyn cyfrowych Mark Andy, a jego „sercem” jest nowy moduł inkjetowy stworzony przez Domino – V1610i UV.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.