Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Heidelberg i Gallus na targach Interpack 2017

Heidelberg i Gallus na targach Interpack 2017

„Smart Print Shop – Zero uszkodzonych opakowań” – pod tym hasłem na targach Interpack 2017 w Düsseldorfie firma Heidelberg zaprezentuje bezbłędną, przemysłową produkcję opakowań i etykiet.

Firma Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) i jej szwajcarska spółka córka Gallus zaprezentują na zbliżających się targach Interpack (4–10 maja br. w Düsseldorfie, hala 13, stoisko nr D75/E82) pod hasłem „Smart Print Shop – Zero uszkodzonych opakowań” swoją ofertę rozwiązań i działań pozwalających zautomatyzować kontrolę jakości, zintegrowanych w inteligentnym osieciowanym środowisku produkcyjnym łączącym wszystkie maszyny.

Rozwiązania umożliwiają wydajną i ekonomiczną produkcję wysokiej jakości opakowań kartonowych i etykiet drukowanych w technologii offsetowej, cyfrowej i fleksograficznej. Swoim udziałem w targach Heidelberg podkreśla jednocześnie strategiczną rolę rosnącego rynku opakowań i etykiet dla dalszego ekonomicznego rozwoju firmy. Wraz ze stale postępującą globalizacją wśród markowych producentów sprzedających i produkujących w skali międzynarodowej rośnie popyt na dodatkowe warianty opakowań, indywidualne podejście do klientów oraz krótszy czas wprowadzenia na rynek. Wzrasta także ryzyko popełnienia błędów w produkcji opakowań. Z drugiej strony cyfryzacja wszystkich ważnych etapów produkcji daje możliwość drastycznego zredukowania tego ryzyka lub nawet całkowitego jego wyeliminowania.
„Wygląd opakowania w punkcie sprzedaży ma bezpośredni wpływ na decyzje zakupowe i odbiór marki przez konsumentów. W zależności od segmentu rynku, wadliwe opakowania – chociażby ze względu na drobne odchylenia kolorystyczne – mogą spowodować szkody wizerunkowe, jak również wysokie ryzyko odpowiedzialności. Obietnica Heidelberga „Zero uszkodzonych opakowań” spełnia zatem wymagania markowych producentów co do bezbłędnych opakowań z estetycznego, prawnego, funkcjonalnego i marketingowego punktu widzenia” – mówi Stephan Plenz, członek zarządu odpowiedzialny za maszyny.

Odwiedzający targi Interpack, w szczególności producenci artykułów markowych, producenci i drukarnie opakowań, na stoisku Heidelberga będą mogli wymienić się poglądami na różne tematy związane z bezbłędną przemysłową produkcją opakowań oraz zapoznać się ze szczegółami. Dla firm Heidelberg i Gallus głównymi tematami podczas targów Interpack będą: system zarządzania barwą dla różnych lokalizacji i metod produkcji, zmniejszenie złożoności i tym samym podatności na błędy, jak również możliwość pewnego i niezawodnego rozpoznawania błędnych produktów bez straty czasu oraz usuwania ich w trakcie produkcji na maszynie drukującej lub w introligatorni. Heidelberg pokaże, jak przez cały proces produkcyjny, od przygotowalni poprzez drukowanie aż po introligatornię, można wdrożyć zasadę „zero błędów”.

Workflow Prinect Packaging odgrywa kluczową rolę
Główną rolę odgrywa zintegrowany i rozwinięty przez Heidelberga system workflow Prinect Packaging, który jest podstawą przemysłowej produkcji. Umożliwia on automatyzację procesów – od przyjęcia zlecenia, przez projektowanie opakowania, przygotowanie do druku, proces drukowania, aż po obróbkę introligatorską – i ułatwia inteligentną komunikację pomiędzy działami w celu uniknięcia błędów. Dzięki systemowi Prinect jako centralnej platformie analityki biznesowej możliwe jest inteligentne zintegrowanie i centralne sterowanie wszystkimi procesami na poziomie zarządzania i produkcji w drukarni, z uwzględnieniem klientów i dostawców. Prinect integruje systemu druku offsetowego i cyfrowego Heidelberga w ciągły proces produkcyjny i oferuje wiele funkcji dla zapewnienia jakości i dokumentacji, standaryzacji i produkcji powtarzalnych zleceń. Obejmuje to również najnowsze wersje systemów kontroli i sterowania barwą Prinect Inpress Control, Prinect Image Control, jak również system inspekcji zadrukowanych arkuszy Prinect Inspection Control, które są decydujące w procesie bezbłędnej produkcji. W ten sposób powstaje w pełni zautomatyzowany i przemysłowy proces drukowania, w którym ingerencja manualna jest zredukowana do minimum.

Nawigowane drukowanie pozwala uniknąć błędów obsługi i zwiększa produktywność
Nawigowane drukowanie jest możliwe dzięki opatentowanemu przez Heidelberg oprogramowaniu Intellistart 2. Automatyczne procesy, o ile to jest możliwe, są autonomicznie wykonywane równolegle i w logicznej kolejności. Intellistart 2 oblicza najszybszą sekwencję zmiany zleceń oraz nawiguje operatora przez proces narządzania.

Bez błędów również w zakresie cyfrowej produkcji opakowań i etykiet
Heidelberg odpowiada na zapotrzebowanie na seryjną lub nawet zindywidualizowaną produkcję opakowań i etykiet zaprezentowanym na targach drupa systemem do druku cyfrowego Primefire 106 w formacie B1 do zastosowań przemysłowych oraz maszyną Gallus Labelfire 340 do cyfrowej produkcji etykiet.

Primefire 106 posiada technologię Perfect Stack, dzięki której błędne arkusze są automatycznie usuwane z procesu i natychmiast poprawnie dodrukowywane. Dodatkowo dla zapewnienia dokładnego monitorowania można na każdym arkuszu wdrukowywać kody kreskowe, kody QR lub numery seryjne. Również system do cyfrowego drukowania etykiet Gallus Labelfire posiada taką funkcjonalność. Możliwe jest indywidualne oznaczanie całej paczki lub nawet pojedynczej etykiety. Poza tym dzięki zastosowaniu systemów inspekcji zaznaczane są w paczkach miejsca z brakującymi lub błędnie wydrukowanymi bądź też uszkodzonymi etykietami, które są usuwane w kolejnych etapach produkcji lub mogą być dodrukowane później.
Ponadto Gallus przedstawi nowy proces zwany „Metallic Doming”. Dzięki niemu w sitodruku rotacyjnym można drukować wypukłe, metaliczne struktury na podłożach z tworzyw sztucznych. Uzyskuje się efekt doznań haptycznych, który był dotychczas możliwy do otrzymania tylko przy użyciu tłoczenia folii na gorąco na podłożach papierowych. Dzięki „Metallic Doming” takie efekty są możliwe teraz na laminatach do tub oraz na podłożach PP i PE.

Pokonanie ostatnich przeszkód w introligatorni
System inspekcji offline Diana Eye mierzy za pomocą specjalnego czytnika lub kamery cały obraz, a także kontur oraz efekty uszlachetnienia, w tym powierzchnie lakierowane, folie i hologramy, każdego użytku opakowania i porównuje je z opakowaniem wzorcowym. Można ustalić tolerancję, a wszystkie użytki odbiegające od wzorca usuwać automatycznie z procesu produkcji.

Pokazy Heidelberga w ramach dnia otwartego „Zero uszkodzonych opakowań” w Wiesloch: całościowa prezentacja portfolio firmy Heidelberg dla przemysłowej produkcji opakowań
Bezpośrednio po targach Interpack, 10 maja br., i pod tym samym motto targowym „Zero uszkodzonych opakowań” producenci opakowań będą mieli możliwość wzięcia udziału w dniu otwartym w centrum demonstracyjnym Heidelberg Print Media Center Packaging w Wiesloch-Walldorf. Zostanie tam zaprezentowane całe portfolio firmy w zakresie maszyn cyfrowych i offsetowych, platformy Prinect, serwisu oraz materiałów eksploatacyjnych niezbędnych do bezbłędnej produkcji opakowań. Eksperci firmy Heidelberg będą do dyspozycji i odpowiedzą na wszelkie pytania oraz podzielą się informacjami.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Nadeszło upragnione lato, a my rozpoczęliśmy już prace nad lipcowo-sierpniowym wydaniem naszego miesięcznika, połączonym z kolejną, 6. edycją katalogu „Poligrafia na polskim rynku”, stanowiącym poligraficzną mapę Polski. Tradycyjnie na wakacyjne miesiące przygotowujemy dla Państwa ciekawą lekturę – powrócimy do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, prepressu i upominków reklamowych. Coś dla siebie powinni też znaleźć także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Poruszymy ponadto tematykę dotyczącą tektury falistej, wydanie to przygotowujemy m.in. na organizowaną przez nas 10. Konferencję „Tektura falista – najnowsze technologie”, która w tym roku odbędzie się w Cukrowni Żnin w dniach 9–10 września.
Letni numer wraz z katalogiem dostępny będzie również w dodatkowej bezpłatnej dystrybucji na naszych stoiskach na targach FestiwalDruku.pl i FestiwalMarketingu.pl (15–16.09.2021, Warszawa) oraz Packaging Innovations (15–16.09.2021, Warszawa) a także na Międzynarodowych Targach Reklamy i Druku RemaExtra (15–17.09.2021, Nadarzyn). Dotrzemy również na targi DREMA (14–17.09.2021, Poznań).
Mamy nadzieję, że zanim udadzą się Państwo na zasłużony wypoczynek lub pełni nowych sił właśnie powrócą z wojaży, zechcą przyjąć zaproszenie do współtworzenia wydania lipcowo-sierpniowego, np. poprzez prezentację oferty swojej firmy w zestawieniach:
- Dostawcy urządzeń, materiałów i usług do druku cyfrowego wielkoformatowego,
- Dostawcy rozwiązań do druku cyfrowego w małym formacie (maszyny, urządzenia, materiały eksploatacyjne, software, podłoża do druku, serwis i obsługa posprzedażna),
- Dostawcy urządzeń, materiałów i usług do druku na tekstyliach,
lub poprzez zamieszczenie artykułu promocyjnego lub reklamy. Czekamy na Państwa pod adresami: redakcja@swiatdruku.eu lub biuro@swiatdruku.eu.

Brytyjska firma Clifton Packaging Group na początku 2021 r. zainstalowała nową maszynę do druku fleksograficznego – SOMA Optima2 1270-8 EG wraz z automatycznym systemem montowania płyt S-Mount 1300.

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju w dn. 3–4 lipca br. udostępni zwiedzającym nową wystawę czasową, którą będzie można obejrzeć do końca września. Ekspozycja nosi tytuł „Papier przenikający żelazo. Zimna wojna 1947–1991” i nawiązuje do trwającego 44 lata stanu napięcia pomiędzy tzw. Blokiem Wschodnim a państwami demokratycznymi. Właśnie mija 30 lat od zakończenia zimnej wojny.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.