Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Heidelberg rozszerza portfolio aplikacji w chmurze

Heidelberg rozszerza portfolio aplikacji w chmurze

W ramach transformacji cyfrowej Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) nabył start-up programistyczny Crispy Mountain GmbH z Moguncji w Niemczech, który oferuje Keyline, opartą na chmurze platformę zarządzania drukarnią. Współpraca z Crispy Mountain pozwoli zaoferować platformę „HEI.OS” Heidelberga jako nową platformę dla przemysłu poligraficznego. Dzięki temu drukarnie m.in. będą miały dostęp do dużej liczby aplikacji poprzez App Store.

Platforma będzie otwarta dla wszystkich producentów z branży poligraficznej. Ma to na celu zapewnienie drukarniom łatwiejszego dostępu do kompleksowych usług przy możliwie najmniejszym wysiłku. Za pośrednictwem tej platformy dostawcy zewnętrzni będą mogli tworzyć oferty dostosowane do potrzeb konkretnych drukarń.

Keyline już funkcjonuje na rynku jako system zarządzania MIS dla przemysłu poligraficznego, przeznaczony do pracy w chmurze i do dalszego rozwoju w różnych ekosystemach. Wykorzystując technologie internetowe i mobilne, aplikacja odzwierciedla wszystkie etapy łańcucha wartości drukarń cyfrowych i offsetowych, dzięki czemu mogą one kalkulować i produkować znacznie szybciej i bardziej niezawodnie, jednocześnie obniżając koszty i minimalizując błędy. Aplikacja będzie rozszerzona o wszystkie niezbędne funkcje dla trzech segmentów rynku: akcydensowego, etykietowego i opakowaniowego.

Heidelberg stopniowo przekształca model sprzedaży indywidualnych licencji na oprogramowanie na ofertę subskrypcji ukierunkowanej na użytkowanie i dostosowuje swoją tradycyjną działalność w zakresie oprogramowania do technologii chmury.

„Dla nas nabycie Crispy Mountain to kolejny krok w szybkim rozszerzaniu aplikacji cyfrowych opartych na chmurze, które są rozliczane na podstawie ich użytkowania. Dzięki wykwalifikowanemu zespołowi Crispy Mountain i innowacyjnym rozwiązaniom przyspieszamy rozwój naszej nowej platformy branżowej HEI.OS” – powiedział Ulrich Hermann, Chief Digital Officer, członek zarządu Heidelberga. Jürgen Grimm, dyrektor ds. rozwoju oprogramowania w Heidelbergu, dodał: „Crispy Mountain wzmacnia nasz zespół kluczowymi kompetencjami w zakresie technologii chmury i procesów rozwoju, umożliwiając nam nie tylko dostarczenie sprawdzonej i innowacyjnej aplikacji MIS opartej na chmurze, ale także zabezpieczenie naszego ambitnego planu stworzenia cyfrowej platformy przemysłowej”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

…wiele wydarzeń, na które z niecierpliwością czekamy. Wrześniowe, polsko-angielskie wydanie „Świata DRUKU” przygotowujemy z myślą o 40. edycji targów Labelexpo Europe w Brukseli (24–27 września), gdzie będzie można je znaleźć na stoisku z prasą branżową. Numer ten będzie nam również towarzyszyć podczas targów Taropak i 4 Print w Poznaniu (30.09–3.10) oraz na organizowanej przez nas już po raz czternasty konferencji „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie”, na którą zapraszamy Państwa do Czarnego Potoku w Krynicy-Zdroju (24–25.10).
Z tych powodów tematyka wiodąca czasopisma dotyczyć będzie etykiet i opakowań, a ściślej – produkcji i technik zadrukowywania opakowań i etykiet, opakowań z tektury falistej i litej, opakowań na żywność. Sporo miejsca w numerze poświęcimy także jednej z najpowszechniejszych technik zadruku opakowań – fleksografii. Warto zatem przy tej okazji zaprezentować swoją ofertę.

W czerwcu br. Digiprint został dystrybutorem na polskim rynku producenta maszyn do finishingu i przetwórstwa kartonu i tektury – firmy Highcon. Cyfrowe maszyny tnące i bigujące Highcon Euclid i Beam zostały stworzone z myślą o potrzebach technologii cyfrowej dla procesów post-print w przemyśle poligraficznym, a także o producentach opakowań, przetwórcach tektury falistej, kartonu czy drukowaniu komercyjnym.

Do zespołu Sharp Electronics dołączył Krzysztof Ukleja – doświadczony manager, specjalista od rozwiązań druku, visual i smart office. Wesprze dział marketingu produktowego i sprzedaży w rejonie Europy Centralnej i Wschodniej w zakresie zintegrowanych rozwiązań dla biur oraz rynków wertykalnych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu