Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Heidelberg rozszerza serię Versafire

Heidelberg rozszerza serię Versafire

Heidelberg zaprezentował nową cyfrową maszynę do zastosowań komercyjnych – Versafire EV. Innowację stanowi w niej toner w kolorze „niewidoczna czerwień”, będący jednym z pięciu kolorów specjalnych dostępnych w nowej maszynie Versafire EV oprócz białego, bezbarwnego, neonowego żółtego i neonowego różowego.

W świetle dziennym „niewidoczna czerwień” ma lekko błyszczący efekt, zaś w ultrafioletowym toner świeci jasno czerwono. Tego rodzaju efekt specjalny może znaleźć zastosowanie np. jako ochrona przed fałszowaniem dokumentów. Oprócz tego Versafire EV z pięcioma kolorami specjalnymi umożliwia druk np. świecących plakatów, zaproszeń, biletów wstępu, opasek na rękę czy jaskrawych broszur reklamowych. Opisywana maszyna może najpierw nakładać biel, a następnie pokrywać ją kolorami CMYK.

Nad stabilnością, precyzją i jakością czuwa system automatycznej kalibracji w linii wraz z bezpośrednim pomiarem koloru. Obydwie te operacje realizowane są przed drukiem. Na maszynie Versafire EV można produkować wydruki o rozdzielczości 4800 × 2400 dpi, a maksymalna prędkość tego urządzenia to 85 lub 95 stron A4 na minutę. System może drukować banery o długości do 700 mm (dupleks) lub 1260 mm (simpleks) i gramaturze nieprzekraczającej 360 g/m2.

Opracowany przez Heidelberga interfejs Prinect Digital Front End umożliwia zintegrowanie maszyny Versafire EV z istniejącym w danej drukarni procesem produkcyjnym. Wraz z maszyną firma Heidelberg dostarcza narzędzie Media Management Tool do zarządzania ustawieniami mediów. Wszystkie te dane można następnie zapisywać, eksportować i importować, a także przesyłać do innych maszyn z serii Versafire.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Kto jeszcze nie odnowił prenumeraty „Świata DRUKU” na rok 2021 lub waha się, czy dołączyć do grona stałych czytelników naszego miesięcznika, niech się spieszy, bo już wkrótce światło dzienne ujrzy styczniowy numer, a w nim wiele bardzo ciekawych artykułów. Napiszemy m.in. o trendach w projektowaniu opakowań oraz w komunikacji wizualnej, będzie też o sublimacji, sitodruku, tampondruku i druku zmiennych danych w wielkim formacie, oraz o prognozach dla rynku książki…
Szczegółowe informacje dotyczące prenumeraty znajdą Państwo TUTAJ. Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych. Zapraszamy!

Ze względu na odwołanie targów Rema firma Atrium organizuje dodatkową edycję odbywających się cyklicznie dni otwartych poświęconych drukowi wielkoformatowemu. Wydarzenie, któremu patronuje „Świat DRUKU”, odbędzie się w dniach 3–5 lutego br. w opolskim centrum demonstracyjnym dystrybutora. Uczestnicy będą mogli poznać możliwości i przetestować kilkanaście maszyn takich marek jak Mutoh, EFI, Artemis, Summa, Neolt oraz media do druku marki Ikonos. Będzie także można zasięgnąć porad specjalistów w sprawie optymalnego doboru rozwiązań.

Nowa edycja Katalogu Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych 2021 jest już na rynku. Publikacja ta stanowi praktyczny przewodnik i skuteczne narzędzie dla pracowników działów marketingu i promocji, prezentujące bazę liderów rynku upominków reklamowych i szeroko pojętej reklamy. Katalog PIAP 2021 w wersji drukowanej powstał w nakładzie 5 tys. egzemplarzy, dostępny jest również w wersji online.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.