Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Heidelberg i MK Masterwork z nową składarko-sklejarką

Heidelberg i MK Masterwork z nową składarko-sklejarką

Fot. Heidelberg

13 marca br. podczas międzynarodowej konferencji prasowej firmy Heidelberger Druckmaschinen AG i MK Masterwork zaprezentowały przedstawicielom prasy branżowej z całego świata nowy, stworzony wspólnie model składarko-sklejarki, przeznaczony do produkcji opakowań – Diana Go. Spotkanie odbyło się w miejscowości Nové Město na Słowacji, gdzie MK Masterwork produkuje klejarki do folderów Diana.

W konferencji uczestniczyli przedstawiciele prasy branżowej oraz przedstawiciele firm produkujących opakowania, wśród których były takie, które podpisały już pierwsze umowy na te maszyny produkcyjne. Diana Go została opracowana przez zespół MK Masterwork na podstawie wymagań rynkowych firmy Heidelberg. Została przedstawiona jako ekonomiczna, elastyczna i produktywna maszyna klasy podstawowej, zajmująca stosunkowo niewielką powierzchnię (zaledwie 9 m długości), przeznaczona dla drukarń zarówno komercyjnych, jak i opakowaniowych. Nowy model stworzono z myślą o produkcji szerokiej gamy konwencjonalnych typów kartonów (straightline i lockbottom), jak również opcjonalnych (np. koperty i okładki na płyty CD). Diana Go osiąga maksymalną prędkość 250 m/min., wykorzystuje sprawdzone rozwiązania obecne w bardziej wydajnych składarko-sklejarkach serii Diana. Systemy klejenia, inspekcji oraz wyrzutnik, które opcjonalnie mogą być zintegrowane z urządzeniem, mają zapewnić najwyższą jakość pracy maszyny. Producent zapewnia również o atrakcyjnej stronie finansowej tego rozwiązania – atrakcyjna cena ma gwarantować szybki zwrot z inwestycji.

Diana Go uzupełnia portfolio maszyn do wykańczania produkowanych przez MK Masterwork i sprzedawanych oraz serwisowanych przez firmę Heidelberg. Niecałe dwa lata wcześniej na rynku zadebiutował wcześniejszy model – Diana Easy. Do zestawu obok tych dwóch modeli należą także: Diana Smart (o wydajności 450 m/min) oraz najbardziej zaawansowana technologicznie Diana X.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Comexi, dostawca rozwiązań dla sektora elastycznych opakowań, poinformował o wdrożeniu inteligentnych okularów ze zdalną łącznością, które umożliwiają wymianę informacji między klientami a działem wsparcia producenta w czasie rzeczywistym i z podglądem pola widzenia użytkownika maszyny. Remote Support z inteligentnymi okularami to system komunikacji zapewniający pomoc techniczną w systemie 24/7, co pomaga skrócić czas przestoju maszyny i znacznie poprawia wydajność produkcji.

Podczas zbliżających się targów FestiwalDruku.pl, które odbędą się w dniach 18–19 września br. w warszawskiej hali EXPO XXI, firma API.PL zaprezentuje szeroką ofertę mediów i podłoży do druku. Będą wśród nich nowości produktowe: tekstylia podłogowe (wykładziny, dywaniki, wycieraczki), tkaniny do reklamy wielkoformatowej, media repozycjonowane). Stoisko zostanie podzielone na dwie części – w strefie B2B można będzie poznać ofertę firmy z zakresu druku wielkoformatowego oraz umówić się na prezentację urządzeń w nowym demoroomie, zaś w Strefie Doświadczeń będą prezentowane właściwości i możliwości zastosowania mediów. API.PL przygotowuje również warsztaty praktyczne ze stosowania i aplikowania mediów do druku typu outdoor i indoor.

Firma Wacom zaprezentowała nowy 22” ekran piórkowy z serii Cintiq. Urządzenie ma być tańszą alternatywą dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na któryś z modeli z wyższej serii Cintiq Pro. Pozbawiono je pewnych funkcjonalności (jak rozdzielczość 4K czy nawigowanie za pomocą gestów dotykowych), ale to co najważniejsze dla tabletów tej marki, czyli nadzwyczaj dokładne piórko Wacom Pro Pen 2, jest częścią zestawu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu