Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Hiszpanie inwestują w druk tonerowy

Hiszpanie inwestują w druk tonerowy

Hiszpańska drukarnia InterPrint, specjalizująca się w produkcji etykiet samoprzylepnych i bezklejowych na różnych podłożach, kupiła Xeikon CX3 – cyfrową maszynę do drukowania etykiet na dowolnym materiale bez konieczności wcześniejszego gruntowania podłoża, pracującą w technologii Cheetah.

„Wybraliśmy tę maszynę ze względu na technologię suchego tonera, dzięki czemu możemy pracować nawet przy niskim poziomie zapasów i osiągać większą produktywność, ponieważ nie jest potrzebna wstępna obróbka podłoża” – mówi Tomás Iglesias, dyrektor generalny InterPrint.

Drukarnia współpracuje z ponad 1200 klientami, produkuje etykiety samoprzylepne i bezklejowe na papierze, kartonie, PCV, poliestrze, etykiety termotransferowe, etykiety foliowe tłoczone na gorąco, etykiety wielowarstwowe i zabezpieczające. Produkuje również pudełka składane i drukowane materiały promocyjne m.in. dla laboratoriów farmaceutycznych, dużych sklepów spożywczych oraz dostawców usług logistycznych. Aby sprostać zadaniom, rozbudowuje swój park maszynowy, włączając do niego w ostatnim czasie wspomnianą Xeikon CX3. Dzięki tej inwestycji firma zdigitalizowała już 10% swojej produkcji.

Farby i podłoża

Tomás Iglesias jest bardzo zadowolony z wyników uzyskanych z Xeikon CX3. „Ta maszyna umożliwia nam stosowanie rozmaitych podłoży o różnej grubości – w tym podłoży wrażliwych na ciepło – do produkcji przezroczystych i białych etykiet o wysokim stopniu krycia. Należy również zwrócić uwagę, że tusze używane w druku suchym tonerem można stosować do wytwarzania etykiet na opakowania żywności, a wiele realizowanych przez nas projektów takiej zgodności z normami bezpieczeństwa wymaga, i zapewniają wysoką jakość druku, porównywalną z offsetem”.

Xeikon CX3 jest przeznaczona do drukowania etykiet samoprzylepnych i wrażliwych na nacisk. Ma rozdzielczość 1200 x 3600 dpi. Oferowane przez Xeikon suche tonery są zgodne z normami bezpieczeństwa dla farb drukarskich mających kontakt z żywnością amerykańskiej organizacji FDA, szwajcarskiego koncernu Nestlé, a także z opracowywanymi przepisami europejskimi. Na maszynie można także drukować nieprzezroczystym białym tonerem w jednym przejściu.

Dyrektor InterPrint wymienia także inne zalety technologii Cheetah, którą oferuje Xeikon CX3: „Druk zmiennych danych, krótsze czasy przygotowania i zmiany zadania w przypadku krótkich prac, gotowość maszyny do pracy 24 godziny na dobę to solidne powody, dla których zdecydowaliśmy się na tę technologię”.

Suchy toner

Technologia suchego tonera Cheetah wymaga znacznie niższej temperatury utrwalania niż typowe drukarki tonerowe, co umożliwia drukowanie na różnych podłożach wrażliwych na ciepło. Podłoża konwencjonalne nie wymagają wstępnej obróbki. Co więcej, toner Xeikon jest wyjątkowo odporny na światło, a sam proces drukowania – przyjazny dla środowiska z powodu braku emisji lotnych związków organicznych. Kolejnym ważnym powodem nabycia maszyny, według Iglesiasa, jest jej trwałość.

Ponadto Xeikon CX3 można łatwo zintegrować z aplikacjami obsługującymi przepływ pracy i urządzeniami wykańczającymi innych producentów, maszyna wyposażona jest także w profesjonalne funkcje zarządzania barwą. Oprócz opcji CMYK + biały, piąta stacja Xeikon CX3 może być używana do druku rozszerzonym gamutem lub tonerami specjalnymi np. w celu druku zabezpieczeń. Maszyna drukuje na podłożach różnej szerokości o gramaturze od 40 do 350 g/m².

„Dzięki instalacji Xeikon XC3 udało nam się dotrzeć do nowych klientów i zaoferować im niestandardowe etykiety w przystępnych cenach. Udało nam się również zwiększyć nasze moce produkcyjne poprzez włączenie druku cyfrowego do naszej oferty usług, które obejmują druk fleksograficzny, sitodruk, tłoczenie i drukowanie kodów kreskowych” – podsumowuje Tomás Iglesias.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma EFI uruchomiła nową usługę, która ułatwia dostawcom usług poligraficznych uzyskanie certyfikatu zgodności Ghent PDF Output Suite 5.0. Wykorzystuje on sprawdzony zestaw testów PDF opracowany przez Ghent WorkGroup (międzynarodową organizację użytkowników i stowarzyszeń zajmujących się sztuką graficzną) i jest przeznaczony dla cyfrowych maszyn drukarskich wykorzystujących serwery druku EFI Fiery Digital Front End (DFE).

Stowarzyszenie FESPA zachęca do wzięcia udziału w trzeciej międzynarodowej ankiecie, której celem jest dostarczenie branży aktualnych informacji na temat trendów panujących w branży oraz rozpoznanie rzeczywistych wyzwań i możliwości, przed którymi stoją drukarze i twórcy oznakowani w czasie po pandemii. Wyniki FESPA Print Census 2023 umożliwią organizacji lepsze wspieranie swoich członków w podejmowaniu świadomych decyzji i długoterminowym rozwoju.

Wraz z końcem czerwca wielu z Państwa rozpoczęło już urlop – niezależnie od stylu planowanego wypoczynku i kierunku podróży życzymy wszystkim udanych wakacji! Tych zaś z Państwa, którzy najbliższy czas spędzą jeszcze za biurkiem, zachęcamy do zapoznania się z planowaną zawartością letniego wydania „Świata DRUKU”, nad którym już pracujemy.
Tradycyjnie w numerze lipcowo-sierpniowym powrócimy do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie powinni znaleźć także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Planujemy też poruszyć tematykę prepressu, zarządzania barwą oraz systemów POS.
Publikacja dostępna będzie w dodatkowej bezpłatnej dystrybucji na naszym stoisku na wrześniowych targach reklamy i druku Festiwal Marketingu (Warszawa, 14–15.09 br.), będzie też obecna na poznańskich targach DREMA (13–16.09.2022 r.). Z tym wydaniem wyruszymy także dalej – do Warszawy, na XVI Konferencję z cyklu „Akademia Zarządzania Barwą”, która odbędzie się 26 października br., i na którą już teraz zapraszamy wszystkich miłośników Color Managementu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.