Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Heidelberg rozszerza portfolio aplikacji w chmurze

Heidelberg rozszerza portfolio aplikacji w chmurze

W ramach transformacji cyfrowej Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) nabył start-up programistyczny Crispy Mountain GmbH z Moguncji w Niemczech, który oferuje Keyline, opartą na chmurze platformę zarządzania drukarnią. Współpraca z Crispy Mountain pozwoli zaoferować platformę „HEI.OS” Heidelberga jako nową platformę dla przemysłu poligraficznego. Dzięki temu drukarnie m.in. będą miały dostęp do dużej liczby aplikacji poprzez App Store.

Platforma będzie otwarta dla wszystkich producentów z branży poligraficznej. Ma to na celu zapewnienie drukarniom łatwiejszego dostępu do kompleksowych usług przy możliwie najmniejszym wysiłku. Za pośrednictwem tej platformy dostawcy zewnętrzni będą mogli tworzyć oferty dostosowane do potrzeb konkretnych drukarń.

Keyline już funkcjonuje na rynku jako system zarządzania MIS dla przemysłu poligraficznego, przeznaczony do pracy w chmurze i do dalszego rozwoju w różnych ekosystemach. Wykorzystując technologie internetowe i mobilne, aplikacja odzwierciedla wszystkie etapy łańcucha wartości drukarń cyfrowych i offsetowych, dzięki czemu mogą one kalkulować i produkować znacznie szybciej i bardziej niezawodnie, jednocześnie obniżając koszty i minimalizując błędy. Aplikacja będzie rozszerzona o wszystkie niezbędne funkcje dla trzech segmentów rynku: akcydensowego, etykietowego i opakowaniowego.

Heidelberg stopniowo przekształca model sprzedaży indywidualnych licencji na oprogramowanie na ofertę subskrypcji ukierunkowanej na użytkowanie i dostosowuje swoją tradycyjną działalność w zakresie oprogramowania do technologii chmury.

„Dla nas nabycie Crispy Mountain to kolejny krok w szybkim rozszerzaniu aplikacji cyfrowych opartych na chmurze, które są rozliczane na podstawie ich użytkowania. Dzięki wykwalifikowanemu zespołowi Crispy Mountain i innowacyjnym rozwiązaniom przyspieszamy rozwój naszej nowej platformy branżowej HEI.OS” – powiedział Ulrich Hermann, Chief Digital Officer, członek zarządu Heidelberga. Jürgen Grimm, dyrektor ds. rozwoju oprogramowania w Heidelbergu, dodał: „Crispy Mountain wzmacnia nasz zespół kluczowymi kompetencjami w zakresie technologii chmury i procesów rozwoju, umożliwiając nam nie tylko dostarczenie sprawdzonej i innowacyjnej aplikacji MIS opartej na chmurze, ale także zabezpieczenie naszego ambitnego planu stworzenia cyfrowej platformy przemysłowej”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Nadszedł czas na kolejną edycję katalogu „Poligrafia na polskim rynku”, którego publikację z wielką przyjemnością anonsujemy na sierpień br. Podczas ostatnich dwóch lat wiele w branży się działo, część z Państwa firm zmieniła swe adresy, może nawet nazwy, lub portfolio swych produktów i usług. Dlatego, tak jak wcześniej zapowiadaliśmy, postawiliśmy przed sobą zadanie aktualizacji i wydania nowej edycji katalogu, co – mamy nadzieję – uczynimy wspólnie.
Mamy nadzieję, że przedstawiona poniżej oferta pozwoli wszystkim z Państwa wybrać najlepszą formę prezentacji na łamach tego wydawnictwa. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami i prosimy o przesyłanie materiałów do katalogu najpóźniej do 12 lipca 2019 r.

Przed nami tygodnie pełne słońca i wakacyjnych atrakcji, zaczynamy więc prace nad lipcowo-sierpniowym numerem „Świata DRUKU”. Większą część tego wydania poświęcimy cyfrowemu drukowi mało- i wielkoformatowemu, drukowi na tekstyliach oraz rynkowi upominków reklamowych. Tematyka ta jest spójna z zakresem FestiwaluDruku i FestiwaluMarketingu.pl, które odbędą się w dniach 18–19 września br. w warszawskim EXPO XXI, i na których jak zawsze będziemy obecni z naszym magazynem.

Antalis, dystrybutor opakowań przemysłowych, 6 czerwca br. otworzył nowe biuro i magazyn Packaging Design Center w Sosnowcu. Jest to już szóste centrum projektowania opakowań tej firmy (trzy takie ośrodki znajdują się w Niemczech, jedno w Danii, jedno w Wielkiej Brytanii). Powstanie kolejnego w Polsce jest odpowiedzią na potrzeby rynku.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu