Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Hiszpanie jako pierwsi instalują nowy model stołu marki Kongsberg

Hiszpanie jako pierwsi instalują nowy model stołu marki Kongsberg

Duży producent opakowań przemysłowych – firma Embamat z Barcelony – jako pierwszy na świecie zainstalował najnowocześniejszy i największy stół do finishingu marki Kongsberg. Zautomatyzowany model C66, wyposażony w podajnik i sztaplarkę Kongsberg Feeder & Stacker, znacząco zwiększył wydajność zakładu, wspomagając produkcję opakowań z tektury i pianek ochronnych.

Embamat szukał wytrzymałego stołu do wykańczania, które mogłoby poradzić sobie z bardzo twardymi i grubymi materiałami używanymi do produkcji złożonych opakowań przemysłowych. Wybór kierownictwa firmy padł na model Kongsberg C66, który podobnie jak cała seria C bazuje na rozwiązaniach inżynieryjnych i technologii stosowanych w przemyśle lotniczym. Blat wykonano z kompozytu aluminiowego, na trwałość i niezawodność urządzenia mają wpływ także zębatkowy system napędowy i trawers z kompozytu węglowego. Stół obsługuje materiały o szerokości do 3,2 m.

Podajnik tektury i sztaplarka to rozwiązanie typu paleta-paleta, które umożliwia zwiększenie wydajności – mówi Amadeu Maurel, kierownik ds. sprzedaży w firmie Kongsberg Precision Cutting Systems. – Dzięki wysokości stosu 915 mm i szybkim automatycznym cyklom załadunku jest to optymalne rozwiązanie do produkcji krótkich serii ze wszystkich typowych materiałów opakowaniowych i ekspozycyjnych. Embamat na co dzień pracuje z różnymi rodzajami materiału – od mikrofali, przez tekturę trójfalistą i pianki techniczne o grubości od 10 mm do 50 mm, aż po grube tworzywa sztuczne. Jesteśmy bardzo dumni z faktu, że Kongsberg C66 z łatwością zdał tak trudny egzamin, i za każdym razem zapewnia najwyższą jakość”. Esteve Amat, dyrektor generalny Embamat, dodaje: „Szukaliśmy cyfrowego stołu do finishingu, który byłby wystarczająco wytrzymały, by poradzić sobie z najtrudniejszymi pracami, i który by zapewniał niezmiennie wysoką jakość bez ograniczania prędkości. Dzięki swej jakości i niezawodności Kongsberg C66 okazał się właściwym wyborem, a połączenie cięcia wysokiej jakości ze zautomatyzowanym podawaniem tektury sprawiły, że byliśmy w stanie istotnie zwiększyć wydajność produkcji”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Grupa Schumacher Packaging, producent opakowań z tektury falistej i litej, planuje wdrożenie największego programu inwestycyjnego od momentu powstania przedsiębiorstwa w 1948 r. Do 2025 r. firma zainwestuje ok. 700 mln euro, z czego 300 mln euro w samych Niemczech.

19 listopada br. firma Koenig & Bauer zorganizowała w swojej siedzibie w Radebeul kolejny w tym roku Dzień Otwarty dla drukarń z Polski, tym razem reprezentujących segment akcydensowy (o spotkaniu dla drukarń opakowaniowych pisaliśmy TUTAJ). Główną atrakcją wydarzenia, na które złożyły się część konferencyjna i pokazy w Centrum Technologicznym, była pełnoformatowa maszyna arkuszowa – Rapida 106X i realizowana z jej udziałem produkcja autonomiczna.

Drukarnia Colours Factory jako pierwsza firma w Polsce i druga na świecie wdrożyła w 3. kwartale br. nowy system CtP firmy Agfa Offset, obejmujący wielkoformatową naświetlarkę Avalon N24-90XT oraz podajnik umożliwiający bezpośrednią obsługę palet – Skid Loader (to z kolei trzecie tego typu rozwiązanie w skali globalnej). Umowa pomiędzy obiema firmami uwzględnia też kontrakt płytowy, na bazie którego Agfa Offset stała się dostawcą materiałów wykorzystywanych przez drukarnię we wszystkich pracujących tu naświetlarkach CtP.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.