Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Hiszpanie drukują książki czasopisma na żądanie

Hiszpanie drukują książki czasopisma na żądanie

Hiszpańska firma Masquelibros w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku zdecydowała się przejść na cyfrową produkcję i zainwestowała w atramentowy system produkcyjny na papier ciągły – Ricoh Pro VC60000. Wraz z systemem Ricoh Pro C9200 nowe rozwiązanie pozwoli firmie nie tylko drukować książki w trybie „na żądanie”, ale też dodać do portfolio druk czasopism, a w rezultacie poszerzyć ofertę usług dla klientów lokalnych i krajowych oraz wejść na rynek europejski.

Jak podkreśla dyrektor zarządzający Masquelibros, Felipe Garcia, dużą rolę w procesie decyzyjnym miały opinie klientów – szukano rozwiązania oferującego szybkość, wydajność, elastyczność, a także stabilność kolorystyczną i rozszerzony gamut kolorów. Ważna była także zdolność do odwzorowywania żywych kolorów na tradycyjnych podłożach powlekanych techniką offsetową o gramaturze do 250 g/m2, bez konieczności stosowania podkładu. Wybór drukarni padł na system produkcyjny Ricoh Pro VC60000, który spełnia wszystkie te wymagania – oferuje druk 100 tys. obrazów A4 na godzinę przy prędkości 120 m/min, pozwala przy tym wykonać wydruki na papierach przeznaczonych do druku atramentowego, powlekanych i niepowlekanych nośnikach offsetowych oraz papierze z recyklingu o gramaturze od 40 do 250 g. Zainstalowany w Masquelibros system jest wspierany przez modułowe oprogramowanie Ricoh ProcessDirector, przeznaczone do precyzyjnego, szybkiego, płynnego i wydajnego zarządzania procesami produkcyjnymi w drukarniach produkujących duże ilości zróżnicowanych wydruków.
Kolejnym ważnym powodem, dla którego wybrano rozwiązanie Ricoh, jest wsparcie oferowane klientom przez producenta – instalacja rozpoczęła się tuż przed wybuchem epidemii Covid-19 i przed ogłoszeniem blokady, i musiała zostać zawieszona. Gdy ograniczenia złagodzono, zespół lokalnych inżynierów przeprowadził instalację przy zdalnym wsparciu specjalistów Ricoh Europe i dokonał pomyślnego uruchomienia maszyny.
„Inwestycja ma nam zapewnić możliwość reagowania na niektóre znaczące zmiany, jakie są widoczne na rynku – wydawcy chcą niedrogich, wysokiej jakości, krótkich serii książek realizowanych w krótkim czasie. System Ricoh pozwala na wykonywanie usług druku na żądanie, liczymy również, że także wydawcy czasopism zdecydują się na druk cyfrowy, bo nasza nowa maszyna doskonale się do tego nadaje. Dzięki niej oraz w dzięki temu, że dysponujemy zaawansowanymi możliwościami wykańczania i starannie przemyślanym przepływem pracy, możemy teraz zaoferować naszym klientom najbardziej efektywną cyfrową produkcję, niemal bez ograniczeń. Mamy więc wszelkie narzędzia, by zwiększyć nasz zasięg rynkowy nie tylko wychodząc poza granice kraju, ale też poza dotychczas obsługiwane sektory rynku” – mówi Felipe Garcia.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Przez najbliższe trzy lata prezesem stowarzyszenia FESPA będzie Christophe Aussenac. Nominację ogłoszono podczas zakończonych niedawno targów Fespa w Amsterdamie (12–15 października 2021 r.). Christophe od 2017 r. był wiceprezesem organizacji i w tej roli wspierał ustępującego ze stanowiska prezesa Christiana Duyckaertsa, który został mianowany ambasadorem FESPA w Azji, a także powraca do ogólnych obowiązków członka zarządu stowarzyszenia i będzie nadal brał aktywny udział w życiu jego belgijskiego oddziału.

Poznaliśmy wyniki 2. edycji Konkursu na okładkę książki uszlachetnioną w technologii 3D Touch, organizowanego przez drukarnię cyfrową Totem.com.pl we współpracy z firmami Konica Minolta Business Solutions Polska i PC Print Sp. j. Wyniki rywalizacji grafików – osób zarówno profesjonalnie zajmujących się projektowaniem graficznym, jak i amatorów –ogłoszono 14 października br. Główną nagrodę w postaci 5 tys. przyznano Antoninie Janus-Szybist za pracę pt. „Solaris”.

Firma HP wprowadziła na rynek gamę urządzeń wielkoformatowych – dwa urządzenia serii DesignJet Z Pro (Z6 Pro i Z9+ Pro), oferujące dostawcom usług druku i analitykom systemów informacji geograficznej (GIS) najnowsze rozwiązania do tworzenia profesjonalnych wydruków o fotograficznej jakości i dokładnych, kolorowych map generowanych przez GIS, oraz trzy nowe drukarki HP PageWide XL Pro (10000, 8200 MFP i 5200 MFP), dające możliwość szybszego reagowania na potrzeby klientów oraz rozwinięcia ich dotychczasowych możliwości.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.