Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Heidelberg: rozwiązania dla opakowań

Heidelberg: rozwiązania dla opakowań

Firma Heidelberg oferuje rozwiązania skrojone na miarę całego łańcucha produkcyjnego opakowań, łącznie z usługami dodatkowymi i wsparciem technologicznym specjalistów z branży. Wszystkie te możliwości zostały podsumowane w specjalnej publikacji – „White Paper” – przedstawiono tam, uwzględniając najaktualniejsze fakty i liczby dotyczące szeroko rozumianego rynku opakowań oraz obecne i przyszłe trendy nim rządzące, jak firma Heidelberg przemienia sygnały płynące z branży opakowaniowej w konkretne rozwiązania.

Można się dzięki niemu również zapoznać z bieżącym portfolio urządzeń do produkcji opakowań oraz usług powiązanych pośrednio i bezpośrednio z tym sektorem rynku.
Roczna sprzedaż opakowań na świecie wzrośnie z około 517 mld euro w 2010 roku do około 630 mld euro w roku 2016 (nominalne wartości, Pira 2012). Z jednej strony, wzrost ten napędzany jest zwiększającym się zapotrzebowaniem na opakowania w krajach rozwijających się oraz rynkach wschodzących, gdzie gospodarka dynamicznie ewoluuje; na tych terenach odnotowuje się również wzrost populacji. Z drugiej strony rynek opakowaniowy w uprzemysłowionych krajach zachodnich zyskuje na znaczeniu ze względnu na korzyści, jakie opakowania mogą przynieść w sprzedaży bezpośredniej.
Największy udział w rynku opakowaniowym mają opakowania wykonane z papieru i tektury. Od 2005 r. produkcja tektury falistej na całym świecie rosła o 2,5% rocznie i, zgodnie z przewidywaniami, tendencja ta utrzyma się w kolejnych latach, dlatego też w ofercie firmy Heidelberg znalazł się wachlarz propozycji dla producentów działających w tym sektorze rynku, którzy mogą docenić korzyści płynące z posiadania wszystkich w pełni kompatybilnych rozwiązań jednego producenta – wykorzystywanych w przygotowalni, w procesie druku i obróbki końcowej, a także usług, materiałów, wraz z możliwościami uzyskania wiarygodnych informacji od wysokiej rangi specjalistów z branży.
Na całym świecie pracuje ponad 250 maszyn klasy Peak Performance Heidelberga w formacie 70×100 cm, wykorzystywanych głównie przez producentów opakowań. Maksymalną wydajność produkcji, która stanowi jeden z priorytetów podczas wytwarzania opakowań, można osiągnąć wprowadzając Prinect Packaging Workflow – jedyny, zdaniem producenta, dostępny na rynku system obejmujący wszystkie urządzenia tworzące cały łańcuch produkcyjny. Główny nacisk polożony jest w tym przypadku na ochronę środowiskę naturalnego, ponieważ firma Heidelberg dba o racjonalne zużycie zasobów naturalnych w produkcji poligraficznej – dzięki tym rozwiązaniom powstaje znacznie mniejsza ilość odpadu, w procesie zużywa się również mniej energii elektrycznej.
W branży poligraficznej priorytetem przestał być opłacalny druk coraz krótszych nakładów. Istotne jest natomiast wykorzystywanie średniej wielkości nakładów dostosowywanych indywidualnie do konkretnego zlecenia, co zapewnia bardziej wydajną produkcję i odpowiada na zapotrzebowanie płynące ze strony producentów materiałów dla projektów typu ECR (Efficient Consumer Response) i JiT (Just-in-Time).

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.