Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Holendrzy zwiększają wydajność i obniżają koszty operacyjne

Holendrzy zwiększają wydajność i obniżają koszty operacyjne

Jan (od lewej) i Piet Verhoef, właściciele firmy Verhoef Digital Print Company

Oferująca usługi druku na różnych podłożach, w tym drewnie i tworzywie, firma Verhoef z Veldhoven (południe Królestwa Niderlandów) dwa lata temu zainstalowała maszynę Fujifilm Acuity B1 z opcją białego tuszu. Celem inwestycji było obniżenie kosztów produkcji oraz zwiększenie jej jakości i tempa.

Firma Verhoef istnieje od ponad 60 lat i obecnie posiada kilka oddziałów w Niderlandach i Belgii. Przy wykorzystaniu kombinacji technik sitodruku i druku cyfrowego powstają tam wysokiej jakości, trwałe produkty, których odbiorcami są nie tylko klienci z kraju, ale też z Niemiec, Belgii i Francji. „Nasza metoda pracy opiera się na kilku podstawowych założeniach: ma być praktyczna, pomysłowa i oszczędna – mówi Jan Verhoef, właściciel firmy. – Stosujemy się do tych zasad w każdym obszarze naszej działalności. Wytwarzamy różnorodne produkty, takie jak systemy modułowe, etykiety, banery, dekoracje okienne, oznakowania, folie winylowe, naklejki i płytki podłogowe – wszystkie są dla nas bardzo ważne i staramy się, by każdy z nich był jak najwyższej jakości i trafiał do klienta w optymalnym czasie. Zanim zdecydowaliśmy się na zakup maszyny Fujifilm, przez kilka lat w naszym zakładzie pracowało cyfrowe rozwiązanie innej firmy, jednak doszliśmy do wniosku, że nie spełnia ona wszystkich naszych oczekiwań. Kiedy na targach branżowych poznaliśmy możliwości maszyny Acuity B1, a naszą uwagę przyciągnął zwłaszcza w pełni zautomatyzowany druk, uznaliśmy, że warto nawiązać ponowne partnerstwo z Fujifilm, tym bardziej, że od lat mieliśmy bardzo dobre doświadczenia z innym rozwiązaniem tego producenta – model Inca Digital Onset X1”.

Jak podkreśla Jan Verhoef, dzięki nowej inwestycji firmie udało się osiągnąć założone cele – produkcja przyspieszyła, a jakość jest na wysokim poziomie. Również wybrana opcja białego tuszu pozwala na uzyskiwanie wyróżniających się wydruków, szczególnie na przezroczystych materiałach, które zyskały uznanie klientów. „Jesteśmy tym bardziej zadowoleni z wyboru, że obsługa systemu jest w pełni zautomatyzowana – operator uruchamia maszynę, po czym druk nie wymaga żadnej interwencji, dzięki czemu pracownicy mogą skupić się na innych zadaniach. Zadowoleni są także nasi klienci, którzy otrzymują produkt wysokiej jakości w krótszym czasie i niższej cenie” – podsumowuje.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Drukarnia Faber Print z Grodziska Mazowieckiego k. Warszawy jako pierwsza w Polsce zainstalowała nową maszynę cyfrową Versafire EP firmy Heidelberg. Uruchomienie systemu miało miejsce w grudniu ub.r., i do tej pory udało się wykonać już na niej szereg prac, które wcześniej trafiałyby na maszynę offsetową lub do podwykonawcy.

Arctic Paper oddaje do użytku rozbudowaną elektrownię wodną w papierni w Munkedal. Inwestycja o wartości 100 mln koron szwedzkich (ok. 45 mln zł) zwiększa moc z 2 do 6 MW, co w połączeniu z planowaną ciepłownią na biomasę pozwoli, aby dzięki własnej energii zaspokoić do 80% potrzeb energetycznych papierni w Munkedal.

Podczas wspólnego webinarium, zorganizowanego 17 lutego br., firmy Mark Andy i Domino oficjalnie poinformowały o wprowadzeniu na rynek nowej, cyfrowej maszyny wąskowstęgowej – Digital Series iQ, bazującej na doświadczeniach obu producentów. Urządzenie dołączyło do coraz szerszego portfolio hybrydowych maszyn cyfrowych Mark Andy, a jego „sercem” jest nowy moduł inkjetowy stworzony przez Domino – V1610i UV.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.